War Thunder Gameplay-Tanıtımım
Glaxy
Üye
Oyun Free2Play yani oynaması ücretsizdir. Kesinlikle tavsiye ediyorum, dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım herkese tavsiye ederim.

Ayrıca arkadaşlarınızla squad hatta filo kurarak aynı oyuna katılabiliyorsunuz. Bunun dışında co-op ve single player desteğide var.

Beğenenler: RedBeard

kurtkapankurtkapan
Üye
buluşmada diyordum, başlıycam diye. başladım. acayip sardı. world of warplanes'in olamadığı her şey olmuş.
hasar modellemeleri filan da çoğzel. ölmek, havada patlamak filan o kadar kolay değil. mesela dün, hurricaneimin sol kanadın yarısı ve sol arka rudderı parçalanmıştı lanet bi beaufighterın 20mm topları yüzünden. önüne geleni biçiyor meret. ama o halde 2 uçak düşürmeyi başardım. savaşın sonunu gördüm.

çok akıcı, heyecanlı. rp yapabiliyorsunuz. arcade savaşlarda bir factionun elinizdeki tüm uçaklarıyla giriyosunuz savaşa. mesela ben britiş kasıyorum.
şu an savaşa, spitfire mk1, hurricane mk1, hurricane mk2 ve beaufort mk5 ile katılıyorm.Başta 3 uçakla başlanıyor. slot alınabiliyor. istersem fighterlarla it dalaşı yaparım. istersem makinalılarıyla yer hafif yer hedeflerine saldırırım. CAS(close air support) yapmak acayip eğlenceli misal. dive yapıp tek run'da 3 kamyonu patlatıp çakılmadan yükselebilmek falan filan.

misal beaufort. 2 motorlu bir hafif bombardıman uçağı. bi eklenti açtım, uğraşarak. artık bomba yerine torpido taşıyabiliyorm. belli savaşlarda deniz hedefleri oluyor. onları vurmak hem her uçağın yapabileceği şey değil(çünkü hem yaklaşmak zor hem zırhlı oldukları için anca dive bombla zarar veriliyor ama batmıyor), yani takıma faydam oluyor. hem de acayip exp veriyor. kaybetmekte olduğumuz savaşı, takımın tek torpidocusu olarak ben kazandırdım mesela.

bi kaç foto çektim dün ki oyundan. sarı japon güneşini büyütüp koymak güzel bi fikir oldu bence.

image

image

bu resimin öncesinde, arkamdan bir LAGG-3 beni parçalamaya çalışıyordu misal. arka turrete geçip şansa pilotu öldürdüm, uçak da sonradan çakıldı sdf. ateş et, ölsün, patlasın şeklinde değil. ya kanadı kopuyor, çakılıyor. ya pilot ölüyor(knocked out) ya motor patlıyor, ya depo alev alıyor, havada infilak ediyor. ya da kanatçık kontrollerini kaybediyor, mecburen yere doğru uçuşa geçiyor sdf
image

madalyalarım sdf

image

bunlar da dün ki torpedo bomberlığımdan. ilk attığımı kaçırdım, nasıl oldu hala bilmiyorm. bunlar 2. ve 3. run'lar. bu arada bu harita pearl harbor. ama arcade battle olduğu için taraflar japon vs us değil. biz saldırandık. bu nedenle zaten düşman gemileri nehri takip edip denize çıkmaya çalışıyorlardı. nehir boyunca giden gemilere, yaklaşık 100m gibi bir mesafeden torpil atıp yükselip düşmemek epey zordu. 2. fotoda aa ateşi yüzünden tekerim kopmuş ya lan. yeni görüyorm sdf

image

image

bunlar da güzel beaufort'umun hangar fotoları

image

image

oyunla ilgili sevdiğim başka bişeyse, arcade ve simülasyonu bir arada sunması. 3 tip savaş var. arcade battle, historical battle ve full real battle. bu şekilde kimse "çok arcade" veya "çok zor" demiyor. herkes aynı oyunu oynasa da farklı tecrübeler yaşıyor.

