DOTA 2 : Yeni Başlayanlar Buraya!!!
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Bash orb effect değil, çalışır. Maelstrom/Mjollnir proclanırsa diff o anlık çalışmaz.

Alttaki Yoruma : Kaan sen yazmadım varsay tamammı, ben orada kesin birşey yazmadım belki yazdım. Çünkü karşımda kasmış bir Medusa gördüm ve böyle bir yorum yazdım.
__skytalker____skytalker__
Üye
Void'i outcarry edecek hero Medusa mı? Yuh be abi. Şu Medusa neden bu kadar abartılıyor, pro maçın birinde rampage mi yaptı nedir?
Mortred yapamıyor, Troll yapamıyor Medusa yapacak yani.

@Samson o kadar dikkat etmedim ama çalaışmasa da kullanılır sorun yok. Mael'in orb gibi düşün. Ya da Weaver+Deso gibi.
PiccolaKidPiccolaKid
Üye
medusa'nın durabiltiy'si sağlam çoğu carry'e göre, özellikle chrono'nun içinde.o yüzden outcarry demiş olabilir.

Beğenenler: ripperkamil93

LovermanLoverman
Üye
Medusa tam bir felaket ya, millet son haliyle henüz ne olduğunu ayamadı da ölümsüz bildiğin.
Void için yapılacak en güzel şey bence olabildiğince erken mom kasmak. O yüzden bir tane support void'i güzelleyecek, rakibi habire uzak tutacak, void erkenden pt-mom yapacak. Bundan sonrası ultiyi açma becerisine kalıyor. Geç bitirirse hiçbir işe yaramıyor bence mom. Çok bi void oyunum yok ama battlefury momla birlikte güzel gidiyor 2 kişiyi alabiliyorsun tek ultide. Fury yapmazsam herhalde yasha - kritik falan giderim. Hiç yasha kasmadım ama 2 wraith yerine kassam olur herhalde. Bir aralar mom yaptıktan sonra fly kasmaya uğraşıyordum direk 2wraith alıp.
118118
Üye

Void'i outcarry edecek hero Medusa mı? Yuh be abi. Şu Medusa neden bu kadar abartılıyor, pro maçın birinde rampage mi yaptı nedir?
Mortred yapamıyor, Troll yapamıyor Medusa yapacak yani.

@Samson o kadar dikkat etmedim ama çalaışmasa da kullanılır sorun yok. Mael'in orb gibi düşün. Ya da Weaver+Deso gibi.

Kullanılır, kullanılmaz değil, meraktan sordum. Mjöllnir'i biliyordum zaten de bunları merak ettim.

Kamil cevap verdi zaten.
stabilostabilo
Üye
Loverman dedi:

Medusa tam bir felaket ya, millet son haliyle henüz ne olduğunu ayamadı da ölümsüz bildiğin.

Bu. Üzerinde sadece Linken varken bile öldürmek çok zor. Tank carryleri çok seviyorum ya. Medusa/Spectre < 3

Beğenenler: Astus

RelentlessRelentless
Üye

Allah aşkına birisi bana Void öğretsin

Olay lane'in nasıl gittiğine bağlı.

Void açık ara oynadığım en iyi Carry'lerden birisi Spectre ile birlikte. Bu da dün oynadığım oyun. Tam yeri denk geldi.
http://dotabuff.com/matches/232500866

Çok aşırı bir rahat oyundu lane açısından. Hani hiçbir şekilde zorluk çekmedim neredeyse freefarm denebilir. Bu tarz durumlarda direk PT-Poor Man's ve MoM alıyorum. MoM sakat bir item, doğru zamanlayamıyorsan veya özellikle Chrono'nun dışında bir adam kaldıysa seni disable edebilecek çok sıkıntı. Güzel Chrono atabilmek önemli. Özellikle adamları tam Chrono'nun kenarında yakalayabilmelisin ki takım arkadaşların da vurabilsin.

MoM almamın bariz sebebi build'imden kaynaklanıyor. Her daim Bash'i önce fullerim, örneğin level 7 olduğumda 1-1-4-1 olmuş oluyorum. Chrono içerisinde Bash 2 kat damage vurduğu için dolayısıyla yüksek AS>yüksek Bash şansı>yüksek Damage> ez kill demek oluyor. Eğer Bash'lerde şanslı olursan oyunda sololayamayacağın adam sayısı çok az. Bir süre sonra lane'de tek başına kalsan dahi domine edebiliyorsun.

Bu süreden sonra Fury alıyorum zira GPM'in o kadar hızlı yükseliyor ki Fury aldığında, bir Anti-Mage etmesen dahi yine de farmın çok üst düzeyde oluyor. Mesela o attığım oyunda her teamfight'a tp'lememe rağmen hala öküz gibi kasmaya devam ettim bir yandan. Üzerinde TP olmalı ve fightlara mümkün olduğunca takımı zora sokmayacak şekilde geç gidip düzgün bir Chrono atmalısın, çok erken gidersen farm kaybedersin, çok geç gidersen karşı takım çoktan 1-2 kişiyi indirmiş olabilir ölmen mümkün.

http://dotabuff.com/players/45996985/matches?hero=faceless-void&game_mode=&match_type=real
Adeta MoM almadığım oyun yok ve yenildiğim oyunların yarısı da kötü supportlar ve lane başlangıcından kaynaklanıyor. Hangi hard-carry'i oynarsan oyna support çok önemli senin için. Hani baktın adamdan hayır gelmiyor kendini ona göre ayarlamalısın. Tek başına açılıp farmlamaya çalışmanın bir manası yok, kulenin dibinde dur. Uzaktan XP almaya çalış, alabildiğin CS'i al sonra geri dön. Ölmek farmlayamamaktan daha kötü bir olay Carry oynarken oyun başlarında.

