Oyunlarda DirectX 11 Sorunu
SYSCLEANER
Mod
DX ile ilgilni bir güncelleme var mı kontrol edebilrimisin.
ZeaLousZeaLous
Üye
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

Bahsettiğin buradan olmuyor mu? Öyleyse DirectX güncel diyor.
Seifer AlmasySeifer Almasy
Üye
hala bakan olur mu bilmiyorum ama benim makinede oyunları dx11 e getirdiğim zaman acayip yavaşlıyor.nedenini çözemedim bir türlü.her şey güncel.
aztek
Üye
kartın modeli ne? aynı oyunu dx9-10 ve dx11 ile açmaya çalıştığında dx11'in çok daha fazla sistem tüketeceğini biliyorsun değil mi?
BonecrusherBonecrusher
Üye
1- dx11'de tesselation, ssao gibi özellikler var. eğer dx11'i açtığında bunlar da ON oluyorsa, oyunu yavaşlatması normal.

2- ekran kartının modeli ne? belki dx11'i kaldıramayacak eski/güçsüz bir kart olabilir.

3- dx11'e getirmediğin zaman kaç fps alıyorsun, dx11'e getirdiğin zaman kaç fps alıyorsun?
Üye
amd 7770 kart. 6300fx işlemci var.
dx11 2xaa de fps 30
dx11 8xaa de fps 10
dx9 8xaa de fps 21
dx9 2xaa de fps 50
oynadığım oyun oil rush. yani bunlar normal değer mi onu merak ediyorum.
JerryJerry
Üye
Her oyunda aynı sıkıntı yaşanıyor mu?

Bazı oyunları iyi optimize edemiyorlar. Özellikle oyunu Dx9 üzerine yazmışlarsa eğer Dx11 portu felaket olabilir.

Ayrıca ekran kartı sürücüleri de önemli, oyunların anlaştıkları firmalar vs..

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=35

Şu adresten Directx'i güncellemeyi deneyebilirsin, eksik veya silinmiş bir Dx11 kitaplığı varsa indirecektir.

Beğenenler: Seifer Almasy

rubyredrubyred
Üye
8xaa yı kim kaybetmişte sen hd7770 ve fx6300 le buluyorsun. aa falan açmaman lazım senin o sistemle, dx11 özelliklerini de kapatmalısın
BonecrusherBonecrusher
Üye
fx6300 iyi işlemci de, hd7770 iyi bir ekran kartı değil.

değerlere baktığımızda
dx9 2xaa -> 8xaa / 50->21 / 30 kadar fps düşüşü var.
dx9 2xaa -> dx11 2xaa / 50->30 / 20 kadar fps düşüşü var.
dx11 2xaa -> 8xaa / 30->10 / 20 kadar fps düşüşü var.

gördüğümüz kadarıyla kullandığın ekran kartı, o oynadığın oyunun tüm ayarlarını kullanmana izin vermeyen bir ekran kartı.
zaten alt segment ekran kartı olduğundan da mantıksız değil.
ekran kartın Antialiasing'i yükseltmeye dayanmıyor, aşırı fps düşüşleri yaşatıyor, dx11'i iyi destekleyen bir ekran kartı olmadığı da ortada.
bir ara geforce'un 5200 modeli vardı, adı "directx 9 yavaşlatıcı"ya çıkmıştı. senin ekran kartın da "directx11 yavaşlatıcı" olmuş.

eğer oyunları dx11 8xaa oynamak istiyorsan daha hızlı bir ekran kartı alman lazım. 7950/7970 veya 660/660ti gibi mesela.
ya da bu kartla oyunları dx9 2xaa değerlerinde oynaman gerekiyor.
senin de test ettiğin gibi en iyi performansı o kademe ayarlar sunuyor...
Üye
bu kadar kasacağını tahmin etmemiştim.neyse biz de aa yı en düşük seviyede açarız.zaten ciddi bir grafik farkı yaşatmıyordu.teşekkürler.
discussioncontroller