Upgradelesekde mi oynasak ?
tolga_pctolga_pc
Üye
İşlemciyle ne alakası var yahu kartın. Bende 1060 var, yanında da i5 2400 var. Ultrada 60+ fps tüm yeni oyunlar. 1070 alsam gene değişen birşey olmazdı. Monitörü 144 hz yapmadıktan sonra çok farkeden birşey olmaz.
DharkanDharkan
Üye
Aynı şeyi söylemiş sayılırız ama neyse. Ben monitör var olarak düşündüm, zaten 60 FPS monitör kullanan adamın 1060'dan yukarı bir şey alması epey gereksiz. (4K 60 FPS hariç)
rubyredrubyred
Üye
tolga_pc dedi:

İşlemciyle ne alakası var yahu kartın. Bende 1060 var, yanında da i5 2400 var. Ultrada 60+ fps tüm yeni oyunlar.

şuna yav he demek istiyorum. 640x480 mi oynuyorsun nedir ? 60fps üzerini görmeyi sabit 60fps ile mi karıştırıyorsun yoksa ?

Beğenenler: creiGn, Caturday

creiGncreiGn
Üye
tolga_pc dedi:

İşlemciyle ne alakası var yahu kartın. Bende 1060 var, yanında da i5 2400 var. Ultrada 60+ fps tüm yeni oyunlar. 1070 alsam gene değişen birşey olmazdı. Monitörü 144 hz yapmadıktan sonra çok farkeden birşey olmaz.

Bende de 1070 ve 2500k vardi, stuttering ve aksiyonu bol anlarda yasanan dususlere dayanamayip islemciyi degistirdim. Yuksek ortalama fps ve "smooth" bir oyun deneyimi istiyorsan o islemci artik omrunu doldurdu maalesef. 1060'dan yukarisina para vemek yine yanlis degil bence ama islemciyi degistirmeyi de yavas yavas dusunmeye baslamak lazim yaratacagi darbogazdan dolayi. Ortalama fps'deki artisa hayret edersin modern bir islemciyle elindeki ekran kartini denesen.

Beğenenler: Dharkan, rubyred

rubyredrubyred
Üye
creiGn dedi:

tolga_pc dedi:

Bende de 1070 ve 2500k vardi, stuttering ve aksiyonu bol anlarda yasanan dususlere dayanamayip islemciyi degistirdim. Yuksek ortalama fps ve "smooth" bir oyun deneyimi istiyorsan o islemci artik omrunu doldurdu maalesef. 1060'dan yukarisina para vemek yine yanlis degil bence ama islemciyi degistirmeyi de yavas yavas dusunmeye baslamak lazim yaratacagi darbogazdan dolayi. Ortalama fps'deki artisa hayret edersin modern bir islemciyle elindeki ekran kartini denesen.

ortalamadan önce artışın babası min fpsde olacak. min fpsnin artışı hayvani farklı hissettiriyor
Silverlex
Üye
Ben casual gamer sayılırım. Mesela şu an sistemden beklentim, farcry 5 ve shadow of war oyunlarını 1080p mediumda 35-40 fps versin yeter. Belki upgrade e gerek de kalmayabilir ama yine de bir danışayım dedim.
ultimate_35ultimate_35
Üye
creiGn dedi:

tolga_pc dedi:

aslında hala gideri var ama biz yıllardır kullanıyoruz sorun orada. Eğer İ7 2600K tekrar üretime geçse yada 2. ile 3. nesil işlemciler yeniden yapılsa o zaman bizler gene akıcı oyun keyfi yaşardık(Fazla değil tabi artık oyunlar hayvan gibi işlemciye de yük bindiriyor.%70 aldığımı biliyorum yeni çıkan oyunlarda)
tolga_pctolga_pc
Üye
rubyred dedi:

tolga_pc dedi:

İşlemciyle ne alakası var yahu kartın. Bende 1060 var, yanında da i5 2400 var. Ultrada 60+ fps tüm yeni oyunlar.

şuna yav he demek istiyorum. 640x480 mi oynuyorsun nedir ? 60fps üzerini görmeyi sabit 60fps ile mi karıştırıyorsun yoksa ?

Birader 60 hz monitörde işlemci değiştirip sabit 100 fps'i gözüme mi sokacam. Monitörü de yükseltirsen , diyorum ki düşünülür o zaman. Ayrıca meslee yırtılmadan kurtulmak bana göre, sabit fps sıkıntı değil çok. Stutter hangi oyunda yaşadınız piyasadaki onu da anlamadım. Güncellerin hepsini ultrada bitirdim, minimum 45e falan çakılmıştır en fazla.
DharkanDharkan
Üye
Yırtılmadan kurtulmak için sabit fps (ya da G-SYNC) gerekiyor zaten
rubyredrubyred
Üye
tolga_pc dedi:

rubyred dedi:

tolga_pc dedi:

Birader 60 hz monitörde işlemci değiştirip sabit 100 fps'i gözüme mi sokacam. Monitörü de yükseltirsen , diyorum ki düşünülür o zaman. Ayrıca meslee yırtılmadan kurtulmak bana göre, sabit fps sıkıntı değil çok. Stutter hangi oyunda yaşadınız piyasadaki onu da anlamadım. Güncellerin hepsini ultrada bitirdim, minimum 45e falan çakılmıştır en fazla.

birader zaten o 45e çakıldı mı oyun zevkini baltalıyor. ben senin düşünce yapını anlamadım
discussioncontroller