Uzaylıların Atası Bizleriz
HOXHOX
Üye
vsauce onedio gibi bi şey oldu yav. biz vallahi salyalarımızı akıtan eski uzay videolarını özledik.
gordonjackgordonjack
Üye

Bilmiyorum belkide çoğunuza saçma gelecek fakat bi dinleyin,

Öncelikle uzayda yalnızız. Evet doğru duydunuz uzaylı diye bişey yada daha doğrusu bizim gibi akıllı varlıklar falan yok evrende, bu sonsuzlukta tek başımıza yaşıyoruz. Şimdi asıl mevzuya geliyorum, bildiğiniz gibi uzay teknolojisinde büyük ilerlemeler kayıt ediyoruz ve 60-70 yıl içinde Aya, 100-150 yıl içinde ise diğer bir kaç gezegene koloniler kuracağımızdan adım kadar eminim. 200 yıl sonra ise insanlık Samanyolunda istediği yere gidebilecek ve benim teorime göre uzaylı dediğimiz varlıkların atası olacaklar. Şöyle ki, bildiğiniz gibi her canlı yaşadığı ortama uyum sağlar zaman içinde, uzayda yüzlerce gezegende koloni kurduğumuzu düşünürsek ve bu gezegenlerin her birinin farklı özelliklere sahip olduğunu göz önüne alırsak, binlerce belkide onbinlerce yıl sonra kurduğumuz kolonilerdeki insanlar yaşadıkları gezegene adapte olacaklar ve genetikleri değişecektir sonucunda her biri farklı bir cins uzaylı olacaklardır.

Arkadaşlar verdiğim zaman aralıklarına takılmayın lütfen ana fikir italik olan kısımdır.

sırf bizim galaksimizde 800.000 kadar gezegen var. biz bunların bile 1/100000'ine bakabilmişken sen nerden kavradın ve bu kadar emin konuşuyorsun kendinden. 150 milyardan fazla galaksi var ve asla bilemezsin. bizden daha akıllı yaşam formları da oalbilir ama bu bizimle ileitşim kuracakları anlamına gelmez. çok sığ düşünüyorsun.

keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
Te allahım buldum konuyu.
Hort!
HOXHOX
Üye
image
ultramarinesquadultramarinesquad
Üye
Arkadaş konuyu açmadan fazla Asimov okumuş herhalde :)
discussioncontroller