Spotify
SwooshSwoosh
Üye
hipster kesim iyi aktı hakkaten

Beğenenler: dodger

esekesek
Üye
kanki valla ben iyi müzik dinlemek için kullanıyorum bunu.

hipster kesim bok yesin.
kurtkapankurtkapan
Üye
alla alla sanki çok zor bi işmiş gibi he. hee, 4 ayrı sistem kullanmayı seviyorm ben. uygulaması da havadan 150k sistem yiyor lan. sevmedim. asla 10 liralık bir uygulama değil. 1 paket sigara alınır lan ona. az para mı

sizin için ksıaltayım madem. 8tracks+soundcloud.

soundcloudun arşivine asla erişemeyecek nasıl olsa, kendin diyon.
esekesek
Üye
yanlış. soundcloud'un arşiviyle spotify'ın arşivi arasında dağlar kadar fark var.

soundcloud bağımsızların toplandığı bir yer.

ki şunu da söylemeliyim ki; spotify'daki şarkı sayısı, soundcloud'dan hayli hayli fazla.

ki aynı zamanda grooveshark'tan az.

Beğenenler: Astus, alleycat

alleycatalleycat
Üye
Türkiye'deki arşivi nasıl bilmiyorum ama, ben US versiyonunun arşivini gayet başarılı bulmuştum. hatta, arasam muhtemelen ancak portekizce bloglarda falan albümlerini bulup indirebileceğim bazı grupları spotify'da görünce epey şaşırmıştım. bazı şeyler yok tabi, onları da genelde soulseek'ten indirip dinliyorum. istediğim zaman istediğim albümü bulmakla indirmekle uğraşmadan dinlememi sağlıyor spotify, daha ne olsun.

Sadece radyosu için kullanılırsa tatmin etmeme olasılığı yüksek tabii diğer alternatifleriyle kıyaslayınca. radyosunu çok kullanmasam da, açtığım zaman bana alakasız şeyler sunmadı hiç (artist ya da track radyosu açtım genelde). müzik dinledikçe gelişen yenilenen Discover özelliği de güzel. çok kullanışlı app'leri de var. benim isteklerimi fazlasıyla karşılıyor.

Beğenenler: esek

AK_LampardAK_Lampard
Üye
last.fm'le bağlantıyı nasıl sağlıyoruz, kabaca anlatabilecek var mı?

neyse buldum galiba.
esekesek
Üye
preferences'da last.fm scrobbler var. ordan giriş yap.

sonra app finder'dan last.fm appini indir.

kg.

Beğenenler: AK_Lampard

Utku ÇakırUtku Çakır
Oyungezer, Admin
Şimdi yanlış görmediysem aylık 10 liraya premium'a geçip mp3leri indirebiliyor muyuz? Süper bir şey bu o zaman. YES YES torrent var ama bazen indie grupların şarkılarını bulmak çok zor oluyor.

Beğenenler: esek

TodzaTodza
Üye
Halinden memnun adam soğuk bakabilir tabii normal ama kendi adıma müzik açısından aradığım şey spotify, radyo istersem paradise'ı açıyordum daha önce, playlist lazım olduğunda 8tracks, spesifik bir şarkı aradığım zaman da abuk sabuk sitelerden düzgün link aramak baydığı için diskografi basıyordum torrent'e, içime sinmiyordu ama kalkıp da tek şarkı için bir kaç dolar ödeyecek değilim, hele hele tek şarkı için gidip albümü alacak hiç değilim, onun dışında yeni şarkılar keşfetme işini de Radio Paradise'ın insiyatifine bırakıyordum, hoşuma giden bir şey çalarlarsa yazıyorum kenara.

Şimdi bunların hepsini tek çatı altında bulmuşum, düzgün bir arayüzle, güzel bir paylaşım sistemiyle, mobil desteği ve download edebilme şansı da kremanın üstüne kiraz, neden bir sürü farklı site, program kullanayım. Bu kadar şeyi tek pakette hele hele 10 lira gibi bir fiyatla sunulmasına "yav hipsterlar işte meh" demek önyargılı bir yaklaşım olur. Ha alıştığın servisi bırakmazsın, ihtiyacın olduğunu düşünmüyorsundur olabilir de servisin de hakkını yemeyin şimdi.

Beğenenler: esek, RedBeard, Astus, Caturday

AK_LampardAK_Lampard
Üye
Açıkçası esek'in yöntemi bayağı cazip. Last.fm'de öneriler kısmını çalmak yeni şeyler keşfetme açısından faydalı.

Beğenenler: esek, RedBeard

discussioncontroller