Kısır Çekişme
oropheroropher
Üye
dodger dedi:

Facebook'ta görünce yazmak istedim. Videodan ekran görüntüsü alarak mı koyuyorsunuz resimleri yoksa fotoğraf mı çekiyorsunuz?

Her halikürda da ikisinde de odak problemi yaşıyorsunuz büyük ihtimal. Kamera ayara imkan veriyorsa f/ değerini biraz daha küçültebilirsiniz. Yada odaklama seçenekleri varsa odak noktasını ortadan alabilirsiniz. Son olarak mümkünse manuel moda alın, çekimden önce yüzün olduğu yerde odaklayıp bırakın.

Onu yapmak için de birinizin gözüne sonuna kadar zoom yapıp, odak noktasını ayarlamak. Bahsettiğim ayarlar DSLR kullanıyorsanız 2 dakikalık iş.

Ayrıca fotoğraf çekmiyoruz, videodan ekran görüntüsü alıyor berkan..
Ve söylediklerinin ne olduğunu ben anlamadım bile :D

BonecrusherBonecrusher
Üye
ben anladım.
dodgerdodger
Üye
Görüntüleriniz net değil tam hacı. 1080p'de de baktım, youtube kaynaklı değilse çok az bir bulanıklık var.
BonecrusherBonecrusher
Üye

Bu devirde hala fps mi oynuyorsunuz yaw.
Bitti lan o tür
Bütün fikirler tüketildi, en iyi ihtimalle bi öncekilerin tekarı çıkıyor
Ne adam gibi yapımcı kaldı nede eli yüzü düzgün yapım çıkıyor artık

Yaw en kallavi şirketler bile zıçışlarda
Ne id kaldı, ne Infinity ward ne de Valve

isimleri kaldı yadigar, hiç bi halt üretmiyorlar adam gibi, Olmuyor yani
Zombie shooter kaynıyo piyasa
ha bende pek sevinmiyorum tabi bu duruma ama nedeceük, ölü işte FPS keşke diriltseler, güzel kaliteli TPS'ler var ama

infinity ward, valve ve id'nin yanına yazabilecek bir firma değil.

hadi id doom 3'ten beri fps piyasasını kaale almıyor, düzgün oyun yapmıyor felan ama valve gayet atik bir şekilde çalışıyor.

tamam bazılarınız valve halen hl3 çıkarmadığı için veya dota2'de ruslarla matchmaking oldu diye "VALVE EN KÖTÜ ŞİRKET BOK GİBİ ŞİRKET ÇOK ÇOK SALAK BİR FİRMA" gibi konuşmayı seviyor da, şu an valve'ın durumu gayet iyi, "zıçışlarda" denecek bir yeri yok.
tf2: casual gamerlar için gayet zevkli bir oyun. f2p de oldu hem, bol bol item düşürüp adam öldürüyor. takım çalışmasının önplanda olduğu bir oyun, fps'lerin mmorpg'si gibin.
l4d2: coop ve versus oyun olarak son derece zevkli bir fps. karakterler ve level tasarımı üstünden mükemmel bir hikaye anlatımına sahip. her oynadığım zaman farklı bir şey keşfedebiliyorum.
portal 2: küçük bir coop multisi var, zevkli, ama esas olayı singleplayer kısmı. deli detaylı bir hikaye hazırlamışlar, seslendirmenleri çok başarılı, bölüm tasarımları yaratıcı, üstüste tekrar tekrar oynadığım bir oyundu.
csgo: eski cs topluluklarını tekrar canlandırdı. çatışmalar heyecanlı, çekişmeli oluyor. klanlar sürekli csgo turnuvaları düzenliyor. oyuna sürekli yenilikler, mapler, modlar ekliyorlar.

valve en son csgo çıkardı işte ve gayet başarılı durumda oyun.
source 2 yapım aşımasının olduğu dedikodular var. ps4/xbone çıktıktan sonra yeni oyunlar duyurmaları da mümkün. adamlar iyi çalışıyor, aksini gösteren bir nokta da yok.

valve'ı geçtim. valve dışında da fps piyasasını canlandıran birçok oyun bulunuyor.

