DOTA 2 : Yeni Başlayanlar Buraya!!!
SwooshSwoosh
Üye
tf yaparken az canı olan adama skill atıp öldürmek etik olarak nasıl karşılanıyor
RelentlessRelentless
Üye
kim kime dumduma bir durumsa sıkıntı yok
kaçmasından iyidir

ama hani asıl işi başka biri yapıyor da sen son vuruşu yapıyorsan o adam alabilecek haldeyken
y u steal my killz nab derler

karışık duygular yani
118118
Üye
Kazanmak için oynuyorsan skilli atma.

Eğlenmek için oynuyorsan skilli at.
RelentlessRelentless
Üye
VAOOOOOOOOOOOOV DOSTUM
118118
Üye
Ben bazen sırf sinir etmek için bilerek ks atıyorum. Zeus ile özellikle. Normalde TF ortası ya da başı ulti atarım alabilecek karakter varsa. Canlarını azaltıp işleri kolaylaştırmak için.
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
kimsede buraya yazmayınca bayağa gerilere düştü lan diriltelim postu, yeni başlayanlar aklına takılanları yazsınlar yardımcı olalım :)
ForzaeagleForzaeagle
Üye
Beyler biraz bilgiye ihtiyacım var ama öncesinde şunu söylemek isterim : Free to Play ' i izlemiş birisi olarak oyuna dönmeyi düşünüyorum. Dönmek derken yanlış anlaşılmasın hiç başlamamıştım aslında. O zaman nasıl oluyor bu olay ? Oyuna başladım , bir iki arkadaştan yardım aldım ama istediğim gibi oyunu oynayamadım bir türlü. Zamanda kısıtlıydı hem de başka oyunlara ilgim vardı. Üstüne "Giff me Chakra Mayjic" eklenince ( Rus arkadaşlar) "öeah" diyip oyunu bıraktım.
Biraz uzun bir girişten sonra sorularımı sorabilirim sanırım (Özet geçemedim , durumum yoktu. Kusura bakmayın)

- Yazının başından da anlaşılacağı üzere oyunu oynamak istiyorum. Ve bir yerden başlamak lazım. Ama etrafta çook fazla kaynak var. Önereceğiniz , sizin de oyuna başlarken kullandığınız bir kaynak var mı ? Dikkat , derinlemesine bir kaynak aramıyorum şu anda. Şöyle "olayı" anlatabilecek yazı veya video arıyorum. Takip edebileceğim bir seri video da olabilir.

- Oyunda normal bir seviyeye gelmem ne kadar zamanımı alır ? (Biliyorum bu biraz da bana ve oyunu oynamama bağlı ama öyle zeki bir insan değilim. Ona göre bir cevap verin ^_^ )

- Normal seviye oyuncuların katılabileceği bir lig / turnuva vb. düzen var mı ?

- Tavsiye ettiğiniz başlangıç karakterleri neler ? (Bunun cevabı support karakterlerden olacak sanırsam ama olsun :D )

SiriusABSiriusAB
Üye

1- Yazının başından da anlaşılacağı üzere oyunu oynamak istiyorum. Ve bir yerden başlamak lazım. Ama etrafta çook fazla kaynak var. Önereceğiniz , sizin de oyuna başlarken kullandığınız bir kaynak var mı ? Dikkat , derinlemesine bir kaynak aramıyorum şu anda. Şöyle "olayı" anlatabilecek yazı veya video arıyorum. Takip edebileceğim bir seri video da olabilir.

2- Oyunda normal bir seviyeye gelmem ne kadar zamanımı alır ? (Biliyorum bu biraz da bana ve oyunu oynamama bağlı ama öyle zeki bir insan değilim. Ona göre bir cevap verin ^_^ )

3- Normal seviye oyuncuların katılabileceği bir lig / turnuva vb. düzen var mı ?

4- Tavsiye ettiğiniz başlangıç karakterleri neler ? (Bunun cevabı support karakterlerden olacak sanırsam ama olsun :D )

1-http://www.purgegamers.com/welcome-to-dota-you-suck#.UM4noG9E4ws. Onun dışında herolar olsun itemlar olsun internette bir ton şey okuyabilirsin ama katkısı olur mu tartışılır. Hero ve Item konusu oynayarak öğrenilmesi gereken şeylerden ki oyunu öğrenmenin çok uzun sürmesi bu yüzden.

2- Normalden kastının bir şeyleri öğrenmek olduğunu varsayarsam 4-6 ayda bir seviyeye varırsın. Yok ortalama iyi bir seviye dersen önünde yılların var.

3- Maalesef böyle bir şey yok. Varsa da gündem de değil. Hatta iyi bir oyuncu olsan bile katılabileceğin turnuva düzeni yok. Oyunun bu yönde bir yardımı da yok zaten. Biraz da bu yüzden soğuk oyun.

4- Support karakterleri olmayacak sandığının aksine. :D Ranged karakterler kullanmanı tavsiye ederim. Hem heroların last hit ve deny atarken ki sürelerini hesaplama konusunda ranged karakterler daha fazla yardımcı olur.

Beğenenler: Forzaeagle

SwooshSwoosh
Üye
ilk ve son soru için http://www.purgegamers.com/welcome-to-dota-you-suck

iki - normal seviyeden kastın ne tam olarak anlamadım ama tüm heroları, heroların yetenekleri ve birbirleriyle olan iletişimi çözünce normal seviyeye gelmiş oluyorsun sanırım. 1-2 aydan uzun sürmese gerek

üç - bilmiyorum ama varsa izlemesi zevkli olabilir

CombiningPersonCombiningPerson
Üye
youtube'da dota cinemadan heroların skillerini anlatan videoları izle
oynamamış olsan bile bi fikir oluşur en azından kafanda, maçlarda karşı karşıya gelince ona göre davranırsın
ben axe ve zeusla başlamıştım ama başladığım zamanlarda karşıma çıkan adamlar da benim gibiydi, artık şans mıdır yoksa o zamanlar matchmaking daha mı iyiydi fikrim yok. botsuz maçlar yaptığımı biliyorum
şu tutorial gibi şeyler yapmışlardı, baya sıkıcı aslında ama lh'lere falan alışırsın en kötü

discussioncontroller