DOTA 2 : Yeni Başlayanlar Buraya!!!
SiriusABSiriusAB
Üye
DOTA oynuyor musun bilmiyorum Swoosh ama 2 ayda yanında öğreten biri olsa bile normal seviyeye gelmesi olanaksız.
SwooshSwoosh
Üye
6 ay da çok yaw
4te anlaşalım

Beğenenler: SiriusAB

RedBeardRedBeard
Üye
Yazın oynayacak adam bulmakta zorlanmazsın, arkadaşlarınla, özellikle de oyunu bilenler ile başlaman öğrenme sürecinin hızlanmasına neden olur. Şu sıralar giremediğim için bilmiyorum oynayan sayısı ne alemde. Ogz'den beraber oynayan arkadaşlar lobi yaparlar mesela, orada en azından oyunları izleyebilir, bol bol soru sorabilirsin.

O değil de, bol bol turnuva takip et, zaten futbol izler gibi takip etmeye başlıyorsun bir süre sonra(futboldan daha zevkli olabiliyor yeri gelip)

Beğenenler: Forzaeagle

ForzaeagleForzaeagle
Üye
Cevaplar için ayrı ayrı teşekkür ederim.
NesteressNesteress
Üye
yeni başlayan birine hero olarak riki tavsiye edebilirim, karşı takımdan kimse ward/dust/gem almayacağı için çok rahat oynarsın muhtemelen
ripperkamil93ripperkamil93
Üye
Yeni başlayanlara önerilebilecek klasik hero Sniper :P

3-4 ay içinde çok rahat öğrenilebiliyor oyun, sonrası zamanla yapılabilecek şeyler.
LovermanLoverman
Üye
Bence vengeful iyi, en azından sniper gibi carry rolü yok, veya zeus olabilir.

Sniper ile creeplere son vurus yapmak da zor çünkü.

Botlarla oynayarak epey geliştirirsin kendini 10 günde.

Önemli olan görmek ne olup ne bittiğini, 3 yol var, 2 orman var, 1 tane gizli yaratık var. Bi sizin basede shop var bi de ormanın içinde shop var.

3 yoldan habire creepler gidiyor, kulelere saldırıyor, sen ortada buluşuyosun, rakip takımın herosu ile birbirnizin zaten savaşmakta olan creeplerine vurmaya başlıyorsunuz, eğer rolün altın yani farm gerektiren bi rolse rakip creepin canı azsa hemen ona vurup parayı kapıyorsun, eğer rolün skill bazlıysa supportsan, yanındaki carry rolü o altını rahat alsın diye onu koruyosun, mesela rakip herolara az az saldırarak onları uzaklaştırıyorsun ki senin eleman güzelce farmlansın.

Eğer zaten bu kendi koridorunuzda kontrolü ele alabilirseniz o koridoru itiyorsunuz ve rakibin kulesini düşürüyorsunuz, para yine. Rakip kolayca farmlıyamıyor, bu kuleler taaa throne a kadar düşecek tek tek işte.

Mekanizma tam olarak bu koridorlarda dikkatli olmakla alakalı.

3 koridor var dedim ya, her koridora giden hero çeşidi farklı oluyor. Mesela orta koridora diğer koridorlara gidip millete pusu kurup atlayıp zıplayabilecek herolar gidiyor. Bunlar biraz lvl alınca hemen diğer koridorlarda kill peşinde oluyorlar. Üst koridora eğer 2 hero gitmezse genelde tek hero gidiyor, o da altına çok ihtiyacı olmayan ama üst koridoru tutabilecek biri oluyor. Alt koridor kaldı geriye, burada iş değişiyor, ya 1 tane farmı toplayacak 2 tane de onu koruyacak support gidiyor yada 1 support gidiyor diğer eleman ormanda takılıyor, ormanda da her dakika çıkan creepler var kamplarda, onları keserek farm alıyor. Tabii düşman mid ormanı basabiliyor vs.