- payday 2. her ne kadar oyunu beceremiyor olsam da zevkli oyun. şu sıralar gayet popüler kendisi. multi coop oyunlarında üst sırada duruyor. oyuncunun kendi istediği gibi ilerlemesine imkan tanıyor. ilk oyun da güzeldi. arkadaşlar arası multi partilerde aranılan oyunlardan biri.

- borderlands 2. gearbox borderlands 1 ve 2'yle iyi iş başardı. bl2 ise, ilkinden daha iyi, gelişmiş ve başarılı oldu. gerçi bu arada aliens colonial marines oyununu harcadılar, ama bl2, solo ve multiplayer olarak keyifli bir oyun. bolca loot, bolca quest, ve sürekli gelişen bir oyun var karşımızda.

- arma 3. çok popüler bir oyun değil ama adamlar simulasyon açısından epey zorlamışlar limitleri. arma 2 de başarılı bir oyundu ve mod piyasasının en çok ilgi duyduğu oyunlardan biri olmuştu. gerçekçi çatışma hissi arayanların en çok rağbet gösterdiği oyun.

- metro last light. oynamadım ama oynayan herkes hikayenin ve atmosferin etkileyiciliğinden bahsediyor. grafikleri piyasayı zorlayan bir oyun.

- farcry 3 + blood dragon. farcry 2 sıkıcı ve tatsız bir oyundu. farcry 3, her şeyi geliştirip daha etkileyici bir oyun sunmuştu. multisi de vardı ama esas olayı singleplayerındaydı. blood dragon ise mükemmel bir 80ler nostaljisiyle eğlenceli bir campaigni bize sundu.

- shadow warrior. hard reset'i yapan flying wild hog yaptı bu oyunu da. adamlar son senelerde 3drealms'ten boşalan koltuğu doldurmakla meşgul. hard reset fena bir oyun değildi, shadow warrior ise çok güzel bir oyun olmuş. mükemmel değil belki ama o old school hissini çok beğendim oyunda. eminim gelecekte daha da güzel oyunlar yapacak bu şirket.

- rise of the triad. bunu oynamadım ama old school fps'lerin dönüşü açısından önemli bir adım bence.

- destiny. bunu çok merak ediyorum. lootlu zevkli bir fps'ye benzettim ps4 videolarında. grafikleri ve bölüm tasarımları da çok güzel. combat başarılı yapılırsa, ps4 aldıracak bir oyun benim için...

- shootmania storm. bunu da oynamadım, ama competitive fps'ciler arasında çok ilgi görmüştü oyun. silah olarak sırf rocket launcher / railgun olduğundan ilgimi çekmedi.

- interstellar marines. bunu oynamadım. ama ilk greenlight'a geldiğinden beri ilgimi çekiyor, grafikleri de çok hoş. greenlight'ta başarılı oldu, şimdi de steam'de early access'a açılmış.

- sir, you are being hunted. bunu da oynamadım ama epey ilginç bir oyun. stalker/amnesia oyuncularının ilgisini çekebilir. etraftan eşyalar bulup, robotlardan kaçıp survivalcılık oynuyoruz. videosunu görmüştüm, bir ara oynamayı düşünüyorum.

- takedown red sabre. yeni çıkmış steam'de, daha denemedim. rainbow six ve swat oyunlarını andıran bir gameplay'i var. kickstarter'tan çıkmış, orda 200bin dolar toplamışlar. bütçeye göre grafikleri güzel duruyor.

gördüğün gibi çok da az ve önemsiz fps'ler çıkmıyor. ben gayet memnunum fps piyasasından. tamam artık quake 2 gibi oyunlar çıkmıyor, ama şu yazdığım liste de oldukça zevkli.

Beğenenler: aztek

isoticisotic
Üye
son çıkan bölümle ilgili.
fena değildi yine de şu "bıyıklı kız" esprisi erkek arkadaş ortamında bile artık pek gülünmeyen bir espri ki gülünmeyi geçtim sanki biraz ayıp olmuş.
ama gerisi yine komikli ve iyiydi.
PiccolaKidPiccolaKid
Üye
şu tipine bırakmadan programa gelmiş sdsfs
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
"neden ingilizce konuşuyoruz ki
gamer kız arkadaş ..."

Beğenenler: sultan ı

oropheroropher
Üye

Bu bölüm iyi güldük..