Upgradelesekde mi oynasak ?
RattleheadRattlehead
Üye
Silverlex dedi:

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=382066 Şuradaki benchmarklara bakarak senin lowda çok rahat oynaman lazım oyunu. Bir terslik var sanırım.

orada belirtilen işlemci xtreme edition zannedersem, benchmark sadece gpu ile alakalı değil, darboğaz oluşturan parçalar var sanırsam deLLy99'un sisteminde...

Silverlex
Üye
Yeni başlık açmayayım dedim. Başlığı açalı 1 aydan fazla olmuş ben hala upgrade yapacam, neyse... :D

Vatanbilgisayar %30 indirim yapıyor diye oradan alayım diyorum. Şöyle bir sistem topladım yorumlarıda baz alarak.

i5 4440 3.1GHz (4430 stokta bitmiş, 10TL fiyat farkı var diye seçiverdim)
CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600MHz
POWERCOLOR HD7870 O.C. 2GB
GIGABYTE H81M-HD3

Bunlar komple 1.2k TL ediyor. Ama anakart kısmında tereddütlerim var. Bence hiçbir eksiği yok. Gigabyte sitesinden baktım seçtiğim işlemci ve ram için uyumlu yazıyor. Ama yinede sorayım dedim oyuncular için Z87 çipsetli anakartlar öneriliyor ama ben overclock fln yapmayacağım. Şunları nasıl alırsam o şekil kullanırım.
Bu anakart sizce olmamışsa neden olmamış ve yerine ne almalıyım? Yoksa olmuş mu? :D
rubyredrubyred
Üye
z87 oyuncular için değil overclock yapanlar için gereklidir. işlemcin k serisi olmadığından ve h81 çipset aldığından sıktını olmaz alabilirsin. istersen ekran kartını 7870xt yapabilirsin.
Silverlex
Üye
Tamam siparişi verdim. Bir BF4 bana 1300TL ye patladı ya inanamıyorum :P
Yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkürler.
CaturdayCaturday
Üye
Silverlex dedi:

Tamam siparişi verdim. Bir BF4 bana 1300TL ye patladı ya inanamıyorum :P
Yardımlarınız ve yorumlarınız için çok teşekkürler.

Bf4 için sistem kurmak baya kötüymüş yalnız.

Beğenenler: __skytalker__

Silverlex
Üye
Evet ya playstation alaydım daha iyiydi :D
BonecrusherBonecrusher
Üye
inanılmayacak bişi yok, ucuza kapatmışsın.
Silverlex
Üye
Silverlex dedi:

5770 çıkış tarihi Ekim 2009, 7850 ise Mart 2012. Doğru oran kurarsak 2009 model GPU beni 4 yıl idare ettiyse 7850 de nerden baksak ortalama 2016'ya kadar idare etmesi lazım

Vay be 4 yıl önce ne tahmin yapmışım. Hakkaten de bu vakte kadar beni idare etti. Ama şimdi tekrar upgrade düşünüyorum. Ekran kartını GTX 1060 6GB olarak değiştirmek mantıklı mı?

Şimdiki sistemimi tekrar yazayım, başlık içinde aramaya uğraşmayın.

i5 4440 3.1GHz
CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600MHz
POWERCOLOR HD7870 O.C. 2GB
GIGABYTE H81M-HD3

Ne dersiniz, GTX 1060 6GB benim için iyi bir tercih mi?
Not: 4 yıl önce olduğu gibi upgrade bütçem yine 1300 TL :D
GrieverGriever
Üye
1060 gayet mantıklı fakat bütçeni aşsada 4 yıl kullanmak istiyorsan bence 1070 al.
DharkanDharkan
Üye
4440'a 1070 gereksiz. 1060 yeter.
discussioncontroller