DOTA 2 : Yeni Başlayanlar Buraya!!!
AstusAstus
Üye
solo girmek, senle beraber oynlayanların iq seviyesi genelde yerlerde olduğu için işkence oluyor. çünkü kazanmak istiyorsun ve takım arkadaşların kaybetmeniz için elinden geleni yapıyor. ama izlerken takmıyorsun hiç, aa ne güzel oynuyorlar yea diyorsun =D

Beğenenler: Neal Caffrey

KuntigerKuntiger
Üye
Buradan birlikte oynayacak birileri çıkar mı acaba?
hammer_of_alkadrazhammer_of_alkadraz
Üye
İ. Evren dedi:

Ben de dota 2ye başladığımda resmen sıçıp sıvamıştım. Serverdaki elemanlardan birileri git botlarla oyna falan dedi, haklılardı vesselam zira ne yapacağım hakkında hiçbir fikrim yoktu. Neyse ki dota 2'nin lolden pek fazla farkı yoktu, iki saatlik lol tecrübemle oyuna daha hızlı alışabildiğimi söyleyebilirim.

Botlarla falan oynadım başta fakat önemli olan oynamayı da bilmek değil, rahat kullanabileceğin kafa dengi hero bulmakmış. Valla zand karşim olmasa uzun süre hero arıyor olurdum vesselam. Sağolsun night stalkerı önerdi, ilk defa kafam raaddı dota 2de bi' hero kullanırken. Artık noob herosu mudur, kullanması kolay mıdır bilemem fakat night stalker tam benlik hero. Sonra anladım ki kafa dengi hero bulmak da önemsiz, eşya kullanımını bilmek gerekiyormuş. Valla ne yalan söyleyeyim vanyel ve zand sağolsun o kadar oyuna alıştım da eşya konusunda sıçıp sıvadım. Sonra anladım ki bu oyun fazla zahmetli, doğru düzgün oynayabilmek için işsiz falan olmak lazım. Night stalkera bile alışmam yirmi saatimi falan aldı, hani sıktı da bi' süre sonra. Başka hero da bulamadım hani. Hem alışma sürecini uzun bulmam hem de ortalama maçların nerdeyse bir saat sürmesi oyundan sıkılma nedenim oldu. İyi güzel geniş, çeşitli oyun da fazla zahmetli.

Tüm heroları oynayamıyor olsan bile çoğunun ne halt yediğini bilmekte de yarar var. Ona göre kafada tartıp item falan almak gerekiyor. Oyunun mantığı aslen karşı heroları hem seçeceğin hero hem alacağın itemlarla counterlayabilmek. Bunun için de dolu dolu tecrübe gerekiyor işte.

Pek işsiz olmak gerekmiyor açıkçası. Aralıksız 10 saat oynamak mantıksız tabii, ama alıştırma yapmak da şart. Hem tek heroyla oynayınca bayması da çok normal. İşte yavaş yavaş olacak şeyler. Sabretmek lazım.

AstusAstus
Üye
Kuntiger dedi:

Buradan birlikte oynayacak birileri çıkar mı acaba?

steam id verirsen ekleyebiliriz. Ana Dota başlığı var bir de. Oraya da atabilirsin aynı şekilde. Neredeyse her gün private lobby yapıyoruz. Adam lazım oluyor sürekli.
FinalSwordFinalSword
Üye
Ben bir şey sormak istiyorum LoL'u bıraktım Dota2'ye başladım ama bir tuş durumum var resmen deli etti beni. LoLde kamera açısından iki seçenek vardı ya kitliyosun üstüne y tuşu var bastığın zaman tekrar serbest hale geliyor tekrar basınca yine kitliyor. Ben bunu kullanarak oynuyordum y'ye basıp serbest hale getirip kamerayı mini haritadan kesiyodum fightları falanyada Dota2'de olduğu gibi ekran kenarından sürükleme. Ben bu sürükleme olayını beceremiyorum batıyor bana her salise mause'u hareket ettirmek. Yok mu Dota2'de böyle atayabileceğim bir tuş LoLdeki gibi?
SwooshSwoosh
Üye
hero seçme tuşun neyse ona 2 kere basıp 2.yi basılı tuttuğunda takibe almış oluyosun. bunu 1 tıka düşüren bi ayar var ama tavsiye etmem. portreye mausla 3 kere tıklayınca da kitliyordu kamerayı galiba basılı tutmaya gerek kalmadan
MuhallebiMuhallebi
Üye
Swoosh'un dediklerini kullanabilirsin ama kesinlikle iyi bir şey değil bunlar. Bir de Y gibi ulaşması nispeten zor bir tuşta kullanıyormuşsun. Sürekli olarak değiştirmen gerekiyor sonuçta bu kamerayı. Sabit kameraya alışmak sadece ve sadece seni kısıtlar. İyi herhangi bir yanı yok.
discussioncontroller