Kısır Çekişme
oropheroropher
Üye
Selamlar arkadaşlar,

Bildiğiniz veya bilmediğiniz üzere Oyungezer ekibinden Berkan Cesur ile birlikte Kısır Çekişme isimli bir video serisine başladık..
Sizlerden gelebilecek fikirleri, önerileri ve eleştirileri öğrenebilmek adına bir konu açmak istedim ben de..
Bu başlık altında bol bol dalga geçme, yerme olacağının farkındayım, varsın olsun arada bir kaç tane değerli yorum yakalayabilsek dahi yeterli..

Öncelikle -her ne kadar açıklamaya gerek olduğunu düşünmesem de- bu videoların eğlence amaçlı çekildiğini belirtmekte fayda var sanıyorum ki..
Yani ne ben, ne de Berkan "Aman konuları masaya yatıralım, Barlas - Kongar misali birbirine çarpıştıralım" derdinde değiliz..
Yaparken eğlendiğimiz, izleyenlere de eğlenceli gelmesini umduğumuz bir iş ortaya koymaya çalışıyoruz..

Başlangıç olarak script bazlı bir yol seçtik, yani konuşacaklarımızı önceden belirliyor ve ona göre ilerliyoruz..
Kimi yorumlarda bunu değiştirin gibi ifadeler yer aldı ancak şimdilik bildiğimiz yoldan ilerleyeceğiz, belki zamanla evrilir..
Bir de bazı noktalarda yapmacıklığın hissedildiğinin farkındayız (özellikle ilk videoda) ancak oyunculuk deneyimi olan insanlar olmadığımızdan bunun normal olduğunu düşünüyorum, ilerleyen zamanla birlikte daha rahatlarız muhtemelen..

Görmeyenler için şöyle iliştireyim ben videoları ve zaman ayırıp izleyen, yorum yapan kim olursa şimdiden teşekkür edeyim...

Bölüm 1 - Cosplay

Spoiler:

Bölüm 2 - DOTA 2 vs LoL

Spoiler:

Bölüm 3 - GTA V vs Watch_Dogs

Spoiler:

Beğenenler: aztek

acdervisacdervis
Mod
Daha iyi bir mik/oda iyi bir başlangıç olabilir. Söylenenlerin bir kısmını anlamakta güçlük çektim.

Beğenenler: 118, Piranha

PiranhaPiranha
Üye
Hayırlı uğurlu olsun bakalım, zamanla daha güzel daha eğlenceli olur. :)

Bu arada oropher ustam, Sinan abiyi görürsen söyle ona (Outlast LP'leri gibin) LP yapmaya devam etsin, valla tadı damağımızda kaldı.
esekesek
Üye
negzelmiş lan böyle komikli
OneInchManOneInchMan
Üye
oropher dedi:

Bir de bazı noktalarda yapmacıklığın hissedildiğinin farkındayız (özellikle ilk videoda) ancak oyunculuk deneyimi olan insanlar olmadığımızdan bunun normal olduğunu düşünüyorum, ilerleyen zamanla birlikte daha rahatlarız muhtemelen..

Sunun farkında olmanız videoların ilerde daha kaliteli olacağının işareti. Kolay gelsin.
stabilostabilo
Üye
Turgut DotA oynuyor muydu ki ya? =)

Sadece ikinciyi izledim ve gözüme çarpan ilk şey piyasadaki bütün klişe cümleleri bir araya toplamış olmanızdı. Kendi fikirleriniz yok yani orada.

Beğenenler: esek

118118
Üye
stabilo dedi:

Turgut DotA oynuyor muydu ki ya? =)

Sadece ikinciyi izledim ve gözüme çarpan ilk şey piyasadaki bütün klişe cümleleri bir araya toplamış olmanızdı. Kendi fikirleriniz yok yani orada.

İlki de böyleydi biraz.

Kendi fikirlerinizi tartışıyormuşsunuz gibi durmuyor hiç.
esekesek
Üye
zaten bir senaryoya bağlı kalarak, ne kadar gerçekçi tartışmalar yaratabilirsiniz ki?
RelentlessRelentless
Üye
geyik bir program olmuş anlaşılan
biraz izledim de hani tartışma namına ciddi argüman beklenmeyecek türde bir program olduğu için
hiç sen dota oynamıyordun nasıl dotayı savunuyorsun demeyeceğim

onun haricinde script bazlı gittiğiniz belli oluyor
adeta birbirinize cümlesi bitse de ben girsem diye bakıyorsunuz
biraz daha serbest olsanız daha doğal gözükür

Beğenenler: 118, Aresny, Nesteress, stabilo

118118
Üye
Bir konu belirleyin, taraflarınızı seçin, sonra tartışın bence. Doğal olsun yani, savunucam diye değil de gerçekten öyle düşündüğünüz için savunun.

Beğenenler: esek, Aresny, westgrey, stabilo

oropheroropher
Üye
Üçüncü bölüm eklenmiştir..
Bu kez ana videonun başlangıcı ve sonu hariç senaryo kullanmadık..
Beğenirsiniz umarım..
discussioncontroller