Kayıp Oyunlar
emireemire
Üye
"Oyun dünyasının arka sıraları, karakter oyuncuları, figüranları Kayıp Oyunlar'da ses veriyor.

Kayıp Oyunlar'da ya gün yüzüne çıkamamış, ya tuhaflıklarıyla insanları kaçırmış ya da en iyi ihtimalle cüretleriyle bir süre ortalığı karıştırıp silinmiş fakat en nihayetinde arkada kalmış, kusurlu oyunlar anlatılıyor. Tabii, genel geçer oyun ölçütlerine aldırış etmeyen, garip ayrıntılara, görünmez güzelliklere ve göz alıcı çirkinliklere odaklanan, oyunların deliliğine yaraşır bir anlatımla. Gözardı edilmiş, hakkı yenmiş oyunları, yasaklanmış yapımları ve onların yaratıcılarını, dikkatini kenarda köşede kalmışlardan, aşırı romantiklerden, bunamışlardan, delilerden alamayan B. Emre Ülgen anlatıyor

Kayıp Oyunlar'ın ilk bölümüne 2009 yılında alelacayip hikâyesi ve fazla cesur temalarıyla, hurdacı oyuncular arasında bir kült olmuş Downfall'un yapımcısı Remigiusz Michalski'nin geçtiğimiz yıl çıkan oyunu The Cat Lady konuk oluyor. Tabii sadece kendisi değil, kedileri, korkuları, hatıraları ve hatırlattıkları da..."

diyerek bu diyarlarda delimsirek bir köşe açtık (tabii biraz döküntü olduğundan tezgah açar gibi oldu daha ziyade) biliyorsunuz. Burda da kaydını tutalım istedim.

Kayıp Oyunlar - 1. Bölüm: The Cat Lady

image


[video]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Q1KRWWAwLMA[/video]
G_NeilG_Neil
Üye
Hoş bir başlık olacağa benziyor. İstekte buulunabiliyor muyuz ? Sanitarium u da görmek istiyorum.
kral julienkral julien
Üye
LA NOİRE'i de incele

; )
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Emre Ülgen üstada teşekkürler : )

Bulunabilmesi emek isteyen bir oyun, Alfred Hitchcock presents The Final Cut var aklımda. Onu rica etsem, imkanı var mıdır?
FeylingFeyling
Üye
Her ne kadar şiirsel anlatımdan hoşlanmasam da, sıcak nebat eşliğinde dinlenesi bir program olmuş.

Eski oyunlara dönüş yapan bir çok nostalji pınarı formatlı medya varken, bence kısmen yeni sayılabilecek oyunlara (adventure ağırlıklı) yönelmelisin. Özellikle adventure dememin sebebi adeta bir ırkçı gibi birini diğerinden ayıt edememem. Ayrıntılı girişilirse o oyunun aklımda yer etmesini sağlayacak küçük nüanslar yakalayabilirim.

PhenomenonPhenomenon
Üye
Güzel olmuş, eline sağlık. Yalnız sesin biraz kulak tırmalıyor.
discussioncontroller