Tasarımı Değişikliği (Devrim adı altında)
İ. Evrenİ. Evren
Üye
HOX dedi:

pixel sınırlamasız resim eklemeye olanak sağlayan imza sistemi getirilsin yeter.

İmza sistemini seven/istiyen insanları hiç anlayamadım, hiç de anlayamayacağım.
AlphariusAlpharius
Üye
off level forumu zamanındaki imzaları hatırlıyorum

katiyen gelmesin imza özelliği
akin
Üye
Ben forumu kastetmemiştim. Sitenin şu anki hali iyi ama ne kadar iyi? Ben blog sayfası gibi basit bir tasarım istiyorum. Bu anasayfa resmen çöplük. Herşey iç içe girmiş. Haber portalı yapacağız diye batırmışlar yani. Wordpress kurup tema atsalardı bunda daha düzgün daha anlaşılır bir ana sayfa olurdu. Hem kodlamasıyla niye kendileri uğraşıyor ki. Hazır sistemleri ihtiyaçlarına göre şekillendirmek varken. İki üç kişinin oturup kendi portalımızı programlayalım demesi saçma bir şey. Kendilerine güvenip bu işin altından kalkmaları takdir edilesi ama gereksiz emek sarfiyatı.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Bladder, sen istiyorsun diye koca ana sayfayı mı değiştirsin insanlar? İyi hoş eleştiriyorsun falan da bunlar senin öznel düşüncelerin. Sana göre öyle. Daha önce sinirlenmedi fakat emreder gibi yazıp cümlelerin altını çizmen acayip sinir etti.
akin
Üye
İ. Evren dedi:

Bladder, sen istiyorsun diye koca ana sayfayı mı değiştirsin insanlar? İyi hoş eleştiriyorsun falan da bunlar senin öznel düşüncelerin. Sana göre öyle. Daha önce sinirlenmedi fakat emreder gibi yazıp cümlelerin altını çizmen acayip sinir etti.

Sonuçta forum üyelerin fikirlerini, düşüncelerini, bilgilerini veya isteklerini paylaşma ortamı. Üslubumun doğru olmadığı konusunda haklı olabilirsin. Senin veya diğer üyelerin kararı. Ben sadece vurgulamak istediğim yerlerin altını çiziyorum. Öyle gözüküyor olabilir ama emir vermek gibi bir niyetim yok. Ne zaman konu açsam sohbet farklı konulara kayıyor (bkz: imza muhabbeti) ve benim de tepem atıyor. Hıncımı sitenin tasarımından çok tasarlayanlardan çıkarmışım :)) Tasarımda sadeliği ve pratikliği her zaman tercih ederim.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Valla burası forum ve bu forumun üyeleri de çok geniş insanlar. Sen yeni aldığın telefondan bahsederken birden bire muhabbet simite kayabilir. Only on ogz. Çok normal şeyler bunlar. =)
akin
Üye
..
MelkorMelkor
Üye
konuyu hortlatıyorum. söyleyeceklerim var. baştan söyliyeyim tasarımdan hiç anlamam =).

tasarım konusunda herkesin farklı görüşü var. misal siyah vs. beyaz arkaplan. ben beyazı daha çok seviyorum. sonuçta parlak geliyorsa ekranın parlaklığını kısabiliyoruz ama siyah olunca her durumda gözü çok yoruyor. koyu veya açık gri tonları herkes için en iyisi heralde. her neyse bundan bahsetmicektim. nerden çıktı bu?

anasayfa için konuşuyorum bence daha blog tarzında bir tasarım çok daha iyi olur. yani haberler, incelemeler, yeni eklenen videolar filan fark etmez, hepsi sıra sıra aşağı inecek (scroll down şeklinde). haber, inceleme ya da pc, ps3, vs. diye etiketlenicek (tag sistemi işte). böylece hem sade olur hem de yeni eklenen içeriği her ziyaretçi görür. alt sayfalar yine olur misal donanım etiketine tıklayınca sadece donanım haberleri sıralanır. ön plana çıkarılmak istenen şeyler de en tepede yine şimdiki gibi sırayla sağa sola kayar. bence daha güzel olurdu.

ve en önemlisi resim galerileri 1, 2, 3 diye sayfa sayfa sıralanmasın. lütfen. en azından bütün sayfa komple yenilenmesin bir sonraki resme geçtiğimizde.

öyle işte aklıma geldi yazayım dedim.
İ. Evrenİ. Evren
Üye
Melkor dedi:

en azından bütün sayfa komple yenilenmesin bir sonraki resme geçtiğimizde.

Galeride elli tane resim olsun. Dediğin mevzuyu mümkün kılmak için galeriye girdiğin zaman elli resmin de aynı anda yüklenmesini sağlaman lazım. Bu da sayfanın geç açılmasını, resimlerin de geç yüklenmesini sağlar. Her sayfaya bir resim eklendiğinde daha hızlı erişebileceksin resimlere. Hem böylece siteye fazla yük binmeyecek.

Ayrıca dediğinin olması için galerideki her resime özel disqus yorum kısmı, facebok ve twitterda paylaş gibi zıkkımları ayarlamak da uğraştırıcı olur. Admin de beceremez bunları gibi.

Beğenenler: Melkor

BonecrusherBonecrusher
Üye
sanırım bahsettiği şey ajax. "bi sonraki resim" düğmesine basınca tüm sayfa yerine sadece resim değişecek.

gerçi şu anki haliyle de gayet hızlı bende, saniyesinde yeni resme geçiyor.

Beğenenler: İ. Evren

discussioncontroller