Need For Speed: Rivals
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=83JZmu5rzgI

ICE firmasının Battlefield 4'te de kullandığı gelişmiş oyun motoru Frostbite 3 ile hazırlanan oyun, X360, PC ve PS3 platformları için 19 Kasım'da raflarda yerini alacak. Oyunun PS4 ve Xbox One versiyonları ise, yıl sonuna doğru bizlerle olacak.

Rivals'ta kurgusal bir şehir yer alacak ve bu şehir, açık dünya olarak tasarlanıyor. Oyuncular da ister polis olabilecek, isterlerse de sokak yarışçıları olabilecek. Oyunun temelinde Most Wanted havasının yattığı söyleniyor. Tabii Underground ile NFS serisine adım atan araba modifiye sistemi de oyunda bulunacak. Bu arada, Criterion'un sosyal izleme sistemi Autolog da Rivals'te olacak.

* Yarışçı olarak hedefiniz, birçok risk alarak kötü şöhret salmak, ve en çılgın polis kovalamacalarından sıyrılıp bunları videoya çekmek ve dünyanın görmesini sağlamak.

* Ne kadar polisten sıyrılırsanız, o kadar Speedpoint'e sahip olacaksınız. Bunlarla yeni araçların ve nesnelerin kilidi açılacak. Ayrıca polisler için de daha bariz bir hedef olacaksınız.

* Polis olarak ise, oyuncular birbirleriyle takım halinde araçlarını sürerek, yarışçıları yakalamaya çalışacak. Aynı şekilde burada da üst seviyelere ulaşmak için puan toplamalısınız.

* Ghost Games, ayrıca Ferrari markasının Need for Speed'e döndüğünü duyurdu. 7 yıldan sonra ilk kez Ferrari tutkunları sürüş koltuğuna geçebilecekler.

* Need for Speed: Rivals'ta AllDrive sistemi kullanılacak. Bu sistem tek kişilik oyun modundan çoklu oyunculuğa hızlı geçişi çok rahat bir biçimde sağlayacak. Bu sistem sayesinde hiçbir yarışın bir diğerine benzemeyeceği de söylenmekte.

* Autolog yerini koruyor. Oyuncular yine istatistiklerini ve başarılarını arkadaşlarıyla ve rakipleriyle diledikleri zaman paylaşabilecekler.

* Özelleştirme olacak. Oyuncular, araçlarını, boyayabilecek, performans ve görüntü modifikasyonları yapabilecekler.

* Yakalama ve kaçma teknolojileri adı altında 11 adet geliştirilebilir teçhizat oyundaki yerini alacak. Turbo boost, jammer, EMP'ler kaçış halindeki yarışçılara, Şok dalgaları, yol kapatma ve helikopterler polislerin cephaneliğinde.

Oyun hakkında detaylı bilgilerin ve oynanış videolarının, önümüzdeki ay düzenlenecek olan E3 2013 fuarında gelmesi bekleniyor

Kaynak. BSC

Beğenenler: __skytalker__

thegmnkthegmnk
Üye
Hot Pursuit'e çok benzettim. Hatta direkt aynısı gibi.
TaxmanTaxman
Üye
hot pursuit çok zordu, biraz kolay yapsınlar lan. bitiremedim ben onu.
aztek
Üye
sürekli aynı oyunu yapmaktan sıkılmadılar zaar. ah EA batsan da kurtulsak
esekesek
Üye
underground 3 yapsinlar ya lan artik.

Beğenenler: Persona, KaNaBu

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yapmasınlar, boşver. Most Wanted'i yaptılar da, gördük.

Beğenenler: aztek, Ajira, thegmnk, isotic, baypal

thegmnkthegmnk
Üye
Aynen abi, Most Wanted'ı oynamamış olsam muhtemelen şu an yerimde duramıyordum ama, malesef :(
baypalbaypal
Üye
most wanted da ben umutlanmıştım ama bu seriden iyi bir oyunun artık çıkmayacağına adım kadar eminim.
esekesek
Üye
hp gayet iyiydi.

o değil de criterion çabucak bi burnout yapmalı.
Neal CaffreyNeal Caffrey
Üye
Haberi okuduktan sonra büyük heyecanlanma yaşadım(MW oynamadığımdan sanırım.) ama sonraki yorumları okuyunca hevesim kursağımda kaldı :)
Mad_DragonMad_Dragon
Üye
Underground 2'den beri oynadığım tek NFS, The Run'dı. O da şehirler arası uzun yolculuk temasını çok sevdiğimden. Yıllardır hep aynı...
discussioncontroller