Forum Teması Hakkında Önemli Duyuru
Mr.PrescottMr.Prescott
Admin
Uzun uzun yazıp sonunda konuyu bağlamaktansa öncelikle aradan şu sıkıntılı konuyu aradan çıkartalım:

Koyu (gri/siyah) tema için çalışmalara başladık.

Bu koyu tema, seçilebilir bir tema olacak ve sadece forum bünyesinde kullanılabilecek. Sitenin geri kalanını ise aynı aydınlık tonlarda geliştirmeye devam edeceğiz.

Bu temayı elimizden geldiğince çabuk şekilde size ulaştırmaya çalışacağız. (Önümüzdeki hafta ortası, çıkış için iyi bir tahmin olacaktır)

Biz koyu tema üzerinde çalışırken, bu haftasonu açık temada şu tip değişiklikleri göreceksiniz:

Fontlar konusunda değişiklik
Renklerde ayarlamalar

Bu değişiklikler dışında fonksiyonel değişiklikler hakkında uzun bir listemiz daha mevcut. Bu liste forumun çıkışına yetiştirmediğimiz bazı şeylerle, site açıldığından beri istenen diğer özellikleri hazır oldukça foruma ekleyeceğiz.

Bu konu altından bize görüşlerinizi, isteklerinizi ve şikayetlerinizi belirtebilirsiniz.
hayalgezerhayalgezer
Üye
Spoiler:
1 Nisan şakası gibi.

Neyse.

Teşekkür ediyorum bu kararınız ve bizi dinlediğiniz için.

Beğenenler: thegmnk

KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Forum hala dar. 4:3 monitör kullanan birisini rahatsız etmez ancak burada çoğu insan 16:9 ya da 16:10 monitör kullanıyor. kenarda bembeyaz 2 şerit duruyor neon lambası gibi

Light switch koyun. Gece/gündüz modu diye...(maksat iş çıkartmak olsun)
Mr.PrescottMr.Prescott
Admin

Forum hala dar. 4:3 monitör kullanan birisini rahatsız etmez ancak burada çoğu insan 16:9 ya da 16:10 monitör kullanıyor. kenarda bembeyaz 2 şerit duruyor neon lambası gibi

Light switch koyun. Gece/gündüz modu diye...(maksat iş çıkartmak olsun)

Seçilebilir temalar zaten light switch gibi çalışıyorlar.

Forumu responsive yapabiliriz, böylelikle büyük ekranlarda 1170px'le kadar çıkabiliriz. Mevcut forum 960px. (Tabletler hala bu genişliği istiyor)
hayalgezerhayalgezer
Üye
OGZ'nin forumunda takıldıktan sonra OGZ'yi düşman görmek biraz saçma olurdu. Tartışma amacıyla değil de, öncesinde görülmeyen ya da benim olduğunu gözden kaçırdığım özen ve ilişkiyi şimdi görür gibi olmak beni şaşırttı açıkçası.

Bir de banlamakla tehdit etmişsiniz, siz bilirsiniz. O kadar tartışmada yer alıp hala daha nasıl hiç ceza almadığıma ben de şaşırıyorum zaten.

Belirteyim: teşekkürümde ciddiydim ve alay etme amacım yoktu. O konuda bir yanlış anlama olmasın.
Mr.PrescottMr.Prescott
Admin

OGZ'nin forumunda takıldıktan sonra OGZ'yi düşman görmek biraz saçma olurdu. Tartışma amacıyla değil de, öncesinde görülmeyen ya da benim olduğunu gözden kaçırdığım özen ve ilişkiyi şimdi görür gibi olmak beni şaşırttı açıkçası.

Bir de banlamakla tehdit etmişsiniz, siz bilirsiniz. O kadar tartışmada yer alıp hala daha nasıl hiç ceza almadığıma ben de şaşırıyorum zaten.

Ne yazık ki bu forumun bu tür her durumu çirkinleştirme huyu var takdir edersin ki. Ben sadece yapıcıyla, yıkıcı arasındaki ayarı tutturamadığınızı düşünüyorum. 2 gündür nefret mesajları atılıyor, tehdit bile aldım, oturup hala siteyi nasıl iyi yaparız bunu konuşuyorum insanlarla. Hala 1 Nisan şakası gibi dendiğinde düşünecek pek bir durum kalmıyor ama.

