Berserk
Misafir
Illdan
Üye
mangatraders'da vardı zaten ama... neyse zaten stoptazmo'nun download hızıyla baş edemez her halukarda.
Alabanda
Üye
luffyluffy
Üye
abi zaten baştan yapılmalı ki..manga aldı başını gidiyor..anime serisinde öyle rezil bir yerde bırakıyor ki..acayip küfrediyor..eh mangaya geçince o olayın acısı çıkmıyor..delirtiyor adamı..yıkıldım mahvoldum acı çektim resmen animenin sonunda..yapsınlar adam gibi sonuna kadar..hem de görüntü kalitesi iyi olur..
Ozup
Üye
Bundan 3-4 sene oncesine kadar en az 7-8 manga takip eden biriydim. Hic ilgim kalmadi, benden gecti artik boyle seyler. Bir tek One Piece'yi senede bir veya iki kere topluca okuyorum aklima estiginde.

Ama bu, bu saheser -ki manga gibi bir kaliba sigdirmak hakarettir- birakamadigim yegane eser.

Izledigim en guzel film Fight Club ve The Fountain'dir mesela, en iyi diziler Nip/Tuck, Angel ve The X Files'tir mesela, en iyi kitaplar Simyaci, Suc ve Ceza, Bir, Dur Bir Mola ver ve Yuzuklerin Efendisi serisidir mesela.

Ama bu Berserk var ya Berserk, hepsini dover. Bu kadar kusursuz, bu kadar harika bir hikaye ve bu kadar inanilmaz, insan elinden cikamayacak kadar guzel cizimler gercekten beni etkiliyor.

Oyle bir hikayesi var ki, caresizlik, ofke, ihanet, dostluk, ask ve bir adamin hayali ugruna neleri yapabilecegini, nasil degisebilecegini, gecmisini silerkenki huznunu oylesine anlatiyor ki, cidden okunmali. Aslinda benim gibi birine de uygun artik, 3-5 aya bir cikiyor yeni bolumu. Olsun, ben bu mangayi okurken istemsiz sekilde akan yaslarimi, yeri geldiginde ofkeden kudurdugumu, yeri geldiginde uykusuzluktan beynim agrir, sol gozum iflas etmisken dahi bir bolum daha okuma cabami unutamam.

Naruto, Bleach falan da okumustum zamaninda. Ola ki varsa aranizda, ola ki artik aslinda cok aciz hikayelerin aksine gercek bir sanat eseri gormek isteyen olursa okusun bunu. Oyle degerli bir yapim ki gozumde, istemiyorum bile okumanizi aslinda. Sadece degerini bilecek adamlarin okumasini istiyorum. Simarikca oluyor farkindayim ancak, bir yerden sonra bana hak vericeksiniz.

Planescape oyununun hikayesini, derinligini bilenler bilir. O oyunun hikayesi, Berserk'in yaninda bok yesin. Bu kadar diyorum.

Ufak bilgilendirmeler: Animeyi izlemeyin hic. O derinligi, duyguyu veremiyor ve alakasiz bir yerde bitiyor. Okumaya basladiginizda sakin ola tiksinmeyin, manga 1992'de basladigi icin o zamanin scanleri gercekten kotu, adamin cizimleri de kotu isin dogrusu. Ancak gelisimini canli canli goruceksiniz okudukca, oyle ki, Da Vinci'ye parmak isitacak kadar guzel cizimler sizi bekliyor ileride. Her bir resme dakikalarca bakicaksiniz.

Bu arada, varsa okuyan, acaip pis tartisirim bilginize. Gatts degil Griffith'ci biriyim. Her turlu savunur, her turlu cirkefligi yaparim. Bir adam hayalini arkadaslari icin yok edip, vazgecip bu hallere dusuyorsa haklidir. Ne yaparsa yapsin haklidir.

Okuyun, okutun.
jenkins pendragonjenkins pendragon
Üye

Bir adam hayalini arkadaslari icin yok edip, vazgecip bu hallere dusuyorsa haklidir. Ne yaparsa yapsin haklidir.

