Ryse (Xbox One Exclusive)di bir zamanlar
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Rezalet bir optimizasyon ile geleceği için para vermeye değmez.
defecteddefected
Üye
Xbox One'ın çıkış oyunları arasında gördüğümüz Ryse: Son of Rome, geçtiğimiz gün PC için de duyurulmuştu. Yeni haberler hakkında konuşan firmanın en önemli isimlerinden Cevat Yerli, Eurogamer'a bir değerlendirme yaptı.

Ryse'ın önümüzdeki dönemde diğer platformlara da gelebileceğini belirten Yerli, "Ryse'ın haklarına sahibiz. Gelecekte Ryse ile ne istersek onu yapacağız. Bunu bizim belirlememiz önemli." açıklamasını yaptı. Olası bir Ryse 2 ihtimali için ise Yerli, "Xbox One'ın konsol satışlarından %100 memnun olduğumuz söylenemez. Dolayısıyla yeni neslin bir önceki nesil konsolları yakalamasını bekleyeceğiz." sözlerini söyledi.

Microoft'un Ryse'ın Xbox One çıkışına yetişmesi için kendilerini zorladığıyla ilgili çıkan söylentiler hakkında ise Cevat Yerli, "Saçmalık." yorumunu yaptı. Yerli, "Evet oyunun Xbox One çıkışına yetişmesi için bir anlaşma yaptık. Ancak Microsoft yetkilileri defalarca konuyla ilgili bizle görüşme yaptı. Bir zorlama yoktu." eklemesini yaptı.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Cevat_Yerli_Xbox_One_Satislarindan_Pek_Memnun_Degil-64892.htm

Spoiler:
konsolları yerin dibine sokan

etmedik laf bırakmayan

oyunculuğun geleceği pc diyen cevat yerli

exclusive oyun çıkardığı konsolu beğenmiyor

playstation plus crysis 3'ü versin de para kopartayım diye biraz diye sony'ye yalvarıyor

grafik basılmış bomboş oyunlar yapıyor

bu adamı sallayan var mı hala?
phdphd
Üye
hebelehoo dedi:

Crytek konusunu burada devam ettirmek yanlış ve alakasız ama en son burada konuşulduğu için şunu da kondurayım:

http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2014/08/08/crytek-s-cevat-yerli-unpaid-crytek-employees-were-impatient-and-emotional-.aspx

Bu adamlar nefret edilmeyi hak ediyormuş hakikaten. Ayrıca Türk olduğu için "şark kurnazı" ve "mağdur edebiyatı" diyor ve çekiliyorum.

O konumdaki bir insanın röportaj sırasında paralarını alamamayı çok abarttılar, geç alıversinler ne olacak denmeyeceğini, bunun doğuracağı sonuçları akıl edebilmesi lazım. Crytek'in kurucusu ve CEO'su Cevat Yerli'sin sen, Deli Cevat değilsin.

Ryse Xbox One'da tutmamış da başka platforma çıkacakmış meselesinden çok daha önemli bu, Crytek'in Far Cry 1 ve Crysis 1'e borçlu olduğu kredisi de tükendi. Dayanabildikleri kadar dayandılar dersin, geçmişte yaptıkları için teşekkür edersin. Parasını alamadığı halde özveride bulunan, en son çare olarak firmadan ayrılan çalışanlara röportajda laf çarpmak nedir? Bu röportajdan sonra kim Crytek'te çalışmak ister? Kendi çalışanlarını bu kadar kolayca ateşe atıyorsan, müşterilerin sana nasıl güvenecek?

İnanılmaz.

Beğenenler: defected

defecteddefected
Üye
Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Rome'u tekrar izledikten sonra azıcık da olsa sarmadı değil hani. Son bölüme geldim, dövüş sistemi ve hikâye cheese-fest olsa da atmosferi etkiledi beni. Gerçi direkt olarak Rome gazı da olabilir, bilemedim.
FaironFairon
Üye
Rome gazı o.

Beğenenler: Utku Çakır, Persona, Corax, Taxman

tersadamtersadam
Üye
son mesaj üstünden 2 yıl geçmiş, oyun konuşulmuş falan ama yine de yazayım dedim.

indirimle 7.75e almıştım pc için. ryse alınmaz falan denmişti açıkcası 7.75 bu oyun için iyi bir fiyat bence.

roma atmosferini iyi yansıtabilecekken 2-3 roma dönemi binası yapalım, bi de kolezyum ekleriz diyip bırakmışlar gibi. Hani şehri hissettirmiyor oyun sadece roma'da olduğunuzu düşünüyorsunuz. Sürekli ekran görüntüsü aldırttı yine de.

iyi sayılabilecek bilgisayarım var ve orta düzey grafiklerle oynamama rağmen aşırı fps düşüşü ve 1 dakikalık donmalar yaşattı sürekli. Orta düzeyde grafikler baya iyiydi. bir tık üstü heralde film, dizi cgileri olur.

oyun süresi normal zorlukta çok kısa. hikayesi basit olayla başlayıp damocles hikayesi anlatılınca diyorsun ki oh oh iyi, işler karışıyor, mistik hal alıyor ama ondan sonrası sanki baştan savma yazılmış. Güzel bir hikaye çıkabilecekken onu da batırmışlar. Sonunu da tanrıların oyun oynamasına bağlamışlar. he götüm, 3-5 saat harcadığımız oyun bi hiçmiş aslında konusuyla, hikayesiyle.

Dövüş sistemine baya laf edilmiş de buna laf ediliyorsa batman serisinin de gömülmesi lazım. Çünkü batman ile aynıydı. adamlara kılıç dalarken başkası karışırsa counter yaptım. son vuruşlarda qte var ama açıkcası oyun epik görünsün diye yaptıklarını düşünüyorum. qte yapmadan da öldürebiliyorsunuz.

CoD serisinin bayadır yapamadığı yan karakterleri sevdirme olayını başarmış bence. Vitallion abimiz iyi bi karakterdi bu açıdan.

Kendi askerlerimizin yapay zekası baya salaktı. Dövüşün içine daldığınız zaman kenara geçip 5 kişi ile dövüşmenizi izliyorlar. Bu da koca ordu dururken her şeyi sizin yaptığınız izlenimi veriyor.

aklıma gelen birkaç şey daha vardır ama kısacası oyun adam gibi olacakken olamamış, direkten dönmüş. 10 üzerinden 6 ile yolcu ediyorum kendisini.
discussioncontroller