Uzaylıların Atası Bizleriz - Oyungezer Forumlar
Uzaylıların Atası Bizleriz
RikudouSenninRikudouSennin
Üye
Bilmiyorum belkide çoğunuza saçma gelecek fakat bi dinleyin,

Öncelikle uzayda yalnızız. Evet doğru duydunuz uzaylı diye bişey yada daha doğrusu bizim gibi akıllı varlıklar falan yok evrende, bu sonsuzlukta tek başımıza yaşıyoruz. Şimdi asıl mevzuya geliyorum, bildiğiniz gibi uzay teknolojisinde büyük ilerlemeler kayıt ediyoruz ve 60-70 yıl içinde Aya, 100-150 yıl içinde ise diğer bir kaç gezegene koloniler kuracağımızdan adım kadar eminim. 200 yıl sonra ise insanlık Samanyolunda istediği yere gidebilecek ve benim teorime göre uzaylı dediğimiz varlıkların atası olacaklar. Şöyle ki, bildiğiniz gibi her canlı yaşadığı ortama uyum sağlar zaman içinde, uzayda yüzlerce gezegende koloni kurduğumuzu düşünürsek ve bu gezegenlerin her birinin farklı özelliklere sahip olduğunu göz önüne alırsak, binlerce belkide onbinlerce yıl sonra kurduğumuz kolonilerdeki insanlar yaşadıkları gezegene adapte olacaklar ve genetikleri değişecektir sonucunda her biri farklı bir cins uzaylı olacaklardır.

Arkadaşlar verdiğim zaman aralıklarına takılmayın lütfen ana fikir italik olan kısımdır.
westgreywestgrey
Üye
>Öncelikle uzayda yalnızız

vahiy mi geldi?
Üye
Tabi ki de hayır :)
Benim ortaya koyduğum şey bir bilimsel teoridir yani henüz kanıtlanamamış bilimsel ''önermelerdir''.
Yazdığım şey mutlak doğru olmadığı gibi yanlış da değildir.
PersonaPersona
Üye
Yıllardır bilimde kullanılan "teori"nin günlük dildeki teori olmadığını anlatamadık da anlatamadık.

Beğenenler: Corax, Erim

westgreywestgrey
Üye
bilimsel teori o değildir budur falan diye açıklayacaktım ama aklına ilginç bir fikir gelmiş anlatmışsın, canını sıkmayayım gece gece. insanların dediğin gibi koşullara uyum sağlaması zor, hele bin yıl, on bin yıl gibi kısa aralıklarda imkansız. habitable bir gezegene yerleşecek teknoloji varsa zaten ortama uyum sağlama gibi bir şey gereksiz olur, dünya şartları yapay olarak yakalanır kapalı bir alanda.
kurtkapankurtkapan
Üye
ya uzaylılar bizim atamızsa?ATACEPTION

Dünyalı olarak bizler de uzaylıyız? UZAYCEPTION

takma beni rikudu sdf.
SwooshSwoosh
Üye
çok düz gidiyorum.
tüm evrende 100 milyar galaksi var diyelim (daha fazladır), bu 100 milyar galaksi içinde de bi 100 milyar güneş sistemi olsa (daha fazladır), her güneşin etrafında da 5 gezegen dönse

matematiği sen yap

Beğenenler: SmoKiNg ACE

Üye
Bu demek değil ki uzaylılar var.
Sifon
Üye
İnsanın yaşayamayacağı yere koloniyi nasıl kuracaksın, koloniyi kurabildiğin yerde zaten yaşayabilen insan neden evrim geçirsin.

Beğenenler: westgrey, SmoKiNg ACE, Baysungur

kurtkapankurtkapan
Üye
olma ihtimali, olmama ihtimalinden daha çok

gibi gibi.

"uzayda yalnızız. doğru duydunuz. öyleyiz"i de "bu benim önermem." diyerek doğru çıkaramazsın sanki...
sultan ısultan ı
Üye

www.youtube.com/watch?v=0JRg1nWJX_I&playnext=1&list=PLF145F457E1952CFC&feature=results_main
discussioncontroller