Bu siteyi ve forumu önemsemesek, oturup baştan yapmakla uğraşmazdık herhalde. Özellikle yazarlardan ilgi alamadığınız için uzun süredir şikayet eden bir topluluk olarak son iki gün içerisinde gösterdiğiniz tavırlarla doğru adım attığınız düşünüyorsanız ne ala. Ancak eğer bazı şeylerin değişmesini istiyorsanız (ve biz istiyoruz, gerçekten) soğuk kanlı davranıp, sitenin artık emin ellerde olduğunu göz ardı etmemeniz gerekiyor.

Yıllardır bu site sahipsizdi, evet. Buna inanmanız için bir sebebiniz yok, farkındayım. Ancak bazı şeyler değişecek. Değişmeli. Bu tema değil, ama yaklaşım açısından değişmeli. Adminlerin veya yöneticilerin burada her zaman belli bir sorumluluğu taşıdığını ve bir anda karar alamayacaklarını bilmeniz gerekiyor artık. Forumu zaman içinde bu hale getiren de, 3 günde forumun ve sitenin yapıldığı, 2 dakika bile test edilmeden açıldığı anda sunucunun çöktüğü bir fevri hareketler serisini artık yapmayacağız.

Bu nedenle, bu forumun sizin ve bizim olduğunu, adminlerin düşman olmadığını ancak birşeyden rahatsızsanız bunu çirkinleşmeden, laf atmadan hele ki tehdit etmeden yapmanızın uzun vadede hem sizin için, hem de bizim için daha iyi olacağını takdir edersin umarım.

Buradan insanları kovalarcasına tavırlar takınarak, sadece geçmişin tekerrürünü sağlarsınız, başka bir şeye de olmaz.
hayalgezerhayalgezer
Üye
Öneri alınan bir konuda tartışmayı saptırmak herkes için zararlı olur.

Ancak şunu yazayım: 1 Nisan şakası denme sebebi şimdiye kadar olanlarla ilgili fikir sorulmadıktan sonra aniden "Tamam,sizin istediğiniz gibi yapacağız bazı şeyleri." denmesi. Tehdit edilmesi de garip mesela.Kim nasıl ve ne amaçla tehdit edebilir ki siteyi? OGZ adminlerini tehdit edince, durum daha iyiye mi gidecek?

Geçmişi sorgulamanın da yeri burası değil. Ama niye sizin de kabul ettiğiniz bir ilgisizlik vardı? "sitenin artık emin ellerde olduğunu " Niye artık? Bu durumdan sonra insanların şüpheyle cevap vermesine şaşırmazsınız diye düşünüyorum. Site niye sahipsizdi?

Yıllardır bu site sahipsizdi, evet. Buna inanmanız için bir sebebiniz yok, farkındayım. Ancak bazı şeyler değişecek. Değişmeli. Bu tema değil, ama yaklaşım açısından değişmeli. Adminlerin veya yöneticilerin burada her zaman belli bir sorumluluğu taşıdığını ve bir anda karar alamayacaklarını bilmeniz gerekiyor artık. Forumu zaman içinde bu hale getiren de, 3 günde forumun ve sitenin yapıldığı, 2 dakika bile test edilmeden açıldığı anda sunucunun çöktüğü bir fevri hareketler serisini artık yapmayacağız.

Peki bu muamele bize niye uygun görüldü? Yeni sitenin gelişi de aniden ve sorgusuz sualsiz olunca neden gelen tepkilerin geçmişe verilenden farklı olmasını beklediniz? Bunlar hesap sorma amacıyla yöneltilen sorular değil. Sadece bizim/benim bakış açımı(zı) yansıtmaya çalışıyorum.

Buradan insanları kovalarcasına tavırlar takınarak, sadece geçmişin tekerrürünü sağlarsınız, başka bir şeye de olmaz.

Bunu yaptığımı düşünmüyorum. Ancak genel konuşuyorsanız,insanların cevap alabilmek için sizin de kabul ettiğiniz bazı terslikler karşısında fevri olmasına şaşırmamak lazım. Adminleri tehdit eden,hakaret eden anlayışı tabii ki tasvip etmiyorum.

Yapacağınız her geliştirme ve ayırdığınız zaman için teşekkür ediyorum.
Mad_DragonMad_Dragon
Üye
Öncelikle teşekkür etmek lazım, forum kullanıcılarının görüşleri doğrultusunda böyle bir değişikliğe karar verdiğiniz için. Evet, tepkisini gerçekten haddini çok aşan tatsız üsluplarla gösterenler oldu. Belki ben de arada ayarı kaçırmış olabilirim. Fakat bu durumun da öncelikli sebebi site yönetimidir. Bir günde sitede devrimsel değişiklikler oldu. Bunun hemen ardından çıkacak sorunları kontrol etmek, gelecek ilk tepkileri dinlemek önemliydi. Ufak tefek sorunlara hızlıca cevaplar, çözümler bulunsa da, forumun genelinin daha ilk saatlerden itibaren büyük rahatsızlık duyduğu bir konuda iki gün boyunca kelime yazmadı adminler.

