Metucon 2013
BonecrusherBonecrusher
Üye
2013 Metucon'u 20-21'inde olucakmış.
https://www.facebook.com/events/353505338101768/
http://www.metucon.org/

gidecek olan var mı?
Black Dino RangerBlack Dino Ranger
Üye
Vize haftamdan önceki haftasonuna denk geliyor ama sırf ortamı görmek için gitmeye çalışacağım.
MuhallebiMuhallebi
Üye
SF ve Tekken'de iddalı olanlar Oyuncular Kulübü standına bi baksın derim. İddalı isimler olucak turnuvada.
chackal
Üye
Ben gidiyorum/yapıyorum ama tembellikten başlık açmamış olmak :D
Sifon
Üye
Gidersem ortamı görmeye ve SF turnuvasına katılmaya gideceğim ben de.
BonecrusherBonecrusher
Üye
oyunlara katılacağım da umarım istediğim oyuna seçilirim.
BonecrusherBonecrusher
Üye
metucon ilk gün notlarım (çok da umrunuzda ya :P )

- kapıda güvenlik "nereye gidiyorsunuz" dedi, "metucon" dedim, "metucon ney laaan! (ahmet kural sesiyle okunacak)" dedi.
- oynadığımız oyun çok zevkliydi, sanki oyunu çok cıvıttım ve abarttım gibi geldi o yüzden sık sık kendimi baskılamak zorunda kaldım. ama oyunun sonu mass effect 3 sonu gibi hayal kırıklıklığıydı, metucon staffından oyunun remake'ini talep ettik.
- tobi maskeli mario gördüm ya la. burdan neozgur kardeşime selam olsun. sırf onun için fotosunu çekcektim ama yetişemedim.
- niye oyungezer dergisi yoktu ya, yazarlar ayıp etmiş. bu sene katılım artmış gibi, bir oyungezer standı göreydik ya.
- üniversite çağındaki kız vardı baya, gerçi birçoğu sevgilisi var diye gelmiş de, güzelmişler. üniversite hayatımı kıbrısta çarçur ettiğime üzüldüm. metucon staffı bizi kızlarla tanıştırsın. amme hizmeti.
- kyle katarn kostümü giymişti biri, çok hoşuma gitti.
- katılım artmış gibi ama yine de sönük geçti ya metucon. bu sene bi de sadece 2 gün düzenlemişler, 3 gün bile değil. gönül isterdi ki sinema gösterimi olsun, söyleşiler olsun, ünlü kişiler gelsin, standlar daha geniş olsun, workshoplar düzenlensin felan. bu tip şeyler olsa birkaç arkadaşı davet edecektim aslında. ama sırf oyun kaydı yaptırdım diye gittim ben de, yoksa gitmezdim herhalde.
- yav arkadaş yapay zeka teması yapıyorsun, koy bir ghost in the shell filmi, koy bir blade runner filmi, insanlar izlesin. hatta metucon staffın blade runner kostümleriyle silahlarıyla dolaşmasını felan beklerdim, güzel bir görsellik katardı (portal tşörtü ney lan!)
- crossroads çok kötüydü ya. geçen sene epey dolmuştu, ama koltuklarda oturacak yer bulabilmiştik, isteyen dans etmişti felan daha rahattı. bu sefer üst katı da kapamışlar, alt katta sıkıştık resmen. kostüm yarışması yaptılar bu sefer, ama sıkışıklıktan kimse kimseyi göremedi heheh.

(bak reklam yapıyorum insanların ilgisini çeksin, belki gelecek sene daha katılım olur diye, reklam parası istiyorum ben!)
Sifon
Üye
Anlattıklarına göre yine fena geçmemiş, mali sıkıntılardan olmayabilir belki 3 gün düzenleme yada staffın da kıyafet giymesi belki de. dediğin gibi film gösterimi vs. olsa güzel olurmuş. Bi de üniversite çağında kızlar vardı ne abi aHahahah
BonecrusherBonecrusher
Üye
bi tane con vardı ankarada, animecon mu ne öyle bişiydi, ya da anime gösterimi olduğundan öyle aklımda kalmış olabilir. lise 3'te miydim üniversite 1'de miydim ne, ama o sıralar böyle conlar hep sınav zamanıma denk geliyordu gidememiştim. o baya güzeldi mesela (yazılan programa göre). adamlar aynı anda 3-4 farklı yerde etkinlik yapmış.
chackal
Üye
3 gün olmaması tamamen takvimle alakalı ya. 23 Nisanın da 19 Mayısında hafta içi bir güne denk gelmesi yüzünden. Standlar konusunda umarım seneye daha yoğun olur (bu sene de iyiydi be? :D ). 2.gün olmasa da ilk gün o çevre baya güzeldi. Crossroads'la ilgili olarak da mekan katılımı bu kadar beklemiyordu onun için böyle oldu malesef.

Teşekkürler yorumlar için. (Reklam parası işini konuşabiliriz aslında.)
BonecrusherBonecrusher
Üye
standlara ilgi iyiydi de, stand azlığı var bence epey bi. gundamcı bir ekip gelmiş mesela aynı kafayla jedbang'i de görebilirdik. LOL'cular gelmiş, aynı şekilde mmorpg'leri türkçeye çeviren ekiplerden birisi de davet edilebilirdi. türkiye'de roman çıkartan/çeviren yayınevleri çağrılabilirdi.

bir de kaç yıldır devam eden bir olay, uluslarası olması gerektiğini düşünüyorum. hem odtü'de epey yabancı öğrenci var (ne kadarı fantastik/bilim kurguya hevesli onu bilmiyorum), türkçe oyun/standların yanına bir de ingilizce oyun/standlar eklenebilir. mesela green ronin davet edilebilir, geniş bir stand verilir adamlara felan.
discussioncontroller