Rome: Total War & Barbarian & Alexander
StormOrjin
Üye
RTW güzel bi Totalwar oyunu. Bende arada bir oynuyorum. Ama enteresandır oyuna defalarca tekrar başladığım halde hiç para problemim olmadı... Özellikle 5-6 şehir elegeçirince para durumum her tur 10000'e filan vuruyordu... Ondan sonra 10 tur içinde ele geçirdiğim büyük şehirlerin hepsi pretorian üretmeye başlıyordu... =F Huge şehirleri bile 4 tane pretorian ile korumuşluğum vardır... XD
the Prestige
Üye
Benim de ihç para sıkıntım olmuyor. Kasamda her zaman 100.000 üzerinde para var. Tabi rüşveti abarttığım zamanlarda 70.000e kadar düşüyor.
ElladanElladan
Üye
Ne zamandır denemek istediğim Broken Crescent (MTW II) modu vardı onu kurdum hazır MTW'da kuruluyken ve şimdi onu oynuyorum, oldukça iyi bir mod olmuş keşke harie batıya doğru daha fazla gitseymiş ama neyse onun yeri burası değil. Tabii şu sorunu halleder halletmez onu da kuracağım.

Prestige, link için teşekkürler oraya da bakacağım, bu arada sanırım bahsettiğin mod Total Realism.
Blind_Eagle
Üye
Ben bişey sormak istiyorum şini BI da Hunları aldıktan sonrabikaç turn sonra ordumdaki adamlar azalıyor.Acaba soğuktan mı ölüyolar annamadımki bunu koca ordu cücük gibin kaldı.
Misafir
Geç bir cevap oldu (1 AY 5 saatlik :) )

Ele geçirdiğin şehirlere askerlerin yerleşerek nüfusu oluşturuyor böylece o askerleri kullanamıyorsun saldırılarında.
Misafir
Hortlatacağım konuyu ama. Baya meraklandığım bir konu var.

Şimdi ben sistem yetersizliği dolayısıyla MTW 2 ile haşır neşir olamamış Rome'da 8-10 devletle Campaigni bitirmiş biriyim. Şu anda Galya ile bitirme aşamasındayım.
Bir detaya baya takıldım. Galyalı iken, Klan Liderimin bir çocuğu oldu adı Vercingetorix! Şaşırdım falan neyse bu çocuk ergenliğe ulaştı kişisel özelliklerine baktım neler göreyim. Romalı Dönekten tut, Natural Born Leaderine Confident Commander'ından tut, Shieldbaererine(Korumaların yiğitliği) hepsine sahip. Kaderin cilvesimidir ki bu adamla Romayı fethettim. Şimdi dersiniz ki e ne var bunda? Açıklayayım; Vercingetorix ünlü bir Galya kahramanı. Sezara karşı savaşmış. Kimi yerlerde Sezarı yenilgiye uğratsada sonuçta yenilir ve  Sezarın belgesellerinde gördüğümüz önüne gelen çıplak ama gururlu Galya kralı işte bu Vercingetorix'tir.

Neyse bunlardan aynısı Julii'leri yönetirkende başıma geldi. Gaius Julius adlı elemanla Galyayı bitirmiştim. Bayada özellikli yıldızlı komutandı sonradan geldi aklıma Sezarın önadlarının olduğu.

Şimdi sorum şu bu oyunda ciddi olarak bunlar düşünülmüşmüdür? Yoksa bana iki keredir rastlayan tesadüflermidir?

O kadar oynadım bu oyunu her oynayışımda hala yeni birşeyler keşfediyorum.
StormOrjin
Üye
Sanırım belli bir tarihte doğuyorlar.Yada öyle bişey. Bana da oldu birkaç kere çünkü.
Dread_Lord
Üye
Bu oyunda Parthia ve Selecuid devletlerini çözemedim bunların Türkçe adı nedir. Bu devletlerin tarihetki yerini merak ettim.
ElladanElladan
Üye

Bu oyunda Parthia ve Selecuid devletlerini çözemedim bunların Türkçe adı nedir. Bu devletlerin tarihetki yerini merak ettim.

Part Krallığı: http://tr.wikipedia.org/wiki/Partlar
Selevkos İmparatorluğu: http://tr.wikipedia.org/wiki/Selevkos_İmparatorluğu
Cable_Guy
Üye
Arkadaşlar oyunda Roma'ya saldırıp fethettiğimde oyun tıkanıyor ve Runtime error veriyor.Bu sorunu nasıl çözebilirim? Ayrıca SPQR'un ordusunda komutan gözükmezken ayrıntısına girdiğimde Mısırlı bir komutan gözüküyor:)Zaman zaman sizde de böyle şeyler oluyor mu?
discussioncontroller