04.08.2013 Forum Duyurusu
rubyredrubyred
Üye
Caturday dedi:

bela okuma döner seni bulur

Et döner mi tavuk döner mi?

Spoiler:
Başlığı kapatabiliriz artık.

bu ne yaaa .S.S
_SLAUGHTER__SLAUGHTER_
Üye
Birbirleriyle canimli cicimli konusan,
plajda yatarken ayaklarinin resmini cekip faysbuka yukleyen kezbanlardan farkiniz yok yeminlen

Beğenenler: Elladan

118118
Üye
Bazıları memeden alıyor makinayı, onlar güzel oluyor...

Beğenenler: _SLAUGHTER_, Caturday

JulianneJulianne
Üye
Benim gördüğüm birkaç yön var forum ile ilgili, onları yazayım. Başlangıcından beri buradayım, iki kelam etmesem olmaz artık. (:

1 - Foruma herkesin girmesi: Bu garip bir başlık oldu ancak en iyi bu karşılıyor aklımdakini. Bu foruma "Crytek Türk firması, o yüzden en iyi oyun firması Crytek." diyen de giriyor, (atıyorum) "Torment'te şu quest aslında Heredot'un şu hikayesine gönderme." diyen de... Ha tabi bir de "vüzesi olmayan olan"lar var, onlar ayrı tabi.

E haliyle bu kadar farklı yelpazeden insan girince ayrım/ayrılık illa ki oluyor çünkü gelen tepkiler de kantar ne kadar eğiliyorsa o kadar ağır oluyor. Vampir vardı mesela, her mesajı şu sayfanın toplamı kadardı ama %95 gibi bir çoğunluk tl;dr çekince sıkıldı ve bıraktı. Aynı durum mesajlarını "Anan zaaa" ile dolduran insanlara da oldu, onlar hiç kaale alınmadılar ve dolayısıyla iş "Dışarıdan gelenlere zulmediyorsunuz" oldu. Dışarıdan gelen kendi dilbilgisi kurallarını getirmese çok daha iyi karşılanır; bundan emin olabilirsiniz.

2 - Forumun görüp geçirdiğinin fazla olması: Bu durum kendi kültürümüze sahip oldurttu zorla. Şöyle diyeyim, burada Kaçkın'ı veya Bayred'i tanımayanlar genelde "sen yenisin" lafı yiyor; ve bir yerde bu doğru. Bunları tanımak için uzun bir süre buralarda takılmak gerekiyor, bahsi açılınca da sormak gerekiyor. Yeni olmayı kabullenemeyenler yine durumu "Agalar bize bakmiyir" e getiriyor ve forumdan soğuyor.

3 - Alışmanın kolay olmaması: Burada nereden baksan değişik katmanlardan gelen 20+ insan var. Hepsine alışmak çok çok zor, emek ve vakit isteyen bir iş. Gelenlerde bu emek, vakit veya sabır olmuyor genellikle ve kopup gidiyorlar.

4 - Yeni gelenlerin uzun süreli gelmek istememesi: Sadece işini görüp kaçan insanla dolu burası; bir iki parça satıp onun haricinde tek kelam etmeyenler, bilgisayarındaki sorunu yazıp gelen cevaplara bile bakmayanlar, bir şeyin fanatizmini yapıp arkasına bakmadan kaçanlar... Sürüyle var bunlardan. E bu da uzun süreli gelmek isteyenleri bile ilk kez görenlerde bir önyargı yarattı. Kötü bir şey ama durum bu.

tl;dr, foruma katılmak ve katkıda bulunmak isteyenlerin saberdip olayların gidişatını çözmesi ve biraz zaman harcaması gerekiyor. Armudun pişip servis edilmesini isteyenler Raid ile kovalanıyor genelde çünkü.

edit: vüze olacak o, füze de neymiş...

Beğenenler: Caturday, Relentless

İ. Evrenİ. Evren
Üye
Usta bizim akil heyeti işi ne oldu?
oropheroropher
Üye
Kişi seçeceksiniz diye bekliyorum hala..
oropheroropher
Üye
Flooood..

Bugün izinli olduğum için müsait olduğumu belirtmek istedim..
Eğer 3 kişi çıkarabileceksiniz skype'tan sohbetimizi gerçekleştirebiliriz..
Hoş, hala bu isteniyor mu onu da bilmiyorum ya neyse...
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Ortalık duruldu gibi sanki

Spoiler:
bir sonraki krize kadar
ElladanElladan
Üye
Sanırım birinin öne çıkıp skype adresini yazması gerekiyor. =)

Spoiler:
Deniz Görmez diye aratınca benim çıkıyor olmam gerekir ama...

edit: yok lan çıkmıyor sanki, Deniz_gor ile ilgili bir şeyler var ama onlar kim bilmiyorum böhü skype adım ne benim?
__skytalker____skytalker__
Üye
Ben hergün her saat uygunum. Gel derseniz gelirim.
discussioncontroller