arcade'de olabilecek en basit hali diyebilirim. alman uçağıyla ingiliz uçağı aynı takımda uçuyor mesela. önceden dediğim respawn olayı var. kaç uçağın varsa bir factionda, öldükçe diğerleriyle yeniden doğuyorsun.

historical battle'da, tarihten bi savaş canlandırılıyor. her uçakla her savaşa girilemiyor. o uçağın o savaşta kullanılmış olamsı lazım. matchmaking, ona göre bi savaş seçiyor. buna girerken uçağını seçmen lazım o yüzden. başka respawn hakkın yok. mermin bitiyor, yakıtın biiyor. 10dk uçuyorsun düşmanla kapışmak için, mermi bitiyor hop geri uç piste in de refuel/rearm yap. pek sarmadı beni, geçen gün dediğim swordfishle destroyer torpilleme mevzusu dışında.(swordfish'i de çok seviyordum amma, beaufort'a torpil ekleyebildikten sonra pek işimi görmüyor. hala rezervde dursa da, onun yeri artık spitfire'ın.

full real battle'ı deneyeyim dedim, uyarı verdi. joystick olmadan oynarsanız elinize alırsınız diye sdf. hiç bi yardımcı yok, tamamıyla manuel. tam bir simülasyon.

şu an aklıma gelen bu.daha sonra yazarım tekrar.
RedBeardRedBeard
Üye
hayatımda bu kadar çok sdf ilk defa görüyorum lan.
kurtkapankurtkapan
Üye
alışkanlık yaptı yav.

: D'den iyidir
118118
Üye

hayatımda bu kadar çok sdf ilk defa görüyorum lan.

Doomsdfay yaklaşıyor...
Neal CaffreyNeal Caffrey
Üye
hangi ülkenin uçakları ile başlayasam daha iyi olur ? birde hangi uçak türü iyidir ? Ben gözüme Attacker kestirdim
Edward The PaladinEdward The Paladin
Üye
gemili savaşlara nasıl giriyoruz?

to battle diyip arcade seçiyorum ben de hiç denk gelemedim
kurtkapankurtkapan
Üye

hangi ülkenin uçakları ile başlayasam daha iyi olur ? birde hangi uçak türü iyidir ? Ben gözüme Attacker kestirdim

ben biritiş gidiyorum. amerikanın p36ları çok kötü. ilk levellarda canına okunuyor. biritişlerinkiler fena değil. silahları çok güçlü değil ama. daha 6 levelda yeni 12.7(beaufighter mkx) ve 20mm(spitfire mkiib) görebildim.
caponların zaten çok seçeneği yok. silahları da fenad eğil.

alman uçurmadım hiç. belki stuka için kasarım. ruslar bayağı iyi ama. daha ilk levelda bile silahlar epey iyi. biplanelerin 4 tane makinelisi var. şimdi lagg-3 aldım geçenlerde. pek sevmedim onu nedense. biritişten devam ediyorum.

gemili savaşlara nasıl giriyoruz?

to battle diyip arcade seçiyorum ben de hiç denk gelemedim

tesadüf tamamen.
Neal CaffreyNeal Caffrey
Üye
Britiş hawker fighters isimlerini sevdim

sen hangi tür uçağı kullanıyon fighter mı

kurtkapankurtkapan
Üye
hepsi var yav.
şu an,
spitfire mkiib var. yeni aldım. hurricane mkii var. onu tutuyorum, roket açıcam çünkü. beaufort mkv var. hem torpido hem bombardıman için kullanıyorum. beaufighter mkvi ve mkx var. mkx'i yeni aldım. mkvi'ya torpido açtım yeni. onu biraz kullanıcam. sonra karar vericem. iki fighter yetmiyor çünkü. beaufighter'lardan biri yerine spitfire mkiia alabilirim.

kısacası, öyle fighter kullancam ben demek gereksiz. her uçağı kas. yoksa gelişemezsin.

bi de yeni başaldığınızda tüm trainingleri yapın. çok güzel para veriyor.
Neal CaffreyNeal Caffrey
Üye
İyi o zaman

kurtko ogz filosu kurarsın artık hep beraber savaşırız
discussioncontroller