MoM benim için core-item, eğer düzgün kullanamazsan çok sakat, ancak kullanırsan oyun başında tek yakaladığın supportları yüksek as ve bash sayesinde(kazandığın movement speed de var tabi) çok rahat alabiliyorsun, weaver-gondar-riki gibi adamları Chronos invis'i de gösterdiği için alabiliyorsun. Hatta karşı Carry ile biraz harassleştikten sonra başa başa gidebiliyorsun Chrono atıp. Doğru kullanımda sana çok katkısı oluyor. Ama gider Chrono atarsın açarsın MoM'u, Chrono'nun dışında Invoker ya da Jakiro falan kalmıştır, eyvah, moku yedin. Tamamiyle doğru zamanda kullanmana odaklı bir item.

Daha da anlatılcak bir şey yok aslında, hani MoM kullanıp early-gamede herkesi tokatlayıp rahat farmlamaya başladıktan sonra herkes item alabilir hani orada pek anlatılacak bir şey yok, genel carry oynayış tarzına kalmış. Carry iyi oynayan biriysen oradan da devamını getirirsin rahatça.

Beğenenler: [Deleted User]

Mr_AceMr_Ace
Üye
O zaman ben de Void'le kendi düşüncemi şeettireyim.
Void ile ne yapman gerektiği senden ziyade takım arkadaşlarına bakıyor.

Eğer 4v5'te rakibe dayanamayacak bir takımla beraber oynuyorsan Pt+Mom+BkB+Vlad. (Evet vlad yazıyor orda.) Ha oyuna göre item sıralaması değişebilir. Rakipteki disableların tamamı bkb'den geçiyorsa (Bane, BM ultileri gibi) ya da karşıda yeterli disable yoksa sıralamayı değiştirebilirsin.

Bu açılışta MoM'un mantığı Crono içersinde rakipten minimum 1 kill alıp, ateş altında da olmadığın için MoM'un dezavantajının bir kısmından yırtmak. Yani hurraa şeklinde ilk blinklenip ulti açmak yok. Bkbni açıyosun normal savaşıyorsun. Ne zaman HP çok azalıyor o anda ultini ve MoM'unu açıp teamfightta daha fazla ayakta kalıyorsun. Vlad'da fiyat/performans olarak en ucuza en yüksek durability sağlayan itemlardan biri. Farmının kısıtlı olduğu ya da takımına team fightlarda yardımcı olmak zorunluluğun olan maçlarda öneririm.

Aha buraya edit: Skilleri unutmuşum. 1-2-3-3-3-4-3-2-2-2-1-4 (Eğer lane'de ağır harrass'a uğruyorsan 2ve3 lerin yerlerini değiştir.)

Eğer 4v5'te senin farmına destek olacak kadar anti-pusher bir takımla beraber oynuyorsan PT-BF-Herhangi bir damage itemı. Bak bu 2. açılış senin oyunun ilk 30 dakikası tabiri caizse hiç bir işe yaramamana, tamaaamen takımına bel bağlamana neden olur. Ancak farmının hızı bu 3 itemdan sonra çok ciddi bir biçimde artacaktır. Takribi 40lı dakikalarda 2. teamfight itemını da alarak çok ciddi dayak atabilirsin.

RelentlessRelentless
Üye
Stabilo'nun mesajını okudum da, o senin tarzın Void değil. Hani eğer 6 olur olmaz kill alabilmek istiyorsan. O build ile alamazsın hatta ilk 20-25 dakika oyunda çok pasif kalırsın ve karşıda piç herolar varsa oyunu sana zehir ederler.

Teamfightlara katılsan bile dahil Chrono'nu atarsın ama kill alamazsın, ya düşük canlı adamları yakalıcaksın ya da o kadar mükemmel bir Chrono atacaksın ki senin takım çata çuta vururken herifler Chrono bitsin diye bekleyecek.

Ama öyle de oynanır tabi ayrı bir yol.

RelentlessRelentless
Üye
Mr_Ace dedi:

Bak bu 2. açılış senin oyunun ilk 30 dakikası tabiri caizse hiç bir işe yaramamana, tamaaamen takımına bel bağlamana neden olur.

Bu da çok doğru bir şey. MoM'suz ve Bash'i olmayan bir Void aşırı pasif bir Void oluyor. Oyunu 35.-40. dakikalara kadar uzatmaya çalışmak da ayrı bir risk. Zira oyunun o kadar uzayacağı uzasa dahi Carry'leyip Carry'lemeyeceğin meçhul.

discussioncontroller