Katılırım buna. Bir ihaneti (belki sadece bir ihanet değil), o kadar güzel bir şekle sokmuş ki, insanın etik duygularını değiştirtiyor...
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye

Bundan 3-4 sene oncesine kadar en az 7-8 manga takip eden biriydim. Hic ilgim kalmadi, benden gecti artik boyle seyler. Bir tek One Piece'yi senede bir veya iki kere topluca okuyorum aklima estiginde.

Ama bu, bu saheser -ki manga gibi bir kaliba sigdirmak hakarettir- birakamadigim yegane eser.

Izledigim en guzel film Fight Club ve The Fountain'dir mesela, en iyi diziler Nip/Tuck, Angel ve The X Files'tir mesela, en iyi kitaplar Simyaci, Suc ve Ceza, Bir, Dur Bir Mola ver ve Yuzuklerin Efendisi serisidir mesela.

Ama bu Berserk var ya Berserk, hepsini dover. Bu kadar kusursuz, bu kadar harika bir hikaye ve bu kadar inanilmaz, insan elinden cikamayacak kadar guzel cizimler gercekten beni etkiliyor.

Oyle bir hikayesi var ki, caresizlik, ofke, ihanet, dostluk, ask ve bir adamin hayali ugruna neleri yapabilecegini, nasil degisebilecegini, gecmisini silerkenki huznunu oylesine anlatiyor ki, cidden okunmali. Aslinda benim gibi birine de uygun artik, 3-5 aya bir cikiyor yeni bolumu. Olsun, ben bu mangayi okurken istemsiz sekilde akan yaslarimi, yeri geldiginde ofkeden kudurdugumu, yeri geldiginde uykusuzluktan beynim agrir, sol gozum iflas etmisken dahi bir bolum daha okuma cabami unutamam.

Naruto, Bleach falan da okumustum zamaninda. Ola ki varsa aranizda, ola ki artik aslinda cok aciz hikayelerin aksine gercek bir sanat eseri gormek isteyen olursa okusun bunu. Oyle degerli bir yapim ki gozumde, istemiyorum bile okumanizi aslinda. Sadece degerini bilecek adamlarin okumasini istiyorum. Simarikca oluyor farkindayim ancak, bir yerden sonra bana hak vericeksiniz.

Planescape oyununun hikayesini, derinligini bilenler bilir. O oyunun hikayesi, Berserk'in yaninda bok yesin. Bu kadar diyorum.

Ufak bilgilendirmeler: Animeyi izlemeyin hic. O derinligi, duyguyu veremiyor ve alakasiz bir yerde bitiyor. Okumaya basladiginizda sakin ola tiksinmeyin, manga 1992'de basladigi icin o zamanin scanleri gercekten kotu, adamin cizimleri de kotu isin dogrusu. Ancak gelisimini canli canli goruceksiniz okudukca, oyle ki, Da Vinci'ye parmak isitacak kadar guzel cizimler sizi bekliyor ileride. Her bir resme dakikalarca bakicaksiniz.

Bu arada, varsa okuyan, acaip pis tartisirim bilginize. Gatts degil Griffith'ci biriyim. Her turlu savunur, her turlu cirkefligi yaparim. Bir adam hayalini arkadaslari icin yok edip, vazgecip bu hallere dusuyorsa haklidir. Ne yaparsa yapsin haklidir.

Okuyun, okutun.

