Rome: Total War & Barbarian & Alexander
lynx
Üye
benim de sorunum var her oynayisimda devlet cok buyudugunde ayaklanmalar ve sehirlerin gelirleri eksiye dusuyo bunlari halletmenin yolu var mi
Misafir
ayaklanmalara halkın sorunlarını düzelterek son verebilirsin. tıkladığın şehrin menüsünün solunda 3 tane küçük buton var onlardan birinde(oyunu sildim ben hatırlayamadım adını) şehrin geliri gideri halkın sorunları halkın çoğalma yüzdesi(küçük resimlerin üstüne geldiğinde yazar)ordan anlayabilirsin ayaklanmanın sebeplerini.
Death6Death6
Üye
Rajaz
Üye
Ne oyundu arkadaş. Hatta -du kısmı fazla, hala daha bence en iyi Tw oyunu Shogun ile birlikte.

2.'si çıksa da oynasak. Tabi Ca bok etmezse. :(
RelentlessRelentless
Üye
Rome Surrectum 2 modu çıktı en son, çok iyi ya onu deneyecem oyunu kurup.
Rajaz
Üye
Ben 1 kaç kere daha bitireyim, ondan sonra modlara başlayacağım. Kaç yıldır oynarım -ilk çıktığından beri- beni modsuz idare etti, inanamıyorum bu oyuna bazen yahu. :))
ElagordElagord
Üye
Rome Surrectum 2 modunu birde ben deniyeyim. Bugun Alexander'ı kurdum öylesine. Son 5 turn kala 2 şehir kalmıştı Campaign'i kazanmama. 1 şehiri ele geçirdim ancak 3 turn kala kaptırdım sonra da geri alamadım. Diğer şehir de Dahea mı Dehea'mı(salladım ismi hatırlamıyorum ama buna benzer) ne öyle bi ulusun Capitalıydı, onu da bi türlü ele geçiremedim. Sonuçta kaybettim. =(

Yalnız 1024x..de çalışıyor oyun, umarım bu mod çözünürlüğü büyütüyordur. Sağdan soldan kırpık bi şekilde cücük kadar ekranda oynamak çok sıkıcı.
Harrab
Üye
Yeniden yükleyeyim dedim Rome Total War'u. (sömestr nedeniyle masaüstü bilgisayarından uzakta kalanlar için oyunlar, no: 12.) Realism Gold diye bir mod vardı sanırım, bir yerlerde okumuştum. Tavsiye eder misiniz? Bir de Alexander ve Barbarian'ı hiç oynamamıştım. Onları tavsiye eder misiniz? En iyisi sıradan gitmek mi? :)
RelentlessRelentless
Üye
RTR Gold güzel moddur, Rome Surrectum 2 ve EB'yi de öneririm.

Hepsini kur oyna bence, sıradan gitmene gerek yok mod kuracaksan zaten :)
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin

Yeniden yükleyeyim dedim Rome Total War'u. (sömestr nedeniyle masaüstü bilgisayarından uzakta kalanlar için oyunlar, no: 12.) Realism Gold diye bir mod vardı sanırım, bir yerlerde okumuştum. Tavsiye eder misiniz? Bir de Alexander ve Barbarian'ı hiç oynamamıştım. Onları tavsiye eder misiniz? En iyisi sıradan gitmek mi? :)

Roma Surrectum'u tavsiye ederim.

Kısıtlı sürede İskender'in fetihlerini gerçekleştirmeye çalışmak çok zevkliydi, tavsiye ederim Alexander'ı ama zordur biraz dikkat et.

Barbarian da aynı şekilde Rome'dan daha zor ama yine de zevkli bir ek paket.
discussioncontroller