Oyungezer'in, kalabalık sayılabilecek bir gruptan oluşan profesyonel bir ekip olduğunun ve sitedeki böyle önemli değişikliklerin de herhangi bir admin tarafından "çok istiyorlar, hadi yapalım" diyerek uygulanamayacağının farkındayım. Hatta aylardır hazırlanan bu temanın, üç günde sırf çok tepki geldi diye değiştirilmeye karar verilmesi bile çabuk atılmış bir adımdır, tebrik etmek gerek. Ama üyeleri bu şiddetli üsluplara iten, sadece değişiklik isteği değildi; konu hakkındaki yoğun tepkilere yönetimden olumlu ya da olumsuz, ılımlı ya da sert hiçbir tepki gelmemesineydi. Bir anda, yönetimin üyeleri hiç umursamadığına yönelik bir hava oluştu forumda - haklı olarak. Neyse, sonuçta olan oldu. Önümüze bakalım. Yerinde bir karar olmuş. Bekliyoruz...
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Buraya da atayim:

Bugün siteye mobilden girdim de çok berbat olmuş. Başlıklara girdiğiniz zaman ilk sayfaya giriyor ve sayfa seçeneği yok. Mesela bin sayfaya sahip bir başlığın son sayfasına kaç saat ilk sayfadan ''daha fazla yorum'' tuşuna tıklıyarak ulaşmamız gerekiyor. Sayfa seçeneği koyun bi' zahmet ve başlıklara girdiğimiz zaman ilk sayfaya değil son sayfaya girsin.

Bi' de ''aktif başlıklar'' kısmına girdiğiniz zaman mesela bir admin ya da moderatör mesaj attığı zaman o kısımda son mesajı atanlar yerinde bu elemanın normal olarak nicki, anormal olarak bi' de koskoca avatarı var. Üyeler için geçerli değil bu. Bu koca avatarlar sayfanın düzenini baya baya bozuyor. Ne gerek vardı da bu elemanların avatarını görebiliyoruz? Her şeyi yaptınız da bu mu kaldı?

Valla bu durumda forum hiç girilesi değil. Belki bir yıl falan foruma girmeyi düşünmüyorum. Site adam olursa gelirim. Beleş forumlar bile daha iyi bu sitenin yeni halinden. Örneğin: http://xevren.freeforums.org/index.php Beleş meleş fakat forumda oyun bile var.

Beğenenler: 4munet

rubyredrubyred
Üye
bu kararı almanız hoşuma gitti, bir kaç öneri sunayım.

-avatarlar büyüdüğü gibi (eski forumdaki haline gelsin yeter) nick ve rütbe avatar üstüne yerleşsin.
-avatar altına sosyal medya, steam/origin profil butonları eklenebilir
-artık ödül,madalya sistemi gelsin. turnuva düzenliyoruz ama karşılığı yok böyle olursa turnuvalara katılım ve katılım sonrası devam artar.
-bu bölüm mesajın olduğu bölümden farklı renkte/tonda olsun ayrışsın.
-bir mesajda alıntıya tıkladıktan sonra tekrar tıklanabiliyor bazen tıklamamış gibi olduğundan arka arkaya basınca iki tane alıntı atıyor hızlı cevaba, bu engellenmeli
-oyungezer ekibindekilerin mesajları altındaki oyungezer logosunun tam görünmesi sağlansın, hatta ufaltılsın biraz
-mesajın atıldığı tarih/saat sağa değil sola alınsın
-alıntı yapılan mesaj sahibinin nickine tıklayınca profiline değil mesaja gidilsin

şimdilik aklıma gelenler bunlar
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Madem tema düşünülüyor onu es geçiyorum:

Rubyred iyi demiş. Ona artı olarak:

-Zaman olarak Gün/Ay/Yıl olsun. Mesela 5 Nisan 2013 gibi. Neden derseniz bazı eski mesajların ne kadar eski olduğu belli olsun istiyorum.
-Smileyler eskisi gibi olsun.
-Üyelerin nicklerinin altındaki ''Üye'' ibaresini kaldırın.
-Mesajların fontu biraz büyültülsün.

Başka aklıma gelirse yazarım.
discussioncontroller