[DİZİ]Game of Thrones(kitap spoilerı yok)
FaironFairon
Üye
Tek başlıkta gitmeyeceği anlaşıldı bu işin, bu yüzden ikinci bir başlık açmak daha yararlı olacak gibi. Bu başlıkta sadece ve sadece dizi muhabbeti için kullanılsın, kitap ile ilgili herhangi bir bilgi için diğer başlığa geçilsin.(diğer başlık hali hazırda kitap spoilerları ile dolduğundan o başlığı değiştirmedim)
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
kitap başlığı vardı bir de ayrıca batuhan şefin açtığı, 3 başlık oldu böylece
FaironFairon
Üye
Abi tam olarak kitap muhabbeti de değil o ama. Gidip o başlıkta "kitapta böyleydi ama dizide şöyle yapmışlar ehuehu" yazsan da bir garip olur :D Eh, diğer başlıkta da kitap muhabbetini engelleyemiyoruz(çok sınırda gidip geliyor çünkü. Mesela bugün yazılan şeyi silsen bir dert silmesen başka. İkisi de olmuyor işte) bu yüzden üçüncü bir başlığa ihtiyaç olduğunu düşündüm. Zararı olmaz en azından böyle bir başlığın.
42TheBadass42TheBadass
Üye
Eh o zaman dizi muhabbetini kitap konusunda yapsınlar. Sonuçta orada kitabını okuyan adam dizi hakkında spoiler yese ne olacak yemese ne olacak. Şimdi kafalar karışacak şahsen her iki konuya da atarım bölüm izlenimlerimi.

Beğenenler: 42TheBadass

ReyJeyReyJey
Üye
arya mala bağladı bu bölüm.
rebishoprebishop
Üye
Gereksiz bir konu, tekrar birleştirin bence.
FaironFairon
Üye

Eh o zaman dizi muhabbetini kitap konusunda yapsınlar. Sonuçta orada kitabını okuyan adam dizi hakkında spoiler yese ne olacak yemese ne olacak. Şimdi kafalar karışacak şahsen her iki konuya da atarım bölüm izlenimlerimi.Bu sefer de kitap konusu güme gitmiş olacak? Kitap konusuna giren adam dizi muhabbeti görmek istemeyebilir ve gayet haklı olur bu konuda.(kitabın konusu en nihayetinde)

Kafa karışması diye bir şey yok abi. Sadece diziyi izleyen kişi buraya yazacak işte. Sadece diziyi izleyip arada kitaptan da konu hakkında bilgi almak isterse diğer başlığa yazacak.

Beğenenler: ZeaLous

İ. Evrenİ. Evren
Üye
Abi siz baştan yanlış yapmışsınız bence. ''Game of Thrones - Kitap'' ve ''Game of Thrones - Dizi'' gibi iki başlık açılacaktı. Öyle dizi ve kitabı ayıracaktınız. Harbi harbi başlık listesinde bakınca Game of Thrones`dan sonrasını okumadığım için karıştırıyorum. Daha demin ''neden aynı başlığı iki kere açmışlar'' bile dedim bi' an. Kitap spoiler`ı olsa ne olur olmasa ne olur ayrıca. Adam spoilera alırken ''diziden spoiler'' ya da ''kitaptan spoiler'' diyip öyle de spoilera alabilirdi.
FaironFairon
Üye
Her zaman o kontrol yapılamıyor abi. Ayrıca sırf kitap muhabbeti döndüğü için dizi başlığını takip etmeyenler var.(olur olmaz yerden spoiler yerim diye) Bir de öyle tek spoiler ile bitmiyor ki, bir tane geliyor sonra 3 sayfa dizi başlığında kitap konuşuluyor. Bu da sıkıyor haliyle başkalarını. Kitap başlığı var ayrıca. Olay kitaptan destekli dizi muhabbetinin kitap başlığının konusu olmaması. Dizi diye girdin mi off-topic oluyor direkt ve bu sefer de kitap konuşmak isteyen insanlar sıkılabilir bundan. Ha diğer başlıktan kitap ile ilgili her muhabbeti temizleyebiliriz ama hem kitabı okuyup hem diziyi izleyen kişi sayısı da oldukça fazla ve kitap ve dizi ile bağlantılı bir muhabbet çeviriyorlar haliyle. Onu da engellemek olmaz. Bu en iyi çözüm gibi gözüktü şimdilik. Bir deneyelim derim, olmazsa eski haline getiririz.

Beğenenler: İ. Evren

İ. Evrenİ. Evren
Üye
Valla hangi spoilerın neyden olduğunu belirtemeyen adam başlığa bakmaz, girer istediği gibi yazar gibime geliyor. Üyeleri bazen zombiye benzetiyorum. Zira bilinçsizce birşeyler yapıyorlar. Olayların farkında olmuyorlar. Girip istediklerini yazıyorlar. Fakat tabii dediğin gibi yapmakta yarar var. Denersin bunu olmadı dediğin gibi eski haline getirirsin.
FaironFairon
Üye
Abi işte burada yazdı mı silebilirim diğer başlığı göstererek. Tek başlık olunca bu her zaman o kadar kolay olmayabiliyor.(Mesela en son kitap muhabbeti. Çok önemli bir şey değil belki ama dizi ile alakasız olduğu da bir gerçek. Tutup bunu engelleyemiyorsun ama haliyle çünkü bu muhabbetin yapılabileceği ortama da ihtiyaç oluyor)

Beğenenler: benjame

discussioncontroller