Berserk
Misafir
İngilizce bilmediğim için mangasını okuyamadım. İlk bölümlerde sıkılmışken, daha sonraki bölümler hoşuma gitti. Yine de karakterlerden çok hoşuma giden olmadı mesela, içim hiç birine ısınamadı nedense. Sonu ise çok belirsiz, sanki seri değil de bölüm bitmiş gibi. Şu haliyle yarım kalmış bir anime gibi benim için.
Misafir
Aynı Marzi; dediğin sebepten ben mangasını okudum ne oluyor diye ve sende en azından bir göz gezdirme imkanın olursa animenin mangasının çok küçük bir kısmı olduğunu anlarsın.
Misafir
Sanırım genellikle animeler, mangalara göre çok daha özet oluyor (doğal olarak). Mesela Fullmetal Alchemist'te de soru işareti olan yerler vardı. Her halükarda manga okumak gerekiyor. Tıpkı kitabı çevrilen bir filmin, o kitabın aynısını veremediği gibi =)
swordsister
Üye
Mangası okunduktan sonra anlaşılır ki anime, serinin ENNNnnn pembe dizi kısmından kesit alır dolayısıyla sarmaz. Demon vs olaylarına da mangadaki kadar girilmez. Ancak Mangayı çizen adamın bileğine hasta oldum diyebilirim. Diliyorum ki bir gün hem deseni sağlam hem de klişe Japon saplantlarından uzak kalmış bir manga yapılsın bulunsun. Her animede mangada yok vampir yok demon yok cinsellik yok abartı güçlüler abartı büyüklükler.. oeehh.
Ama deseni cidden sağlam.
Tiax
Üye
hmm çok ilginç , ben hem mangasını okumuş hem animesini izlemiş herkezin aksine animesine hayran kalıp , mangasını hiiiiç sevmemiştim :S zevk meselesi tabi ama garip geldi birden. hatta animesi az farkla izlediğim en güzel 2. animedir  , evangelion'dan sonra. yıllar sonra bile hala açar açar izlerim ikisinden belli bölümleri tekrar tekrar.
ama yeni anime bölümleri ile ilgili hiçbişey duymadım , görmedim :S hani çokta bakınmıyorum bu aralar , bi posttan sonra bakınırım biraz ama bilgisi olan paylaşabilirse sevinirim. açıkçası mangasından çok daha farklı hikayesini bağlamaları ilginç olucak ; malumunuz son bölümde yaşananlardan onları kurtarması gereken kişi animede tamamen yok.
swordsister
Üye
Animede, senin de dediğin gibi Tiax, skull knight gibi karakterlerin eksikliği hissediliyor. TV ye epey bi "uyarlamak" için bir iki beden büyük gelecek karakterleri kırpmışlar diye tahmin ediyorum ama capon amcalar öyle pek çekinmiyor cinsellikten şiddetten. Herhalde skull night gibi karakterleri seriyi uzatmayı planlamadıkları için koymamışlardır. ünklü onu bir kere gösterdikten sonra gerisini getirmek zorunda kalacaklardı.
Animesi devam eder mi bilmiyorum ama pek zannetmiyorum. Devam etse bile çook çook uzatmak zorunda kalacaklar. Ben diyeyim 50 siz diyin 75 bölüm.
Bu arada Tiax? Judeau mu o? :D
Tiax
Üye
animenin zaten en sevdiğim yanı uzun süre gerçekçi gitmesiydi , fantastik karakterler , demonlar vs son bölümlere kadar yoktu , olanlarda abartıya kaçmadan güzel oturtulmuştu (zodd vs). manga öyle değil her taraf demonlar periler eciş bücüş bişiler :P hele 27 sayıda fln iyice coşmuşlardı demon orduları vs , 27. sayıydı galiba tamda emin deilim ama. mangada gutts'da saçma derecede abartıydı , anime daha dengeliydi vs... zevk meselesi tabi.
ve evt judeau o :D judeau'nunda son sözleri animede çok daha güzeldi mesela  ; "You cry alot when you're alone , dont you caska?" gibi bişiydi , mangada "i'm glad i see you crying" diyodu.
devam etmesin bence zaten , ne kadar sevsemde tadında kalsın. evangelion rebuildleri bekliorum hala böhühü yok hala ortalıkta...
swordsister
Üye
asıl sorun anime ile manganın ayrı telden çalması zaten. senin dediğin gibi. anime çoook başka bir yerden alınıp konmuş gibi sanki maga referans değil. bir paralı askerin hayatı gibi bir başlık alabilirmiş mesela. sadece bu yüzde animenin şu meşur son bölümü alakasız kaçıyor olaylara :D
ama adamlar da bir yere kadar alkı yahu, kaç sayıdır gidiyor manga hangi kısmını aktarsalardı. özeti bile iki sezon ederdi herhalde :)

ki daha ne 27 bölümler var....oyy.
Tiax
Üye
ben animenin mangaya benzemisini hiç istememiştim zaten , zevksiz gelmişti mangası bana baya gariptir. çokta devam etmedim zaten 27de mi ne bıraktım baya önce , belki açar okurum bigün bi gazla , ama "berserk" benim için herzaman animedeki halidir.

hmm bitmiş anime olunca da konuşcak bişi çıkmıo gibi , bakiim bi ara vakit bulabilirsem 3-5 güzel screen alır atarım buralara , bi süre önce aynı gazla 3-5 avatar çıkarmıştım mangadan , biride şu an kullandığım judeau işte , şenlenir topic :P
Xadeas
Üye
Animedeki Gats Mangadaki kadar karizma değil bence.

Manga > Anime. Tabi herkesin görüşü farklı. Animede o kadar çok şeyi kesmişler ki.. Mangadaki zevki vermiyor.

Tiax manganın başları biraz sıkıcı gibiydi açıkçası. (Doğruya doğru) Ama daha sonraları çok daha güzel olmaya başladı. 27de bırakmasaymışsın keşke. :)
discussioncontroller