Uzaylıların Atası Bizleriz
AstusAstus
Üye
Uzaylı da olsa insan insandır.

Beğenenler: Baysungur

CaturdayCaturday
Üye
Yaşamak da ölmek de...
AstusAstus
Üye
KESSSSS
CaturdayCaturday
Üye
KESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
keldorn_thepaladinkeldorn_thepaladin
Üye
KEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS!!
jeffdayjeffday
Üye

Bilmiyorum belkide çoğunuza saçma gelecek fakat bi dinleyin,

Öncelikle uzayda yalnızız. Evet doğru duydunuz uzaylı diye bişey yada daha doğrusu bizim gibi akıllı varlıklar falan yok evrende, bu sonsuzlukta tek başımıza yaşıyoruz. Şimdi asıl mevzuya geliyorum.....

Dostum insanları yanlış yönlendirme. Uzayda yalnız falan değiliz, sadece bulamıyoruz. Biz daha milkwayin bile 1/100'ünü anca inceyebildik ki bizim galaksimizde bile 8.8 milyar gezegen var. Hiç birine doğru düzgün bakabilmiş değiliz. Sanırım senin uzaylıdan kastın televizyonda gördüklerin. Uzaylı dediğin şey tek hücreli bile olsa başka gezegende yaşıyorsa yalnız değiliz demektir. Biraz kafanı aç daha özgür düşün o yüzden...

Beğenenler: Baysungur

KurtulanSamaKurtulanSama
Üye
İkiniz de nasıl bu kadar eminsiniz? Hani kanıtlarınız?
goo_khangoo_khan
Üye
evrende zirilyon tane gezegen var. buralarda sayısız yaşam formu oluşmuş olmalı e öyleyse bu yaşam formlarının arasında illa ki bizden çok daha uzun süre evrimleşmiş olanlar da var olmalı ve bunlar arasında yıldızlararası yolculuk yapabilecek seviyeye ulaşmış da olanlar olmalı bunlar birbirleriyle iletişime girip zaman ve mekanla ilgili problemleri çözmüş, peynir ekmek gibi galaksiler arası yolculuklar yapabiliyor da olmalı.

ee? hani neredeler?

1. evrende yalnızız.

2. yıldızlararası yolculukla ilgili problemleri çözmek imkansız;

her iki durumda da,

yalnız kalmaya mahkumuz.
funky_boyfunky_boy
Üye
image
goo_khangoo_khan
Üye
evet bunu bekliyordum. yukarıda yazdığım da doğrudan benim fikrim değil. uzayda yalnız mıyız konulu argümanlardan birisi. katıldığım bir fikir, ama sahibi ben değilim elbette. =) konuya az hareket getirsin diye yazdım.

"akıllı tür" tartışması epey ilginç gerçekten. misal sanıyorum yine bu arkadaşın argümanlarındandı, bir tv programında izlemiştim; yeryüzünde bizden sonraki en akıllı tür bir şempanze cinsi. bu cins taşla yemiş kırmayı tam sekiz yılda öğreniyor. bizim çocuklarımız sekiz yılda temel eğitimi bitiriyor, geometri, fizik, kimya öğreniyor. aynı gezegenlerde çok ufak kromozom farkları bile böyle bir fark yaratırken uzayda sayısız değişken - çok muazzam farklar yaratabilir gerçekten.

yine de şöyle düşünmek lazım, bizim solucanlarla tek ilişkimiz onların ne düşündüğü ile ilgili değil ki, ne düşündüklerini umursamasak da etkileşime geçiyoruz. ne bileyim, bir oltanın ucunda yem olarak kullanıyoruz ya da fen fakültelerinde öğrencilere içini açtırıp inceletiyoruz. ya da diğer tür hayvanları hayvanat bahçelerinde sergiliyor, ya da denek olarak kullanıyoruz. "varlar, bize ulaşabiliyorlar ama ilgilenmiyorlar" fikri pek sağlıklı gelmiyor bana bu sebeplerden..
discussioncontroller