WebMoney Online Ödeme Sistemi- Yardım!!
trbilgin
Üye
Merhabalar,

Online oyun hesaplarıma para yükleme yöntemleri araştırıyorum. Malumunuz bir çok sıkıntı oluyor. WebMoney isimli bir firma buldum. Rus firması gibi görünüyor. Bir e-cüzdan ve ödeme firması. Hiç bir kesinti yapmadıklarını duydum. Ama ne kadar güvenlidir? Türkiye'de de ofisleri varmış gerçi ama yine de bilenleriniz, kullananlarınız varsa biraz ayrıntı verebilirseniz sevinirim.

Şimdiden teşekkürler diyor yardımları bekliyorum.

Eyvallah...
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
rus dedin beni kaybettin orda
trbilgin
Üye

rus dedin beni kaybettin orda

Şeytan ayrıntıda gizli!!. O değilde cidden bi bilen eden çıkmıcak mı?
trbilgin
Üye
Bu arada ben ayrıntılı araştırdım WebMoney'i;

Oncelikle hiç bir kredi kartı ve saire istemiyor sistem. WebMoney'de bir hesap açıyorsunuz. Ardından infotr@wmtransfer.com mail adresine mail atıp onay istiyorsunuz. Onayı alınca artık WebMoney hesabınıza para yatırabiliyorsunuz. 2 yöntem buldum şu ana kadar:

1) TurkPay fatura ödeme merkezlerinin ATM'lerinden. Size yakın olan ATM için TUrkPay'i arayıp bilgi alabiliyorsunuz.

2) Kendi sitelerinden online talep yollayarak. Size bir kod veriyorlar hemen. Bu kodla banka hesaplarına havale yapıyorsunuz. Para hesabınıza geçiyor.

Ayrıca Dünya üzerindeki yaklaşık 90.000 tane online site üzerinden ürün ya da hizmet satan kurumlarla anlaşmalılar. Her türlü site var. Çin gibi ülkelerden ucuz ürün almak istiyorsanız: DealExtreme, TaoBao, AliExpress. Oyun alacaksanız Steam, EA Sports vs. Online oyunlara para transfer edecekseniz Metin2, Diablo, World of WarCraft vs Seyahat, Forex, Web hizmetleri vs vs.

Ayrıca para çekme işlemlerinizide banka hesabınızdan yapabiliyorsunuz.

Destek takımlarından aldığım bilgiye göre: Daha bir çok kurum ile nalaşılmış. Bir çok yeni ATM noktası, online yükleme gibi hizmetler devreye girecekmiş. Ayrıca para çekmek için de fiziksel noktalar ile anlaşmışlar. Çok düşük komisyon oranları ile para çekilebilecek.

En yakın zamanda da TL ihracına başlayacaklarmış. Bu şekilde TR'deki tüm online platformlara da girecekler gibi görünüyor.

Geç olmadan incelemeye ve takip etmeye başların derim. Keza bu anlattıklarım bir-iki aya bitecek gibi.

Daha ek bilgiler edinirsem buradan paylaşırım.
Starlet
Üye
Kredi kartı ve sanal kartla Paypal gibi bilinen ünlü bir ödeme aracısı varken bu tür şeylere hiç bulaşmam şahsen.
SYSCLEANER
Mod
Sanal kredi kartını yapıcaksın onuda paypal a bağlayacaksın on numara oluyor... Tavsiye ederim.

Beğenenler: __skytalker__

trbilgin
Üye
Merhaba,

Açıkçası ben size yeni bir sistem anlatmadım. 1998'de kurulmuş en eski firma. Sadece Türkiye'ye daha önce yatırımı yokmuş. Şu anda da TÜrkiye'ye yatırıma geçmişler. Açıkçası sistemleri daha basit ve güvenilir değil mi? Ülkenizdeki bankalar ile anlaşıyorlar. Ya da ülkenizdeki ATM ağları ile anlaşıyorlar. Onlar aracılığı ile para yatırıyorsunuz. Herhangi bir sanal kart bilmem ne de hiç bir yere bağlamıyorsunuz. Cüzdanınızı açıyorsunuz. Buralardan parayı yüklüyorsunuz. İsterseniz internet bankacılığı ile TR deki banka hesaplarına para atarsınız. Yani paranın nereye gittiği belli. Bu arada cüzdanınızdan para çekme işlemlerini de önümüzdeki aydan itibaren yüzde 3'e indireceklermiş. Yani 100 USD çekmek istiyorsanız 97 USD olarak alıyorsunuz. Gibi gibi bir sürü farklı iyi olduğu noktalar var. Araştırın bence. Benden şimdilik bu kadar. Yeni bir şeyler duyarsam paylaşırım.
discussioncontroller