Uncharted 4: A Thief's End
NeOzguRNeOzguR
Üye
Hahahaha, ilahi edo.
DharkanDharkan
Üye

bu çöp oyunu oynayıp sevenlerle mas efek andromeda sevenler aynıdır

noldu yaw gizli gey npc falan mı gördün

Beğenenler: Jejunum

__skytalker____skytalker__
Üye
Exc. ve yaramaz köpek diye övülüyor, yoksa bomboş oyun
MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Yine Uncharted gömme kriziniz tuttu zaar

Beğenenler: NeOzguR

dodgerdodger
Üye
oyunun düzlüğüne ya da sığlığına birşey demiyorum. çok derin bir oyun olmayabilir.

oyunu güzel yapan şey eğlenceli olması. aksiyon işini çok iyi kotarıyorlar. yıllardır benzer heyecanı yaşatan bi oyun görmedim.

bi de teknik olarak çok iyi olması. acayip sorunsuz bir oynanışı var. yağ gibi akıyor herşey.

tomb raider'da kıl yün topladıkta ne oldu? hiç.

Beğenenler: MAVİSAKAL, Astus, Benjamin

MAVİSAKALMAVİSAKAL
Üye
Zaten adamların vadettiği şey eğlenceydi ve yerine getirdiler.
AstusAstus
Üye
bir şeyi olmaya çalışmadığı şey üzerinden yargılamak çok yersiz geliyor

Beğenenler: Ridygo

Üye
Olmaya çalışmadığı şey ne, iyi bir oyun olmak mı? O kadar eksiği sırf siz eğlendiniz ve söz de oyunun amacı bu diye görmezden gelecekseniz bunu her oyunda yapmanızı beklerim açıkçası. CoD aar mükemmel bir oyun bu bakış açısıyla.
Bu bakış açısını neden diğer oyunlarda hiç göremiyoruz da en ufak eksikte yerin dibine sokuluyorlar?

Spider-Man Web of Shadows gelmiş geçmiş en iyi oyun bu mantıkla, onun kadar eğlendiren başka oyun görmedim çünkü.
AstusAstus
Üye
olm yazdım ya bi önceki sayfaya ne olmaya çalıştığınısdfs

o kadar eksiği dediğin şey yüzlerce gelen düşman ise, bu oyunun eksiği değil ki... bilinçli olarak yapıyor bunu zaten. bu kadar zamandır düşünemediler mi yani aa lan ne kadar çok adam gönderiyoruz oha hiç gerçekçi değil diye.

oyunun gerçekçi olma gibi bi amacı yok. derin bi hikaye sunma amacı yok. aksiyon ve puzzle'ları nonstop olarak aktarıyor ve indiana jones'vari ekşın sahneleri var oyunda. ben demiyorum ki uncharted 100/100.

Nasıl değerlendirirsin bu seriyi?

Tutartlılıklarına bakarsın, vermek istediği duyguyu kaliteli bir şekilde mi vermiş, oyuncuyu aptal yerine mi koymuş, cheesy mi olmuş (ciddi olmaya çalışırken), bugfest mi oyun, gerçekçi olmaya çalışırken saçmalamış mı, ya da saçmalamaya çalışırken gereksiz yere gerçekçi detaylar mı kullanmış, sıradan müzik mi kullanmış, plot hole mu dolu, seslendirmeler mi kötü, mocap mi kötü, çatışma dinamikleri mi vasat, gereksiz derecede zor mu, gereksiz derecede kolay mı, diyaloglar mı kötü, grafikler mi kötü, oyunun performansı mı kötü, kamera açıları mı kötü, tekrar oynanabilirliliği mi yok vs bunlara bakarsın.

Üye
Kardeşim sadece üzerine gelen zibilyon tane askeri kesmenin ne Indiana Jones ile ne de Tomb Raider ile alakası var, sorun orada. Tema'da onu yapmaya çalışmışlar ama gameplay bildiğin CoD olunca bi bok benzemiyor işte.

Zibilyon düşman olayı ciddi bir sorun olsa da tek derdi tabiki bu değil oyunun. Gameplay bomboş. Ciddi anlamda boş, abartı yok. TPS dediğimiz olayının en rafine hali. Gameplay'i çeşitli kılacak ne bir mekanik var, ne silah var ne de düşman var. Bütün silahlar aynı, bütün düşmanlar aynı ve tek yaptığımız bize doğru gelen 100'lerce düşmana ateş etmek. Haritalar da bu konuda hiç yardımcı olmuyor, 2. oyundaki tren bölümü ve neredeyse onun aynı olan 3. oyundaki konvoy bölümü haliç bu basitliği çeşitlendirecek hiçbirşey yok seride. İlk oyun yine abartılmayı haketmese de gayet okay verilip geçilebilir ama devamında gelen oyunlar seriye gameplay açısından hiç ama hiçbirşey eklememesi saçmalık. Diğer serilerde bazı şeyleri yenilikten saymayıp "hep aynı oyun" denirken hiç abartısız birebir aynı oyunlara sahip şu seriye hiç laf edilmemesi sadece komik.

Gameplay bu kadar boş iken diğer yönler iyi olsa belki biraz anlayacam ama diğer yönlerin de bu kadar övgü alacak özel bir yanı yok. Hikaye sıradan bir aksiyon oyunu destekleyecek düz bir hikaye.
Karakterler eğlenceli, grafikler ve ses iyi o kadar. Başka hiçbirşey yok adeta şu seride.

Kısaca teknik açıdan fazlasıyla başarılı olup kalan herşeyde bomboş olan bir seri var elde. Eğlendiriyor olabilir, okay ama bu kadar övülecek hiçbirşey yok şu oyunda.
Hele PC'ye çıkmış olsa ve millet bunu m/k ile oynasa boşluğu daha bi ortaya çıkardı.
discussioncontroller