Kimlik Güncesi
Eflatun
Üye
[center] "Do, or do not.
There is no try."
                Yoda
[/center]
Eflatun
Üye
[center]Bir noktadan durmaksızın sapmak, hep sapmak mıdır?

"Ağzında yaralar olan adam bana, "otorite sözlerle bulaşan bir hastalıktır" dedi.

Savaş bir uyuşturucudur?

Sonsuza uzanan karanlık yamaçlardan, ebediyen akan ateş nehirleri-ce kararlı bir deliliğin suretini görüyor ve reddediyorum.

Değer biç: Başkasına anlatılmayan hikaye.

Kim söylemişti, "Eskiden şeylerin adı yoktu, birine birşey anlatmak istediğin zaman onu kolundan tutup o şeyi gösterirdin" diye?

Şarlatan sana baktığında neyi göremeyecek?

"Eylemsiz An" da bulunmak için nelerden vazgeçmeli? İlk elde sözcüklerden mi?
[/center]

Eflatun
Üye
[center]Neyzenin nefesi neye mi aittir?[/center]
Eflatun
Üye

[center][tt]Dayanmak için çaba gösterdiğin acı katlanılmaz olacaktır-acıyı soyutlarsan-. Çünkü dayanmak bir süreklilik yanılsamasıdır. Acı ise herşey gibi geçicidir.[/tt][/center]
Eflatun
Üye
[center] "Bir kişinin ölümü trajedidir, milyonların ölümü ise istatistik", diyen Stalin öldüren kişi için bu eylemin yukarıdaki şartlardan bağımsız olamayacak şekilde ahlaki bir seçim olduğunun ne kadar farkındaydı?   [/center]
Eflatun
Üye
"Dünyanın yıkılışını gördüm. Binaların duvarlarından vakumlandı nem ve boya ve kapkaranlık bir gökyüzünün altında-şimdiye kadar saklanan- tanrılar gösterdi kendini. Görkemi yıkımı yansıtan cam duvarlarından kaynaklanan gökdelenlerinde kaderimize karar vermeye çalışırken-herşey yazılmıştı halbuki- gözbağlayan ve dehşetli gümüşi suretler acı bir sessizliğe gömülüydü aşağıdakiler.

İşte böyle düşlendi kıyamet"

diye yazmıştım  ve kıyamlar (değer biçmeler) diye not etmiştim zihnimin bir köşesine. Şimdi ise gerçeği arıyorum. sözcüklerden arınmış gerçeği. Çok fazla sözcük var, evet. Ve evet bunun için bütün anlaşmazlıklarımız. Ama daha derinde bağlar var. Seni ve beni birbirimize bağlar, "Biz" yapar, Tanrı'da ya da Tanrısızlıkta/çünkü "Sen" tanrı olduğunda, o senden ayrı birşey olmayacak- buluşuruz sevgilim, hiç tanışmadığım kardeşim.

Yolumuz kesiştiğinde... 
Eflatun
Üye
[center]  "Hararet hardadır, sacda değildir.
Keramet baştadır, tacda değildir.
Her ne arar isen, kendinde ara,
Kudüs'te, Mekke'de, Hac'da değildir."
[/center]
Eflatun
Üye
"Söz sessizlikte,
Işık karanlıkta,
Yaşam ölürken,
Bomboş gökyüzünde uçarken parlar atmaca"
                                        EA'nın yaradılışı
                                        Yerdeniz Büyücüsü
Eflatun
Üye
Yaşamsızlıkla ve nefessizlikle yüklü bir karmaşayı düşle.
Her şeyden tamamen sınırlandığını düşle.
Düşleyemeyeceğin her ne ise onu arzu et.
Bırak düşlenmemiş olan seni özgür bıraksın.
Düşlenmiş ve arzu edilmiş olanın hapishanesine gir.
Her günah gibi bu da kendisiyle hesaplaşılacak olmasının tohumuna gebedir.
Bu yüzden benden hesaplaşma dolu zerreyi al.
Daha nasıl anlatılabilirdi yaşama eğilimi, ve bu eğilimin gücü bize, biz olan dünya tarafından, bizim dilimiz ile,bizim sembollerimiz ile?
Eflatun
Üye
[center]...ateşi dinlendirir ve öylece suskun düşlerin izini sürer keşfedilmemiş topraklarda, şahlanırken güneşin gölgesi.
Her yağmur damlası senden çıkan bir yaşam ipliğidir ki ey sevgili, sensizlikle dolu ihtimallere çıkar.
Ve buna dair bütün önseziler buna değecek zerreyi devşirir yaşamdan, sebatkar...[/center]
discussioncontroller