MMORPG başlamak istiyorum kararsızım yardımcı olur musunuz
sultanahmetsultanahmet
Üye
Ben bir MMORPG oyununa başlamak istiyorum fakat karar veremiyorum.İlk önce şu an öğrenciyim ve 11. sınıfım dolayısıyla pek fazla oyunda geçirecek zamanım yok.Kafamda 4 tane oyun var. WoW, Guild Wars 2, Star Wars The Old Republic ve Rift.Rift yakında f2p oluyormuş diye duydum ve güzel gibi duruyo.Bir Star Wars hayranı olarak The Old Republic oynamak istiyorum.Daha önce yıllarca Knight Online oynamış biri olarak kendimi Guild Wars 2'ye yakın hissediyorum (biraz benzettim).WoW'uda çok merak ettiğim için istiyorum sonuçta millet boşuna para vermiyor oyuna ve WoW oynayan arkadaşlarımdan dolayı.Tavsiyelerinizi bekliyotum.Bu arada ben oyuna başlasam yaklaşık 2-3 ay oynuyabilicem çünkü seneye sınav hazırlığına gireceğim için bilgisayar oynamamayı düşünüyorum.Bunları da dikkate alarak yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada şimdi diyebilirsiniz öğrencisin sınava gircen oyunu bırak ders çalış diye haklısınızda ama dediğim gibi ben başlayacağım oyunu sadece yazın oynuyucam ve sonra en uygun zamanda yeniden başlıyıcam.Ben bu oyunlarıda yazın zaman geçirmek için bi daha zaten uzun bir süre oynamıyıcam diye oynamak istiyorum
ReyJeyReyJey
Üye
boi facebook sayfası https://www.facebook.com/JoygameBOI
SwooshSwoosh
Üye
sesli

Beğenenler: Samson

TaxmanTaxman
Üye
image

gw 2 knight online'a mı benziyor?
SamsonSamson
Üye
Öncelikle ders çalışıcam falan diyorsan bu işleri boş ver.

Yok aga zittiret diyorsan o saydığın her oyun birbirinden çok farklı.

TOR'dan başlamanı tavsiye etmem. MMO oynamak istiyorsan MMO bir oyun seç, TOR multi olarak oynanabilen bir single player oyun gibi daha çok.

WoW herkesin oynadığı bir oyun olduğundan rahat başlarsın, kolaydır.

Guild Wars ise arkadaş ortamın yoksa sıkabilir.

Rift bilmiyorum.

Tavsiyem, WoW'dan başla. Aylık ödemesi falan var ama. İlla F2P dersen bilemem, genel olarak F2P oyunları çöp çünkü.

2-3 ay oynayacaksan hiç bulaşma ama. MMO öyle iki hafta oynayayım da bırakayım tarzı bir oyun türü değil.
sultanahmetsultanahmet
Üye
Öncelikle guild wars 2'yi knight online'a benzetmemin sebebi karakterler ve savaşları.Videolarını izledim, oyunun geneline baktım ve kendi adıma konuşarak biraz benzettim.

İkincisi bende biliyorum MMORPG oyuna başlamanın zor bir karar olduğunu, öyle sıradan oyunlara benzemediğini, başlarsan oynaman gerektiğini vs. ben bu oyunu yazın oynuyucam dediğim gibi sonra bırakıcam daha sonra bi daha başlıyıcam.Eğer WoW'a başlarsam battlechest alcam ve onun sadece bir aylık beleşini oynuyucam bi daha oynamaya zamanım olmayacağı için.Guild wars 2'yide sadece bi kere alcam daha sonra bi daha para vermiyicem yani rahat rahat oynayıp bırakabilirim diye istiyorum.Bu arada guild wars 2'yi yükleme sınırı var mı onu bilmiyorum çünkü rahat rahat silip tekrar yükleyebileceğim bi oyunda istiyorum eğer aktifleştirme sınırı varsa biraz kötüde.

Üçüncüsü battle of immortals nedir ya :D
SamsonSamson
Üye
Tamam da benim dediğim "2 ay oynayıp bırakıcam" tarzı bir şey dersen tutmayacak. Oynadıkça oynamak isteyeceksin, kendine engel olamayacaksın falan. Hiç riske atma bence, sınavlardan sonra falan başla.

Sınavlara da çalışırım oyunu da oynarım diyorsan sen bilirsin, oyunu bırakmak kolay değil.
discussioncontroller