iOS 7
dodgerdodger
Üye
Hareketi azalt seçeneğini açınca hızlanıyor az daha. 1-2 güncelleme daha çıkarsa ipad'im ios6 seviyesine erişecektir.

Bu arada 5 parmakla uygulamadan çıkma olayı gazete standı'nda hala yok. olm körmüsünüz ? illa tuşa bastırıyorlar adamı.
defecteddefected
Üye
Loverman dedi:

ya bir ben mi göremiyorum şu animasyon değişikliğini, @defected bu konuyla alakalı video varsa atar mısın ya? ben her türlü o açılış kapanış efektlerini aynı görüyorum sanki.

bir de insanlar şu ekranı 3d yapan efekti kapatınca şarj ömrü uzuyor diyorlar, çok da gerekli bir şey değil, ancak şarj ömrünü hakkaten etkiliyorsa kapatalım. bkz: parallax effect

@Loverman bıyrınız

Beğenenler: Loverman

sultan ısultan ı
Üye
Loverman dedi:

.
bir de insanlar şu ekranı 3d yapan efekti kapatınca şarj ömrü uzuyor diyorlar, çok da gerekli bir şey değil, ancak şarj ömrünü hakkaten etkiliyorsa kapatalım. bkz: parallax effect

Kapatılmasın pil ömrüne faydası var. Azıcık.

Beğenenler: Loverman

sultan ısultan ı
Üye
iOS7 animasyonlarından başım dönüyor diyenler

iOS 7.0.3 ü yüklesin
ve
Settings
-
General
-
Accessibility
-
Reduce Motion u yeşil yapın
defecteddefected
Üye
...veya "akış"ına bırakın
LovermanLoverman
Üye
location-related system services mevzunu kapatmanın bir zararı olur mu?

Konum servisleri açık kalacak ama bunları kapatacağım:
image

Sultan-ı'nın verdiği listede vardı:
ocation services use GPS for location-aware apps and services. While it's useful knowing where you are on Google Maps, what you don't see is what is going on behind the scenes. Ads are being displayed based on your location, and traffic data is updated — meanwhile, your iPhone is always pinging out to see where you are to keep an eye on which time zone you're in. All of these things are unnecessary and churn up your battery life.

Go to Settings > Privacy > Location Services. When On, scroll down to System Services, then uncheck all of these items. When you're not using Location Services, such as GPS, then simply turn it Off. (You can't, however, disable Location Services as quickly as other items from the swipe-up Control Center. You have to perform this switch manually.)
LovermanLoverman
Üye
Kendim buldum bir şeyler.

Popular Near Me: Your iPhone will periodically send locations of where you have purchased or used Apps in an anonymous and encrypted form to Apple to improve a crowd-sourced database that may be used to offer geographically-relevant Apps.

Gereksiz 1.

Frequent Locations: Your iPhone will keep track of places you have recently been, as well as how often and when you visited them, in order to learn places that are significant to you. This data is kept solely on your device and won't be sent to Apple without your consent. It will be used to provide you with personalized services, such as predictive traffic routing.

Gereksiz 2.

Location-Based iAds: Your iPhone will send your location to Apple in order to provide you with geographically relevant iAds.

Gereksiz 3. Kim reklam görmek ister ki.

Pusula Ayarlama, Saat Dilimi Ayarlama falan da gereksiz.

Şunlarda emin olamadım, Tanılar ve Kullanım, Wi-fi Ağ yazılımı, Hücresel Arama.
Bunları kapatsak ne olur?
SYSCLEANER
Mod
Loverman dedi:

location-related system services mevzunu kapatmanın bir zararı olur mu?

Konum servisleri açık kalacak ama bunları kapatacağım:
image

Sultan-ı'nın verdiği listede vardı:
ocation services use GPS for location-aware apps and services. While it's useful knowing where you are on Google Maps, what you don't see is what is going on behind the scenes. Ads are being displayed based on your location, and traffic data is updated — meanwhile, your iPhone is always pinging out to see where you are to keep an eye on which time zone you're in. All of these things are unnecessary and churn up your battery life.

Go to Settings > Privacy > Location Services. When On, scroll down to System Services, then uncheck all of these items. When you're not using Location Services, such as GPS, then simply turn it Off. (You can't, however, disable Location Services as quickly as other items from the swipe-up Control Center. You have to perform this switch manually.)

Bu menüye nereden giriyoruz ben bulamadım :P
LovermanLoverman
Üye
Espri yaptıysan göremedim, affola. Ama yukarıda yazanın aynısı işte: Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > (Aşağı iniyoruz) Sistem Servisleri

Sık kullanılan konumları kapadım da işte yukarıdakilerin bazılarını uncheck etmedim, hücresel ağ arama, wi-fi ağ yazılımı açık, diğerleri kapalı.
sultan ısultan ı
Üye
discussioncontroller