Yeni forumda değişmesini istedikleriniz
biwalybiwaly
Üye
Yeni forumun sevmediğiniz yanlarını, değişmesini istediğiniz yerlerini, ne olsa daha iyi olurdu gibi şeyleri buraya yazmanızı rica ediyorum. Daha sonra bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bir mesaj atacağım.
CoraxCorax
Üye

Beğenenler: hayalgezer, LastLost

4munet4munet
Üye
aktif mesajlar kısmında eskisi gibi, 1 yeni, 2 yeni yazarsa daha iyi olur. bu halde anlayamıyorum kimin ne mesaj gönderdiğini.

arkaplan beyaz.

Beğenenler: __skytalker__, hayalgezer

luffyluffy
Üye
çok parlak..göz yoruyor..

Beğenenler: hayalgezer, 4munet, aztek

Mad_DragonMad_Dragon
Üye
Beyaz tema yerine siyah (ya da koyu gri, füme vb.) bir temaya geçilmeli.

Beğenenler: hayalgezer, 4munet, thegmnk, biwaly, aztek

thegmnkthegmnk
Üye
-Avatarlar büyüsün. Baya büyüsün hem de.

-Mümkün olur mu bilmiyorum ama, ana sayfada ve haberlerde, dosyalarda vs. beyaz üstüne siyah kullanılmaya devam edilebilir. Ancak forumda eskisine benzer bir renk paletine dönülsün lütfen. Simsiyah olmasına gerek yok, öncekinden biraz daha açık gri üstüne göz yormayan bir beyaz iyi olur. Ama işte o da olursa...

-Bir de neden avatarın yanında üye yazıyor lan? Rütbe yok birşey yok forumda.

Beğenenler: 4munet

biwalybiwaly
Üye
Spoiler:

image

Bunların dışında smileyler çok itici, profil alanları çok boş, kendi mesajımızı silemiyoruz, konuyu izleyen insanları göremiyoruz, her sayfada on mesaj az geldi bana, spoilerı aşan içerik, sayfalar çok yavaş yükleniyor.

Aklıma daha fazla şey gelirse ekleyeceğim.
biwalybiwaly
Üye
Ve nedense bir mesajı birden fazla kez atıyor.
esekesek
Üye
tl;dr: site geç yükleniyor.

sitenin tasarımının arkasında kimler var bilmiyorum. ama bu işten anlayan birileri varsa, şuan forumdaki en büyük sıkıntılardan biri sitenin geç yüklenmesi. ben bu işin sunucu tarafından anlamıyorum. ama tasarımda gereksiz şekilde çok zaman kaybettirecek içerik doldurulmuş.

örnek sayfa olarak, forum üyelerinin en sık kullandığı sayfalardan birini kullandım.

http://tools.pingdom.com/fpt/#!/ssPq5Zfc5/http://oyungezer.com.tr/forum/discussions

şimdi, ilk deyinmek istediğim, sitede neden standart fontlardan kaçındınız ve özel typography(font-face) kullandınız? header için bile özel font yüklemesi yapıyorsunuz ve bu gereksiz zaman kaybı.

bu kullandığınız fontların bedeli, 2.1 mb'lik sitenin 42%'si oluyor.

bir başka sorun da css ve js dosyalarının gerekli küçültme işleminin yapılmamış olması.

örnek dosya: http://oyungezer.com.tr/templates/oyungezer/css/template.css

gördüğünüz gibi bir sürü gereksiz beyaz boşluk ve gereksiz komut var. yukarıda verdiğim dosyanın compress işlemi yapılmış hali burada.

bu compress işlemi'nin siteye kazandıracağı ise %20-%60 kadar daha hızlı yüklenmesi olacak.

Beğenenler: biwaly, Wisian, 4munet

KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
site 4:3 ya da 5:4 oranındaki ekranlar için tasarlanmasa daha iyi olurmuş sanki. Sağda ve solda siyah bant gibi beyaz boşluk olması güzel olmuyor
SwooshSwoosh
Üye
konu başlıklarının sağındaki (x yeni) butonu geri gelmeli. şu an sadece son sayfaya gidip yeni mesajları görebiliyoruz sanırım?

Beğenenler: __skytalker__, 4munet

discussioncontroller