Anlayacağın dizilişler ya 1-1-3 oluyor
Ya 2-1-2 oluyor yada 1-1-1-2 oluyor o aradaki 1 ormana gidiyor koridora değil.

Bundan gerisi kocaman 1 yaratık var onu öldürünce bi kereye mahsus sana ölünce aynı yerden bir şey kaybetmeden doğma imkanı veriyor hemen, o belirli aralıklarla respawn olan bi yaratık, ortalama bi oyunda 3-6 arası kesildiğini görebilirsin.

Her sınıfa göre item zaten diablodan alıştığın bir şey int verene int agi verene agi, bazen semi agi semi str, bunlar zamanla oturuyor, herkesin aldığı clarity gibi bot gibi standart şeyler de var tabii.

3 skill 1 ulti var çoğunlukla, bunlar da ya pasif oluyor yada spamlemen gereken şeyler vs vs videoları izledikçe görürsün.

Çok temel videoları izlerken sana farkındalık sağlayacak bilgiler yazmış oldum, bunları okuduktan sonra o videodan daha farklı şeyler anlarsın diye umut ediyorum...

Şuna dikkat etmek çok mühim, evet oyunda skiller çok önemli item mühim, ama senin koridorda level kaybetmemen en mühim şey. Bunun için de iki tarafın creepleri savaşırken uygun pozisyon alman geerekiyor, mesela o creepleri tanklamaman lazım, fena vururlar, ama öldüklerinde bi exp düşüyor, onun da sınırları içinde olman lazım ki kendi creebini deny yapabilesin rakibe exp gitmesin diye veya ölen rakip creepten exp alasın, onu başka rol bile öldürse sana exp gelir. Ama diyelim ki sen öldün, taaa baseden geri yürücen de bilmem ne o ara rakip öne geçer. Önemli olan nerede duracağını bilmek ve heyecanlı işler yapmamak. Milleti izleyip taklit etsen yeter şimdilik.
ForzaeagleForzaeagle
Üye
Zaman ayırıp yazdığın için sağol loverman. Klavyene sağlık. :)

Beğenenler: Loverman

İ. Evrenİ. Evren
Üye
Ben de dota 2ye başladığımda resmen sıçıp sıvamıştım. Serverdaki elemanlardan birileri git botlarla oyna falan dedi, haklılardı vesselam zira ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Neyse ki dota 2'nin lolden pek fazla farkı yoktu, iki saatlik lol tecrübemle oyuna daha hızlı alışabildiğimi söyleyebilirim.

Botlarla falan oynadım başta fakat önemli olan oynamayı da bilmek değil, rahat kullanabileceğin kafa dengi hero bulmakmış. Valla zand karşim olmasa uzun süre hero arıyor olurdum vesselam. Sağolsun night stalkerı önerdi, ilk defa kafam raaddı dota 2de bi' hero kullanırken. Artık noob herosu mudur, kullanması kolay mıdır bilemem fakat night stalker tam benlik hero. Sonra anladım ki kafa dengi hero bulmak da önemsiz, eşya kullanımını bilmek gerekiyormuş. Valla ne yalan söyleyeyim vanyel ve zand sağolsun o kadar oyuna alıştım da eşya konusunda sıçıp sıvadım. Sonra anladım ki bu oyun fazla zahmetli, doğru düzgün oynayabilmek için işsiz falan olmak lazım. Night stalkera bile alışmam yirmi saatimi falan aldı, hani sıktı da bi' süre sonra. Başka hero da bulamadım hani. Hem alışma sürecini uzun bulmam hem de ortalama maçların nerdeyse bir saat sürmesi oyundan sıkılma nedenim oldu. İyi güzel geniş, çeşitli oyun da fazla zahmetli.

Beğenenler: Neal Caffrey

BonecrusherBonecrusher
Üye
dota oynayanı izlerken eğlenceli geliyor ama sonra tek başıma açıp oynadığımda ıstırap gibi geliyor. sanırım solo oynamanın problemi
discussioncontroller