Syberia
PhenomenonPhenomenon
Üye
Keyif almak için 1 sene ara vericem demiştim, finaller 16'sında bitiyor bitsin bu harika dünyaya geri dönücem 2. oyunla.

Bu arada 3. oyun da tam istediğimiz gibi gelicek. Adamsın Sokal adamsın

http://www.syberia.microids.com/EN/news/first-syberia-3-screenshots-revealed,44
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Yaw bu ridy ne iş yapmış böyle, sebebi neydi ki yani? Ben hala ikinci oyunu bitirmedim. Baya ilerlemiştim ama araya başka şeyler girdi unuttum falan. Baştan başlamak gerek ona şimdi.
kurtkapankurtkapan
Üye
en azından konu başlığı olsun konunun yau bu nedir
PhenomenonPhenomenon
Üye
Nihayet başladım oyuna ama şu Romansburg denilen yeri sevmedim, şöyle walkthrough bakıyım derken oyunda 2-3 mekan olduğunu gördüm. İlk oyunda Valadilenne'de çivilenmiştim burası çok sönük kaldı ilk 2 saat pek ümit vermedi. ÜHÜ
PhenomenonPhenomenon
Üye
Walkthrough ile oyunun kaç saat süreceğini kestiriyim derken 2 büyük spoiler yedim;
Spoiler:
1-Syberia gerçek 2-Oscar ölüyor.

Zaten gözümde efsane olan ilk oyundan sonra ısınamamıştım artık iyicene tadı kaçtı. Şu beklenti denen şey oyun katili resmen. Ne yapıyım şimdi bilmiyorum sadece 3. oyun çıkacak diye sonunu görmek için oynuyorum resmen. Ne tadı kaldı ne tuzu. 0 beklenti ile girdiğim ilk oyun hayatımda oynadığım en iyi oyunlardan biri iken ikinci oyunu ıkınarak oynuyorum yediğim spoilerlar da içine iyice etti.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
bir oyunu oynarken oyunla ilgili hiçbir şey okumamak lazım ya. ben en son black mirror 2 oynarken ekşi'de yorumlara bakayım diyip ağır bir spoiler yedikten sonra o yorum, tam çözüm, inceleme falan okuma işini bıraktım.
PhenomenonPhenomenon
Üye
2. oyun da bitti.

Açıkçası ilk oyundan sonra hayal kırıklığına uğradım. Atmosfer ilk oyundaki kadar yoğun değildi, mekanları sevemedim ki ilk oyunun Valladilenne'i efsanedir gözümde.

Keza ilk oyunda Kate Walker ile kendimi çok güzel özdeşleştirmiştim gerek Oliver,Dan,Annemiz ile telefon konuşmalarımız gerekse Oscar ile diyaloglarımız beni Kate'in hayatına sokmuştu burada çok zorlama olmuş çünkü artık kendi hayatımızı değil de Hans'ın hayalini yaşıyo gibiyiz ve bu hayali ben şahsen Hans kadar sahiplenemedim ve o yüzden benim için macera kısmı da gizem kısmı da yok olup gitti.

Müzikler efsaneydi yine en azından o kısmı kurtarılmış. Oyunda en heyecanlandığım kısım Valadilenne'e geri dönüştü ki orası da tırtladı, ilk oyunda duyguları ne kadar keskin aldıysam burda da hiç alamadım en duygusal sahnelerde bile.

Bir de işin bulmaca kısmına geliyim, ilk oyunda dengeli götürmüşlerdi burda ise atmosferin ve hikayenin rolünü kapmış her an kendimizi bir sorunu çözerken buluyoruz ve sorunlar hiç bitmiyor hala kulaklarımda Kate'in "This thing is STUCK" demesi. Bulmacalar aşırı fazla olmuş bunun yanında zor ve bazılarını amele işi buldum. Düşünüyorum hangi alanda ilk oyundan daha iyi olmuş diye, belki grafiklerdir aradaki 2 sene yüzünden ama onun dışında her konuda geriye gidiş olmuş.

Umarım 3. oyunda Sokal yüzümü güldürür.

Beğenenler: xleonxnkx

PhenomenonPhenomenon
Üye
Syberia 2 Origin'de bedava gençler kapın
discussioncontroller