Uzaylıların Atası Bizleriz
HalilEfendiHalilEfendi
Üye

Öncelikle, bilgisi olan her insan dünyaca tanınmıyor. Ayrıca madem bildiğin bir şey yok, neden tartışmaya atlıyorsun o zaman?

Uzayda tek hücreli hayat olduğunu biliyor muşsun mesela. Dünya benzeri, kompleks yaşam formları barındırabilecek ve bildiğimiz anlamda hayatı destekleyebilecek gezegenler olduğunu da biliyoruz.

Ben yalnızız lafını haklı bulduğumu da söylemedim ancak aksi ile karşılaşana kadar uzayda bizim dışımızda "zeki" yaşam formları olduğundan da kesinlikle emin olamayız. Evet uzayda tek hücreli yaşam formları bulduk; dünyadaki türlerin bir kısmı da muhtemelen bu tek hücreliler ile akraba ancak zeki bir yaşam formu ile iletişime geçene kadar evrende yalnız olduğumuzu kabullenmek zorundayız. Bilimsel olarak değil ama felsefi olarak böyle.

Onun dışında her konuya skeptik yaklaşmakta fayda var. Belki de gerçekten Dünta, 1000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000'da 1'dir...

Eee? Ne anlatmaya çalıştın anlamadım tam olarak. Benim dediğimden farklı bir şey dememişsin? Niye yok yere tartışma çıkartıyorsun anlamadım.

Olayın felsefi yönüyle ilgili de yorum yapmadım zaten, sadece Bilimsel olarak boş bir insanın attığı mesaja cevap yazdım.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
http://articles.baltimoresun.com/1996-08-07/news/1996220012_1_mars-scientists-discovery

öylesine basit bir arama.

David S. McKay'in 1996 da yayınlanan bir makalesi var sanırım.

Eee? Ne anlatmaya çalıştın anlamadım tam olarak. Benim dediğimden farklı bir şey dememişsin? Niye yok yere tartışma çıkartıyorsun anlamadım.

Olayın felsefi yönüyle ilgili de yorum yapmadım zaten, sadece Bilimsel olarak boş bir insanın attığı mesaja cevap yazdım.

Boş mesaja, boş cevap verme de adam gibi bir tartışma ortamı oluşsun diyorum
HalilEfendiHalilEfendi
Üye
Adam gibi tartışma istesem burada tartışmam zaten. Karşıdaki adamın da bilgi sahibi olması lazım.
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Karşıdaki adamın bilgili olmadığını nereden biliyorsun? Gerçi tabi eğer sen bilmiyorsan buradaki kimse bilemez mi? Nedir yani?
HalilEfendiHalilEfendi
Üye

Öncelikle uzayda yalnızız. Evet doğru duydunuz uzaylı diye bişey yada daha doğrusu bizim gibi akıllı varlıklar falan yok evrende, bu sonsuzlukta tek başımıza yaşıyoruz.

Bütün Astronomi kitaplarını yalayıp yutmuş bir adamın mesajı bu çünkü di mi (:

Sen alakasız bir yerden maydonoz oldun, ben mesajı sana atmadım, rikodorrusenjin'e attım, canı sıkılan sensin (:
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
RikudouSennin de o mesajı sana atmamıştı. Sen niye maydanoz oluyorsun? Ayrıca bilimsel makaleleri takip eden bir insanım. Bilgi sahibi olmak için diploma almaya gerek yok...
HalilEfendiHalilEfendi
Üye
O zaman hiç bir başlığa mesaj atılmasın, herkes maydanoz oluyor çünkü. Yanlış bilgiyle, kendi araştırmadan edindiği bilgiyi doğru bir şeymiş gibi dediği için yazdım.

Bilim ve Teknolojiyi takip ettiğin adres sanırım http://www.iflscience.com/

Reddit'te de paylaşıyorlar son gelişmeleri oraya da bak bence (:
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
Adreslerden sadece bir tanesi o. Çok güvenilir değil ancak önemsiz şeyleri takip etmek için uygun.
Ayrıca reddit, 4chan buralarda neler paylaşıldığına şaşarsın. Dalga geçmeden önce bir düşün derim.
HalilEfendiHalilEfendi
Üye

Adreslerden sadece bir tanesi o. Çok güvenilir değil ancak önemsiz şeyleri takip etmek için uygun.
Ayrıca reddit, 4chan buralarda neler paylaşıldığına şaşarsın. Dalga geçmeden önce bir düşün derim.

Dalga geçtiğim nokta nokta ne biliyor musun?

image

İşte bu.

Koordinat hesaplayıp buzdağına çarpmamak gibi bir mesleğe sahip adamın bu kadar emin konuşması kendimi sorgulamama neden oldu. Ne kadar az biliyorsa bir insan o kadar çok fikri oluyor lafı doğruymuş demek (:
KurtulanSamaKurtulanSama
Üye

Koordinat hesaplayıp buzdağına çarpmamak gibi bir mesleğe sahip adamın bu kadar emin konuşması kendimi sorgulamama neden oldu. Ne kadar az biliyorsa bir insan o kadar çok fikri oluyor lafı doğruymuş demek (:

Neyi az biliyorum? Gerçekten, bilmeden hangi fikrimi zikretmişim de bu sonucu çıkarttın?
discussioncontroller