Rome: Total War & Barbarian & Alexander
dienekes
Üye
ya ben bu oyuna biraz geç de olsa artık başlayayım dedim de sıra ile mi oynayacağım yoksa direk alexanderdan mı başlayacağım onu tam çözemedim?
Halife
Üye
Başlıkta olduğu gibi. Önce Rome'u oyna, sonra ilk ek paket barbarian invasion'u. Zevkini aldıktan sonra bir de Alexander :)

Tabi bunlar bir FPS oyunu değil yani sıra ile oynanmaz. Hepisnin tadına bak. Zaten ya Barbarian ya da Rome oynayacaksın. Alexander biçim olarak farklı bir oyun.
lynx
Üye
rome total warı 5 kere bitirdim oynayıp yine bitirecem çok harika bir oyun
SerakSerak
Üye
Rome'da farklı devletlerle oynadıkça farklı br oyun oynuyor gibi oluyordun. Mısırlılar ile ayrı Romalılar ile ayrı Yunan factionlarıyla ayrı Parthlarla apayrı ordular ve taktiklere sahip oluyordun. ROme2 yi bu yüzden sabırsızlıkla bekliyorum. Umarım CA önceki TW oyunlarının iyi yanlarını güzel yeniliklerle harmanlayıp RTW2 de bize sunar ki CA genelde böyle yapmaz :)
lynx
Üye
bencede zaten çoğunda farklı ünitler olduğu için buna bağlı olarak yeni stratejiler uyguluyorsun barbarian invasion nasıl aranızda bilen varmı
SerakSerak
Üye
Single player olarak Rome a göre daha zor. Rome kadar zevkli gelmedi bana. Ama kesinlikle oynamaya değer. Rome da olmayan değişik özellikler var. Barbar devlet olunca halkını göçebe yapınca şehirleri terk ediyorsun vergi aldığın hiç bir şehrin olmuyor ama 0 denarii masraflı büyük orduların oluyor. Bir yere yerleşince o ordular şehir nüfusuna katılıyor ve ortadan kayboluyor. Batı Roma ile oynamak imkansız dersek yanlış olmaz.
Multiplayera gelince o açıdan en iyi tw oyunu (Napolyon TW hakkında bilgim olmadığını belirteyim) yani en azından eski Tw oyunları arasında.
Misafir
Problem yaşadım oyunda:
Senato bana tek şehri kalmış olan Dacia ulusunun Protectorater ı olmamı istedi. bende diplomat gönderdim 5 bin dinar ile become protectorate teklifi yaptım. kabul etti ancak sonraki turda tam 320 bin dinarım ortadan kayboldu. Nereye gittiğine bakmak için oyundaki tüm ulusların finansal durumuna baktım. en zengin bendim. ancak şimdi dacia. Yani param o ulusa gitti. niye ve nasıl oldu anlamadım? kayıtlı oyundan başlasam  bile aynı şey.  :saçbaş:
OceaN
Üye
Galiba onlar senin değil sen onların himayesine girmişsin ki bunu eğer yaptıysan çok saçma zaten senato senin alehine şeyler istiyor genelde.Onların himayesine girmek şu demek,sınırsız askeri geçişin yanı sıra her tur gelecek olan bütçenin yarısınıda onlara vermek demek.
Misafir
demand seçeneği altında become protectorate i seçtim. bide para verdim. Ayrıca bu senatonun bana verdiği görevdi. :S keşke yapmasaydım. Ha birde oyunu keydedip ne olacak diye son şehirlerini ele geçirdim. Dacia ulusu yok oldu ama param hala yok. :( resmen dolandırıldım.
lynx
Üye
keske yapmasaydin gorevi kotu olmus zaten senato senin devlet iyice guclenmeye baslayinca senin icin kotu olacak seyleri gorev veriyo
discussioncontroller