Piyasadaki en iyi telefon nedir - Oyungezer Forumlar
Piyasadaki en iyi telefon nedir
FaironFairon
Üye
LG Optimus L7 II hakkında bilgisi olan var mı? 650 lira gibi bir fiyatı var.
QuendarthQuendarth
Mod
Telefonlarda aluminyumun mu plastiğin mi daha avantajlı olduğuna dair epey bilgilendirici bir yazı;
http://www.escapistmagazine.com/forums/read/18.863174-Aluminium-vs-Plastic-premium-materials-and-the-need-to-stop-nonsensical-criticism
DharkanDharkan
Üye
Aşırı uzun olduğu için okumadım ama yani Apple'in yaptığı şey plastiği daha mantıklı kılmıyor. HTC One ya da Xperia Z1-Z2 büken oldu mu mesela? Temel olarak şöyle oluyor bu durum;

1. Samsung plastik kullanıyor, iyi güzel hoş ama bildiğin uyduruk plastik kullanıyor mesele o. Mutfak kap kacaklarında kullanılan kıvamda bir plastik. Hem kötü görünüyor hem de ucuz, dayanıksız bir şey. Plastik olsa bile dayanıksız olabiliyor, evet.

2. Apple'ın 6 ve 6+'da yediği halt. Apple'in "daha ince, en ince" takıntısından kaynaklanıyor. AMA her telefonda falan olduğu yok, bendgate yalan bir olay. Böyle yamuk koyup üstüne oturmadığınız sürece cebinizde falan da bükülmüyor. Ama sonuç olarak elle bükülecek kadar ince bir alüminyum kullanmışlar, sırf hafif olsun ince olsun diye. Kamera bile incelik takıntısı yüzünden dışarıda kaldı bildiğiniz üzere, ha keza şarjı da plus'ın olmasa bile 6'ın az gidiyor denebilir.

3. Lumia. Plastik telefon olup da kimsenin "emeen plastik bu" demediği telefon. Çünkü kaliteli materyal kullanılıyor. Microsoft Nokia sayesinde ondan gelen "dayanıklı telefon" ünvanını da eline almış oldu bir bakıma.

4. HTC, Sony, Motorola vs. HTC full metal ve sağlam telefonlar yapıyor. 3-5 gram daha mı ağır? Büyük ihtimalle evet. Ne farkeder ki ama, Hem daha iyi görünüyor, hem de sağlam. Ayrıca 2000 lira verdiğiniz telefonun elinize aldığında o parayı hissettirmesini istiyor çoğu kişi. Sony ve Motorola da metal iskelet tercih ediyorlar. Motorola olmasa da Sony kendine has bir dizayn'a kavuştu aynı HTC de olduğu gibi. Sony'nin sorunu biraz büyük olması ama yine de metal iskelet ile sağlam ve kaliteli bir materyal dizayna kavuştu diyebiliriz. Motorola'da belirli bir tasarım henüz yok gibi ama yeni Moto X çelik alaşım iskelet kullanıyor sanırım, onlarda Sony'nin izinden gidecek gibiler.

Bu da wall of text olmuş ama TL;DR
- Metal ya da plastik, kullandığın materyali kaliteli kullandığın sürece sorun yok. Lumia ve HTC bunun örnekleri. Samsung ve Apple'da kötü örnekleri.

(Ha bu arada huylu huyundan vazgeçmez hesabı Samsung Galaxy Alpha'nın arkasına yine uyduruk plastik bir kapak geçirmiş mesela)
hebelehoohebelehoo
Üye
LG'yi niye atlamışsın? Onu da sormuş olayım. Dayanıklı mıdır nasıldır?

İki üç hafta önce LG G3 aldım, ondan önce akıllı telefonlara hiç sıcak bakamıyordum çünkü etrafımdaki insanların telefonları çok güzel olsa da şarjdan çıkaramıyorlardı, çok kullanışsız ve karışık geliyordu. Ama şu an kendisinden gayet memnunum, başta çok tuzlu gelmişti ama şimdi ucuza bile almış gibi hissediyorum. Iphone 6'nın Samsung'un muadil modelleri göz önüne alınınca ucuz sayılır hakkaten.
QuendarthQuendarth
Mod
@Dharkan
Yazıda plastiğin gücünü biraz abartmışlar ben de katılıyorum. Ama Samsung'un kalitesiz plastik kullandığı doğru değil. Şu test özetliyor olayı aslında;

HTC One M8, Iphone 6 (Aluminum) - 70lbs of force
Iphone 6 plus (Aluminium) - 90lbs of force
LG G3 (plastic) - 130lbs of force
Samsung Galaxy note 3 (plastic) - 150lbs of force

Telefonu bükmek için uygulanması gereken kuvvet bunlar.

Bir de olay direkt "plastik vs metal" karşılaştırmasından çok neredeyse herkesin metalin daha dayanıklı olduğunu sanıyor olması. Halbuki sırf metal olması telefonu daha dayanıklı yapmıyor. Alüminyum folyo da metal sonuçta.

Beğenenler: Dharkan

DharkanDharkan
Üye
@hebelehoo
LG G3 bu sene telefon alacak olsam kesinlikle alacağım telefon olurdu. Hem özellikleri hem kamerası hem de ekranı çok güzel. Biraz büyük ama ona da alışır herhalde insan.
hebelehoohebelehoo
Üye
Bazen koşarken zorluyor :P Ama onun dışında büyüklüğünün bir sıkıntısını görmedim.
dodgerdodger
Üye
LG G3'ün performansı ve pil ömrü muadillerine göre düşükmüş baya. Ekrandan dolayı.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
dodger dedi:

LG G3'ün performansı ve pil ömrü muadillerine göre düşükmüş baya. Ekrandan dolayı.

Yalan. 3-4 saat daha fazla gidiyor. Evet 4k ekran biraz pil yiyor ancak 3000 Mili amper pil dayanıyor :F S5'de kullandım, S4'de hepsinden çok daha uzun süre dayanıyor. Bu arada arkada sürekli olarak VPN uygulaması da açık...
maviasuramaviasura
Üye
Dharkan dedi:

@hebelehoo
LG G3 bu sene telefon alacak olsam kesinlikle alacağım telefon olurdu. Hem özellikleri hem kamerası hem de ekranı çok güzel. Biraz büyük ama ona da alışır herhalde insan.

zenfone 2 fiyat/donanım olarak gördüğüm en iyi. İlk fırsatta alabilirim. G3'ün ısınma problemi var diye şikayetler okumuştum doğru yanlış bilemem.

Büdüt: mesaj tarihine dikkat etmedim :X
discussioncontroller