Berserk
Kenpachi
Üye
Berserkin yeni anime serisi çıkmış arkadaşlar. O eski kan çımayan en vahşetli sahnelerinin kesildiği animesi gibi olmadığını umuyorum.

Ve de izlemeyenler/okumayanlar için:

Dışardan nası gözükürse gözüksün Berserk hakkaten duygusal ve felsefik yanları olan bir mangadır! Ancak adına yakışır savaş sahneleri vardır ki bence herkes okumalıdır!
Kenpachi
Üye
Yok mu kardeşim benden başka Berserk seven?
cRim the Lost
Üye
berserk yeni serisi mi ?! nerde, nerden başlıyo, ne zaman başladı neler oluyo?

berserk süper animedir, izlenmelidir diyorum :) hele o finali yok mu..
BerkAdam
Üye
Mangasında Gattsu'nun ahlak yapısını çok iyi vermişlerdi hayran kalmıştım. Animede ise çoluk çocuğa bulaşmayan cool biçer döver tadındaydı. Bir Conan The Barbarian bir Gattsu özeldir bu ahlak konusunde eheh
fragman
Üye
Güzel bir haber. :)
Animenin, manganın tırnağı etmediği için üzülüyordum.
Kenpachi
Üye
Evet ben de eski animeyi izlediğimde büyük bir hayalkırıklığı yaşamıştım oysa mangası ne kadar derindi. Ne içimdeki kesip biçme hissini ne de o güzelim konu derinliğini ve piskolojik baskıları yansıtamamıştı.
DuLLSoN
Üye
Bildiğiniz güzel Manga scan siteleri varsa paylaşıverin o vakitte bizde öğrenelim :) berserk uzun zamandır izlemeye çalıştığım bir anime seriisi, fakat hiç link denk gelmedi izleyemedim, animesi kötü diyosanız mangasını okuyalım
maelstromb
Üye
Animesi + mangası okudum ben.. Animesi mangasıyla karşılaştırınca cidden kötü >_> Direk mangayı okuyun derim ben.. hele yeni serisi çıkmıssa tadından okunmaz :D
Mugen
Üye
İzlediklerim içinde en iyisi diyebilirim, gerçekten de güzel bir anime. Gutts'un kılıcı, dövüşleri, oradan buradan kan fışkırması insanı yakalıyor. Aslında seriyi şöyle izledim, Berserk ismini gördüm, ilk bölümü indirdim. İzlemem yaklaşık bir haftayı buldu. Sonra bir ay ne serinin adı geldi aklıma, ne de Gutts'un. İşte nereden geldiyse geldi, hadi ikiye de izleyeyim dedim, izledim üçtü, dörttü derken bir de baktım akşama seri bitmiş, benim boğazıma bir şeyler düğümlenmiş, dakikalarca boş ekrana aval aval bakakalmışım.

Neyse, bence bir animeyi mangasına bakarak değerlendirmek hatalı olur. Bir animeyi, aynı türdeki diğer animelere bakarak değerlendirmek daha mantıklı olurmuş gibi geliyor.

Biraz da teknik bilgi verelim. Seri esasında 26 bölümlük ve bir sezonluk; ancak parasızlıktan(muhtemelen manganın satışını artırmak için) 26 bölüm çekilmemiş. Yıllardır devam eden bir manga olan Berserk'in Band Of The Hawks kısmı seriye çekilmiş.

Seri son derece karanlık, keşmekeşin içinde bir ortamda başlar. Baş karakter Gutts, arkasında koca bir kılıçla kaleye girer. Kalenin lorduna haber salar(son derece gürültülü bir şekilde) ve kalenin lordu gelir, kendi köylülerini keserek ve yakarak. Gutts kılıcını ve arbalet kolunu ortaya çıkartır(sanki o dev kılıç ortada değil :P) ve çatışma başlar; ancak lord bir anda son derece sapkın bir yaratığa dönüşür. Alevler iyice etrafı sarmışken, Gutts kötü adamı yere serer ve yüzüne yerleştirdiği birkaç arbalet okuyla öldürür. Bu ilk bölümden sonra seri uzun bir flashback yaşar ve seri birden aydınlanır(en azından bana öyle geldi.). Bundan sonrası için, ortaçağda paralı askerlerin maceraları denebilir; fakat o da değildir. Neyse bundan sonrasını da izlersiniz artık.

Serinin çoğu şiddet sahnesi kırpılmış olsa da, bir hayli şiddet içeriyor seri. Aynı zamanda anime de çok belli edilmese de, eşcinsellik, sapkınlık diye nitelendirebileceğiniz şeyler var Berserk'te. Bunlara dikkat ederek seriyi izlemenizi tavsiye ederim(bana söylemediler :P).
the manslayer
Üye
Bence o kadar ahım şahım bir anime değil beni o kadar etkilemedi.
Misafir
Anime Gutts'un daha çok kesip biçmesini gösteriyor ve sonu çok açık kalıyor. Mangası ise apayrı. Zaten mangaya başlamamın sebebide ne oldu diye merak etmemdi ki animenin esasında manganın çok küçük kısmı olduğunu gördüm. Manganın okumadığım son bir kaç bölümü var. Hepsini bir çırpıda okuyunca çok güzel oluyor.
discussioncontroller