Günümüzdeki müziğe bir türlü alışamadım, ama...
BonecrusherBonecrusher
Üye
Çocukluğum 80ler müzikleri dinlemekle geçti, sintisayzır, hard rock, heavy metal felan popülerdi. 90'ların başında c&c music factory'nin başını çektiği bir dance müziği başladı, çok değişik ve sıradışı geliyordu o müzik. 90'ların sonlarında ise (97-99) Number One TV çocuğu olmuştum ve TV'nın başında deli gibi o yılların müzik kliplerini izliyordum. Ancak 2000'lere geçince popüler olan müzik türü bana çok itici gelmeye başladı. Çok siyah, boş, monoton bir tarz geliyor bana. R&B felan hiç sevmiyorum. Bu dönem başlayınca geçmişlere doğru kaymaya başladım, 70ler ve biraz da 60lar daha ilgi çekici gelmeye başladı. Industrial, Jazz, Blues felan derken geniş bir dönemi kapsayan müzik türüm oldu. 2010'lar daha beter, dubstep diye bir şey çıktı. 2000'lerdeki tek notanın dakikalarca tekrar ettiği "club remix"lerin daha beteriydi bu dubstep. İyice tiksindim müzik pazarından.

Bu yüzden de günümüzdeki müziğe bir türlü alışamadım, ama bir şey oldu, sanki müzik bana alışmaya başladı. Geçmiş yıllardan tanıdık esintiler, melodiler ve tarzlar çıkmaya başladı. Acaba diyorum, müziğin gittikçe cızırtı remixler halini aldığı günümüzde, 80'lere yönelim başladı da o yüzden mi böyle hissetmeme neden oldu?

Örnek vereyim mesela hemen:

Bu arada, elbette farklı müzik türleri mutlaka olacak hep. Benim kastettiğim daha ziyade popüler olarak dinlenen şarkılar.
SamsonSamson
Üye
>Günümüz
>Müzik

Mainstream olan şeylerin %100'ü müzik değil.

Ha onlar müzikse ben de evde geğirerek müzik yapıyorum.
discussioncontroller