04.08.2013 Forum Duyurusu
RedBeardRedBeard
Üye
Todza dedi:

Yunus atarlıdır falan da çok iyi bir insandır bu arada. Ne oldu bitti bilmiyorum ama, moderasyon yerine eski nickiyle falan üye olarak kalsaydı sadece, keşke.

Buradayım yahu, ban falan yok :) Turgut'la el sıkıştık dargınlık kırgınlık olmadan ayırdık yolları, sıkıntı yok yani de moderasyon öncesi zaten nadiren bakıyordum foruma bundan sonra da pek aktif olmam heralde. Eyvallah :)

Nickini de ergen atarlı haline döndürürsen süper olacak. Eskisi bir markaydı marka arkadaş. =)

Neyse, dilediğince olsun her şey inşallah. Facebook'tan takip ederiz biz de.

Beğenenler: har

Sifon
Üye
Todza'nın mod'luğu alınmış iyi peki de niye öyle bir açıklama yapıldı merak ediyorum, liseli genç kızın facebook'una attığı arkadaşını şikayet mesajı gibi. birlikte çalıştığınız, karşılıksız zaman harcayan insanın arkasından öyle mesaj atılır mı silin bari onu.

rubyredrubyred
Üye
@Yojimbo ya burdan iki çift lafım var. İyi güzel diyorsun reklam verenler inceliyor olabilir, yeni gelenler dışlanıyor olabilir ama burda zaten forumun tüm aktifliğini sağlayan çok fazla olmayan bir kitle de hiçe sayılıp forumun yazılım ve görsel olarak getirildiği hal ortada. Resmen iplenmedik, ben hala esek in yaptığı css modunu kullanıyorum mesela. Üç beş tane isteğimiz dinlenmesin, bin bir nazla bazı şeyleri yaptırtabilelim, sonra da bizden anlayış beklensin. Bana pek te adil gelmiyor. Ha ogz de takılmaya mecbur değilsin diyebilirsin ama bir iki kişi bu istekleri dillendirmiyor forumun aktif üyelerinin nerdeyse tamamı istiyor.
PiranhaPiranha
Üye
(üste) Rubyred,
Hay düşüncene sağlık hocam, ne de güzel belirtmişsin aynen katılıyorum.

---------
Spoiler:
grizzly64 dedi:

Biri skytalker olabilir. Üçüncü şahıs da aztek olabilir mesela. Aztek site yönetiminden fazla şikayetçi değil diye biliyorum. Samson zaten isyanın başını çekiyor. Skytalker ise bir nevi orta yol, eleştirileri biraz daha derli toplu gibi geldi bana.

Hem forumda aktifler dolayısıyla söz hakkına sahipler, hem de dengelerler birbirlerini işte :P

grizzly64,
Her şey iyi güzel de onların arasında ben niye yokum lan, hiç mi hakkımız hukukumuz yok hiç mi onlar kadar tanımıyorsun bizi, ühüü. =P

Yeni adaylar açıklanmış işte, Mod için değilse bile "OGZ Forum buluşması akil insan heyeti" gibi birşey için sanırım :P Oropher'in bahsettiği skype buluşmasına yakışır bence de. Skytalker, azyek ve samson önerilmiş, bunların yanına birde relentless ve rubyred'i ekledik mi tamamdır işte...

oropheroropher
Üye
rubyred dedi:

@Yojimbo ya burdan iki çift lafım var. İyi güzel diyorsun reklam verenler inceliyor olabilir, yeni gelenler dışlanıyor olabilir ama burda zaten forumun tüm aktifliğini sağlayan çok fazla olmayan bir kitle de hiçe sayılıp forumun yazılım ve görsel olarak getirildiği hal ortada. Resmen iplenmedik, ben hala esek in yaptığı css modunu kullanıyorum mesela. Üç beş tane isteğimiz dinlenmesin, bin bir nazla bazı şeyleri yaptırtabilelim, sonra da bizden anlayış beklensin. Bana pek te adil gelmiyor. Ha ogz de takılmaya mecbur değilsin diyebilirsin ama bir iki kişi bu istekleri dillendirmiyor forumun aktif üyelerinin nerdeyse tamamı istiyor.

Bunları buraya yazmayın işte yahu, boşuna mı oturalım konuşalım diyoruz?

__skytalker____skytalker__
Üye
Ruby ve Samson diyorum ben de o zaman konuşma içün.

bu akşam uygun mudur?

rubyredrubyred
Üye
oropher dedi:

Bunları buraya yazmayın işte yahu, boşuna mı oturalım konuşalım diyoruz?

forumda benden daha eskiler var onlar görüşmeye katılır o yüzden yazasım geldi.

YojimboYojimbo
Mod
rubyred dedi:

Sonuna kadar okuduysan yazdıklarımı, tam da forum üyeleriyle moderasyonun dirsek temasının güçlendirmesinin, karar alma mekanizmalarında üyelerin de katılımcılığının gözetilmesinin gerektiğinden bahsettiğimi, yazının büyük kısmını bu noktada yapılabilecekler hakkındaki görüşlerimin oluşturduğunu fark etmiş olmalısın (Skype toplantıları, buluşmalar, mod seçimleri vs.) Fakat moderasyonun olduğu gibi, üyelerin de bu forumda sorumlulukları var ve bizim nasıl eleştiriye daha açık olmamız, üyelerle işbirliği içinde hareket etmemiz gerekiyorsa, sizin de moderasyonun uyarılarını ciddiye almanız gerekiyor. O yazıda moderasyona yönelik eleştirilerim de varken, "ya böyle diyonuz ama bizi ipleyen yok" derseniz ilk karşılaştığınız eleştiride diyalog ortamını en başta tıkamış olursunuz. Ayrıca bir mod olarak "ogz'de takılmaya mecbur değilsin" gibi bir ifade kullanmam mümkün değil merak etme :)

rubyredrubyred
Üye
yok tamamını okumadım ama direk sana yazmadım zaten. konuda görüşmelere x katılsın y katılsın diye 2 sayfa ilerlemiş ama sıkıntılarla ilgili bir şey yazılmamıştı, bende asıl sıkıntımızı yazayım dedim. görüşmeye katılacaklar içinde ufak bir hatırlatma olur diye düşündüm.

işbirliği konusunda herkes oldukça iyimser konuşuyor, ama iki ogz online versiyon gelişiminde de üyeler hiçe sayıldı. yine dirsek teması, fikir alışverişi gibi söylemler ortada dönüyordu ama icraat olmadı :(

YojimboYojimbo
Mod
İşte tamamını okusaydın bu sıkıntıların çözümüne yönelik fikirlerimden de haberdar olurdun :) "Görüşmelere X ya da Y katılsın" şeklinde konuşuluyor olması tam da senin bahsettiğin "aktif üyelerin dinlenmemesi" durumunun çözümüne yönelik bir icraattir başlı başına :)

Mod olarak, en azından kendi adıma, bu karar alma süreçlerine üyeleri de dahil etmeye çalışacağım elimden geldikçe diyebilirim. Ki Oropher da benzer ifadeler kullanmış zaten.

Beğenenler: RedBeard, har

discussioncontroller