Forum'daki Yenilikler!
Mr.PrescottMr.Prescott
Admin
Yeni Tasarım: Daha Sade ve Daha Okunabilir
Yeni tasarımla beraber daha sade ve okunabilir bir forum yaratmaya çalıştık. Gri, Mavi ve Sarı tonların kullanıldığı yeni sitemizde eski sitenin tuşların bütün siteyi kapmasının önüne geçtik. Artık her mesajın üstünde farenizi getirdiğinizde o mesjala ilgili yapabileceklerinizi sağ bölümdeki tuşlarla görebilirsiniz.

Taslaklar: Bir Daha Asla Bir Şey Kaybetmeyin
Oyungezer kurulduğundan beri garip login süreleri ve asla tam olarak önüne geçemediğimiz ani çıkış problemleri yüzünden foruma birşey yazarken yazının kaybolması gibi üzücü ve can yakıcı durumları çözmek için artık forumlarımız siz yazı yazarken otomatik olarak yazdıklarınızı taslak olarak kaydediyor olacak. Taslaklarınıza ulaşabileceğiniz özel bir sekme ise yukarıda sizi bekliyor.

Konu Takibi
Forumlar büyüdükçe bir kullanıcının yeni ve ilginç konuları ulaşması da oldukça güç hale geliyor. İlginlendiğiniz konuların her birini takip edebilmek için mesaj bırakmak zorunda olmak, eski sitenin öngöremediğimiz bir hatasıydı. Bu yüzden yeni sitede başlıkları tek harekette takip etmeye başlayabiliyorsunuz.

Tartışmalarım
Uzun vadede açtığınız veya cevap attığınız konuları takip etmek oldukça güç olabiliyor. Bu yüzden forumlarımız artık sizin etkin olduğunuz her forum konusunu sizin için listeliyor. Bu listeye yukarıdaki menüden ulaşabiliyorsunuz.

Hızlı Cevap
Geleneksel forumlarda tam teşekkürlü bir cevap yazmak için yaptıklarınızı düşündük ve aslında *çok uğraşı* gerektiğini fark ettik. Yeni siteyle beraber hızlı cevap sistemi, taslak mekanizmasıyla birlikte çalışarak size yeni bir tecrübe sunmayı amaçlıyor.

Bu yeni sistemle cevap yazmak veya bir mesajınızı düzenlemek için sayfa değiştirmek zorunda değilsiniz.

Her mesajın menüsünde bulunan "Alıntıla Tuşu" direkt olarak Hızlı Cevap bölümüne gerekli kodu atıyor ve istediğiniz kadar bu tuşu kullanıp, birkaç kişinin mesajından alıntılamayı kolaylıkla yapabilirsiniz.

Yeni Spoiler Şekli
Yeni spoiler sistemi olarak yazıların üstüne siyah bir bant çekiyor. Bunu resimler veya videolarla da kullanabilirsiniz. Bantlara basılı tuttuğunuzda arkasındaki içeriği görebilir, bıraktığınızda içeriği yeniden kapatabilirsiniz.

Eski spoiler sistemini de siteye entegre ettik, ancak yeni Spoiler şeklini bir süre deneyip nasıl çalıştığına bakacağız. Bu konuda istek veya önerileriniz varsa bize bildirmekten çekinmeyin.

Yeni Smiley Seti
Önceki sitenin inanılmaz fazla sayıda ve neredeyse siteyi yavaşlatan büyüklükteki smileylerinin hepsini değiştirdik. Artık sınırlı sayıda ve daha karakterli (ve şirin) smileylerimiz var.

Bununla birlikte foruma giriş yaparken yapabileceğiniz format miktarında ciddi bir azalmaya gittik.

Hızlı Youtube Embed
Artık embed koduyla uğraşmanıza gerek kalmadı. Direkt olarak Youtube linkini yazmanız yeterli. Yeni forumumuz bunu otomatik bir videoya dönüştürecek.

Daha aklıma gelmeyen veya yetiştiremediğimiz pek çok forum özelliği çok yakında sizinle olacak. Umarız forumlarda eskisinden daha iyi vakit geçirirsiniz.
LetheLethe
Üye
Först. Renkler olmamış. :(

Edit: Meh smileyler de olmamış. :)

Edüt: Kendi mesajımı beğenebiliyorum. :/

Edu: Eheh ayrıca herkesin mesajını düzenleyebiliyorum. :P

Edöttü: Mesajın düzenlenmiş olduğunu belirten hiç bir şey yok. ;)

Edibör: Son Gönderilenler çalışmıyor. :|

Edut: Ayarlar ve Profil sayfaları görüntülenemiyor. :D

Editt: Ayrıca WHY NO AVATAR?
arkham92arkham92
Üye
Süper olmuş helal olsun!! Yalnız şu Nisan sayısını artık gösterseniz de kapağı,içerikleri ve varsa poster resimlerini bizde extra mutlu olsak 8)
42TheBadass42TheBadass
Üye
Olmamış. O ağır, ciddi, klas hava gitmiş. Şahsen tasarımı beğenmedim. Ama kısayollar, işlevler iyi olmuş.

EDIT: Avatarlar kalkmış sanırım. Olmamış, Samson çok bozulacak. Hesaplarıma veya ayarlara her girdiğimde yeniden giriş yapmak zorunda kalıyorum.
Birde Hızlı Youtube Embed eski forumda da yok muydu?

Beğenenler: 42TheBadass

LetheLethe
Üye
Kesinlikle. İşlevsel olarak forum çok güzel olmuş ancak görsel olarak eskisini aratıyor. He bir de Yorum gönder ve Tüm Kategoriler butonları çok benzer yerdeler. Refleks olarak Tüm Kategoriler butonuna tıklıyor insan. :(
rebelboyrebelboy
Üye
Forumun yeni özellikleri ve anasayfadaki yerleşim çok iyi olmuş ama hem anasayfa hem de forum tasarımı olmamış, çok fazla gri ve açık renkler kullanılmış. Özellikle şu gri renk rahatsız edici seviyede, en azından forum için farklı renk seçenekleri olmalı, bu şekilde hiç havası kalmamış OGZ'nin :(
______

"Olm ben istediğim kişinin yorumlarını düzeltiyorum ne ayak?"

-Toro
Acdervis2Acdervis2
Üye
Acdervis2 dedi:

Abo milletin yorumlarını editlebiliyorum.

Ahah
WenxausWenxaus
Üye
Site anasayfası epey iyi olmuş ancak forum için aynı şeyleri söylemek zor. Tasarım fena olmasada fazla beyaz olmuş forum.
İlk yorumda arkadaş tüm hataları belirtmiş tekrar yazmanın lüzumu yok. Hayırlı olsun diyelim. Zamanla oturur her şey.
DrizztTR
Üye
Valla ne yalan söyleyeyim pek olmamış. Ayrıca o eski siyah ve ağır tonu rahatsız etmezken bu beyazlık gözümü yoruyor. Umarım zaman içerisinde daha iyi olur.

Beğenenler: basilins

hayalgezerhayalgezer
Üye
Bana eski derginin ana sayfasını hatırlattı biraz. Forum, iyi bir şekilde anasayfadan ayrı bir dünyaydı o zamanlar.

Ben bu yeni hale alışır mıyım bilemiyorum ancak işin başında olduğumuz için şans verme taraftarıyım.
Mr.PrescottMr.Prescott
Admin
Nasıl oluyor da oluyor?
LETHE dedi:

Editt: Ayrıca WHY NO AVATAR?

Avatarları baştan girmeniz gerekiyor. Yukarıdan Ayarlar sekmesinden bunu yapabilirsin.

discussioncontroller