Etkilenmedim dersem yalan söylemiş olurum. İndirmeye başladım mangasını.
DreameR
Üye
Berserk bir başyapıttır.Bundan yaklaşık bir sene önce okumaya başlamış,gece-gündüz bütün boş vakitlerimde okuyup bitirmiştim.Uzun zamandır yeni bölümünün çıkmasını bekliyorum.Berserk'in o kadar etkileyici bir hikayesi varki,hayran olmamak elde değil.Bir adamın hayalleri uğruna ne kadar bencil ve duygusuz davranabileceğini de görüyorsunuz;sevdikleri için herşeyden vazgeçen başka bir adamı da...Griffith'i hiç sevmem :)
Ozup
Üye

Berserk bir başyapıttır.Bundan yaklaşık bir sene önce okumaya başlamış,gece-gündüz bütün boş vakitlerimde okuyup bitirmiştim.Uzun zamandır yeni bölümünün çıkmasını bekliyorum.Berserk'in o kadar etkileyici bir hikayesi varki,hayran olmamak elde değil.Bir adamın hayalleri uğruna ne kadar bencil ve duygusuz davranabileceğini de görüyorsunuz;sevdikleri için herşeyden vazgeçen başka bir adamı da...Griffith'i hiç sevmem :)

Cok pis spoiler, okumayan bakmasin.

Spoiler:
Abi naptin? O Griffith'ki zenginlerin arasinda fakir mi fakir bir cocuk olarak buyumus. O Griffith ki uzaktaki o buyuk kalenin hayaliyle buyumus. O kadar yalniz kalmis, o kadar lider olmus ki, yanina kimse yaklasamaz, insanlar onu tanri olarak gormeye baslamis. Asik oldugu Caska'ya bile hic acilamamis, Caska'da ona deliler gibi asik oldugu halde. Oylesine hayaline kapilmis ki, ordusunu savasa surmektense gidip bir tipsiz oglanci bir valinin altina yatmaya bile goz yummus. Bi gun Gatts ile tanismis, dostu olmus. Hayatindaki tek dostu olmus. Bildigimiz "odun" yani ciddi anlamiyla odun olan Gatts'i adam etmis, insanlara kazandirmis, populer etmis, efsane etmis. Gatts ne yapti peki? "Artik benim de kendi hayalimin ardindan gitmem gerek" dedi ve Griffith'den ayrildi. Oyle bir yerde ayrildi ki, Griffith hem Caska mi yoksa prenses mi diye ikilemdeydi, hem hayaline ulasmak uzereydi, hem de isin sonuna gelip de ne yapacagini bilemeyen bir cocuk gibiydi. Her seyi anlarim, Gatts'in bu sebepten (sebebi kendisine veren de Griffith) terketmesini anlarim ama terkedince gidip hayalinin pesinden kosmak yerine bir sene magarada vucut calismasini anlayamam.

Ne oldu, Griffith ona kaybetti duelloda. Duygusal yonden coktu, Caska'dan vazgecmenin de yaninda (hatirlatirim ruyasinda Caska ile beraber mutlu bir ailesi oldugunu, zengin degil de gayet normal bir vatandas gibi yasadigini) hamlelerini cok erken yapip prensesi yataga atip o hallere dustu.

Orda bir secim sunuldu ona, istedigi her sey sunuldu. Tanri ol dediler. O da oldu. Reddedemedi. Paramparca vucudunu, bir daha konusamayacak olmasini, bir daha hareket bile edemeyecek olmasini kabullenemedi, bir zamanlar ona tapanlarin ona acimasini kabullenemedi.

Ritueli gerceklestirdikten sonra her seyi tamamen silip karanlik tarafa gecmek istedi, Caska'ya tecavuz edip Gatts'i oldurmeye calisti ama basaramadi.

Bekliyorum su elf adasina gitsinler hele bi Gatts takimi. Gatts ne kadar Skull Knight'in ardindan yeni bir olumsuz savasciya dogru da gitse, berserk armorunun gucu muazzam da olsa, Griffith'in yaninda su an inanilmaz sonuk. Guc bakimindan daglar degil dunyalar var arada. Nasil kapanir ben bilmiyorum.

Okumayan essektir. :P

@Mavisakal;

Emin ol pisman olmayacaksin. Baslardaki kotu cizim ve scanlere dayan yeter.
Ozup
Üye
4 bolum ard arda okudum az once. Uzun zamandir boyle sevinmemistim, evin icinde hoplayip zipladim.

Hala su saheseri okumayanlar varsa;

http://www.mangareader.net/96/berserk.html
discussioncontroller