Upgradelesekde mi oynasak ?
BonecrusherBonecrusher
Üye
7850'e upgrade edersen uzun süre idare eder bence. battlefield 4'ü ultra kalitede oynatmaz belki ama, elimdeki 5770'i 7850'e upgrade ettikten sonra oyunlarda çok farketti.
Silverlex
Üye
Peki bir de şöyle bir soru sorayım. Benim detay derdim yok hiç. Low/medium karışımında multiplayer için 50-60fps versin yeter. 1GB 7850 yeter mi yoksa 2GB düşük detayda da 3-5fps den fazla fark yapar mı?

Edit: Biraz araştırdım da 1GB olanı her türlü bana yetiyor.

Çok sağolun

Edit v.2.0: Sankim şunu alıcam
http://www.teknobiyotik.com/gigabyte-hd7850-oc-1gb-ddr5-256-bit-pci-ekspres-ekran-karti-gv-r785oc-1gd.html
BonecrusherBonecrusher
Üye
yüksek kalitede oyunlar daha fazla RAM isteyebiliyor. RAM direk olarak fps'yi etkilemez, ama oyunun boğulmasını engeller. "low'da oynarım sorun yok" diyorsan o zaman 1GB'lıkten alabilirsin.
aztek
Üye

RAM direk olarak fps'yi etkilemez,

Spoiler:
image

Beğenenler: rubyred

BonecrusherBonecrusher
Üye
aztek borudan geliyormuş ben bunu anladım, ateş edin boruya ölsün adam.
RidygoRidygo
Üye

RattleheadRattlehead
Üye
Tutup bu saatten sonra 1 gb ram li bir ekran kartı alma bence. Sana çok kısa bir örnekle açıklayim. Gtx 260 ekran kartı saçmasapan donanımlarla ortaya çıkmış kartlardan biridir, millet 128 veya 256 bit veryollu kartlar çıkarırken arkadaş 192 olarak gelir. Diğer ekran kartları 5770 gibi direk 1-2 gb olarak piyasaya sürülürken, bu arkadaş 768 mb olarak ve 1536 mb olarak sürülmüştü. Şimdi iki versiyonu arasında fark olmaz dedim, halt ederek 768 mb olarak aldım. Sağolsun 5770 vpu recovery hatası verdiğinden o zamanlar iade edip gtx 260 almak zorunda kalmıştım( durduk yere dx10 ekran kartı almıştım o zamanlar) . Gel gelelim gta 4 e, 1536 lık olanı full ayarlarda oynarken hatta 1gb lik herhangi bir kart, 768 lik olanı distance ayarları düşükte çalışabiliyordu. Yani şu an tutup 50 lira fark için düşük kapasite rami olan bir ekran kartı alırsın, ki şu sıralar open world oyunlar piyasaya hükmediyor, yarın gta v çıkar alır düşük ayarlarda oynarsın, kesin. Ha ben de gta fanı biri değilim hatta öyle aradığım bir oyun da değil ama far cry, crysis, borderlands, skyrim... gibi oyunları da düşünmek gerekiyor. Onları da sevmiyosan, benim gibi hıyar da olamazsın heralde:) her ekran kartı değişimine fallout 2 ve arcanum denemesi yapıyorum acaba bu oyunlar hala çalışıyor mu diye:) sonra bir bakmışım haritalarda köşe bucak keşfedemediğim (!) yerleri arıyorum. Derken oyunlar bitince bilgisayarı dizi izlemek için kullanır hale geliyorum, böyleysen hiç parana kıyma:)
Silverlex
Üye
Tam sipariş veriyordum ki 2. el Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz ve Powercolor HD7850 PCS+ 2GB buldum ikisi birden 500TL ye. Sanırım kaçmaz :P

Edit: İlk mesajımdaki sistem ile BF4 Beta dan en düşük seviyede 1680x1050 çözünürlükte ortalama 22-25FPS alıyorum. CPU %100 çalışıyor 4 çekirdekte. Sanırım upgrade den sonra da max 35-40FPS alacam BF4 de :/ Kartlar gelsin duruma göre işlemci içinde tavsiye isterim.
deLLy99deLLy99
Üye
Silverlex dedi:

Tam sipariş veriyordum ki 2. el Corsair Vengeance 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz ve Powercolor HD7850 PCS+ 2GB buldum ikisi birden 500TL ye. Sanırım kaçmaz :P

Edit: İlk mesajımdaki sistem ile BF4 Beta dan en düşük seviyede 1680x1050 çözünürlükte ortalama 22-25FPS alıyorum. CPU %100 çalışıyor 4 çekirdekte. Sanırım upgrade den sonra da max 35-40FPS alacam BF4 de :/ Kartlar gelsin duruma göre işlemci içinde tavsiye isterim.

o sistemle nasıl lowda 20 fps i görüyorsun yaw ben fx6100 660 ti yle lowda 15 fps görmüyorum benim pc de mi sorun var acaba
:\
Silverlex
Üye
http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=382066 Şuradaki benchmarklara bakarak senin lowda çok rahat oynaman lazım oyunu. Bir terslik var sanırım.
discussioncontroller