Rome: Total War & Barbarian & Alexander
Marquez
Üye
En az sevdiğim Total War oyunuydu, niyeyse ısınamadıydım ben bu oyuna.
cartman
Üye
Rome, Total War u tam manasıyla yaşadığım oyun
Medieval 1 de çok güzeldi hatta bundan daha güzel bile diyebilirim belki ama bunun yeri benim için hep başkaydı. Kaç kere bitirdim hatırlamıyorum bile...
markus antonyus
Üye
arkadaşlar bence hepiniz neler saçmalıyo bu diye düşünebilirsiniz ancak rome total warı sevmemin tek sebebi savaş dışı şehiri yakından içinde insanlar varken görebilme özelliğiydi... kurduğum her yapı sonrası şehrime bakıp vay bea ben neler yaptım bea diyordum özellikle huge city olduğunda hükümet konağına herkeze gösterip görün len benim zenginliğimi demek benim için rome yi oynanır kılıyordu . o romanın ihtişamı altında temiz sokakları dolaşırken birden MTW2 çıktı... benim için hayal kırıklığıydı çünkü savaş dışı şehir gezebilme yoktu... beni tam anlamıyla ülke yönetimine dahil eden MTW2 kültürel açıdan yoksundu çünkü kültürel birlikteliği o küçücük özellik, savaş dışı görebilme özelliği sağlıyordu.. aman bea şimdi MTW2 dende bıktım romedende yaşasın kingdoms!
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Ben onu yaparken sistemim kasılyordu onun için çok gereksiz bulyordum o özelliği :D
artha
Üye
ortaçağda kültür pek de geçer akçe değildi sanırım o yüzden koymamışlar.Ama roma da medeniyet\barbarlık çatışması önemliydi.

(bu arada, knight of pain ben senin şövalyeli halini sevmiştim bee...Bunu nerden buldun???)
KnightOfPainKnightOfPain
Üye
Hehe :D ya ondan sıkıldım :D Iron Maiden delisi olarak buna geçtim,bakalım eğer kötu tepki toplarsa Medieval 2 şovelyesine geri döneriz :P :D
Misafir
RTW çok sardı valla, MTW 2 olmasına rağmen bunu daha çok seviyorum(ya da geçicidir)
the Prestige
Üye
ben de MTW2den saha çok seviyorum bu oyunu. 3 yıl oynadım, sildim. yarın yine yükleyecem. özledim.
ElladanElladan
Üye
Rome Total War kurmayı düşünüyorum (ufacık bir çizik yüzünden başarısız oldum), önerebileceğiniz mod'lar var mı? Şöyle haritaya daha fazla şehir ekleyen ve diplomasiyi geliştiren bir şeyler olabilir, büyük değişikliklere gerek yok.
the Prestige
Üye
Real diye bir mod vardı yanılmıyorsam( içinde Real kelimesi geçiyordu en azından), oyuna yeni şehirler ekleyip biraz da zorlaştırıyordu.  adresine bakabilirsin. Orada modlardan bahseden bir başlık var.
1-2 haftadır zaman buldukça RTW(mod'suz ve patch'siz) oynuyorum. Gerçekten MTW2den çok daha zevkli.
discussioncontroller