Oyun yapımı(bilgi lazım)
GhostFalconGhostFalcon
Üye
Merhabalar öncelikle kendimi tanıtayım adım Alper soyadım şahin size soracağım soru : Ben oyun programcısı olmak istiyorum bunun için nerde okumak lazım,hangi teknolojileri kullanmak lazım hangi programlar fln. Şimdiden cevaplarınıza teşekkür ederim (iyi veya kötü).
RikudouSenninRikudouSennin
Üye
Oturup saatlerce kod yazmak insanı hayattan soğutur vallahi.
Bil. Müh. okuman gerekiyor programcı olmak için, ayrıca C++ yalayıp yutman gerek.
Bana sorarsan 3D alanına yönel.

Beğenenler: Samson

SamsonSamson
Üye
Kodlama öğren, kendince iki-üç bir şeyler yap. Kendini geliştir. "Oyun yapımcısı" kolay bir iş değil.

Zaten böyle bir soru soruyorsan çok çok uzaktasın demektir. Bayağı bir araştır bu konuyu derim.
GhostFalconGhostFalcon
Üye
yani ben daha çok oyunun içindeki ögeleri tasarlamayı seviyorum (silah,zırh vb......)
GhostFalconGhostFalcon
Üye
haklısınız c++ yi çok iyi öğrenmek gerek zaten bunla ilgili kurslar var heralde
RikudouSenninRikudouSennin
Üye
Silah, zırh, karakter, çevre vb. şeyler concept design alanına giriyor, programcılığa değil.
3D modellemeyi öğrenmelisin ve tabi ki de çiziminin iyi olması gerek.

GhostFalconGhostFalcon
Üye
teşekkür ederim bende bi yerden okumuştum bana hepsi oyun programcılığına giriyo demişlerdi ama saolun bilgi için
SamsonSamson
Üye
Riko doğru söylemiş ama bu iş istemekle olmuyor. Kendini geliştirmen için bol bol 3D çalışman lazım. Sadece silah falan değil, her türlü çalışırsan senin yararına olur. Eğer kendin oyun yapmak istiyorsan kodlamadan yapamazsın, ya da iyi bir ekip kurman lazım.
GhostFalconGhostFalcon
Üye
aslında 3 kişilik (ben dahil) bi grubumuz var ikna edebilirsem belki küçük çaplı bi araştırmadan sonra bi girişimimiz olabilir.
esekesek
Üye
iyi bir konsept sanatçı olman için bol bol görsel materyallerle beslenmen gerekiyor. bunun için önerebileceğim siteler:

deviantart.com

cgsociety.org

cghub.com

OneInchManOneInchMan
Üye
Programlamada kendini ispatlamadiktan sonra 3D seni bir yere götürmez, üzgünüm.
discussioncontroller