Yurtdışında İşletme Yüksek Lisans
TyraelTyrael
Üye
Selamlar arkadaşlar, şu an Marmara Üniv İng Mütercim Tercümanlık'ta okuyorum, son sınıfım. Muhtemelen 2.70 civarı bir ortalamayla mezun olacağım, ingilizcemle ilgili bir sıkıntım yok. Mezun olduktan sonra işletme, uluslararası ticaret vb. bir bölümde yüksek yapmayı düşünüyorum yurtdışında. Maddi açıdan beni çok yıpratmayacak (toplam masrafımın yıllık 30 000 doları geçmeyeceği) hangi ülkeleri önerirsiniz? Bunun dışında mezun olduktan sonra oraya yerleşebilmek, iş bulmak vs. de bir isteğim, bu yönden şu ülke iyidir, veya şu alanda master yaparsan kafan rahat olur diye önerebileceğiniz ülkeler veya alanlar var mı? Şu an için Rusya, İskandinav ülkeleri, Almanya, Amerika, Kanada ve İngiltere üzerine eğildim, bu ülkelerde eğitim almış ve almakta olan kişiler neler derler?
dodgerdodger
Üye
konuyu görünce dark_blue sandım bi an.

Beğenenler: UtherLightbringer

PhenomenonPhenomenon
Üye
Ben de Marmara İşletme öğrencisiyim. Harç parası olmadığı için Almanya ve Fransa, Amerika ve Kanada gibi ülkelere göre daha mantıklı ama eğitimin de kalitesine bakmak için, Hilton otelde olan IEFT fuarlarına gitmek, Master programlarıyla yurtdışına yollayan yurtdışı eğitim şirketlerine uğramak mantıklı. Ancak o zaman detaylı bir bilgiye ulaşılabilir.
BonecrusherBonecrusher
Üye
kanada çok yüksek ortalama istiyor, yapamazsın orda.

yıllık 30.000 dolarlık sınırla iskandinav ülkelerde idare edebilirsin, ama ben avusturalya derim sana. özellikle işletme düşünüyorsan.
TyraelTyrael
Üye

kanada çok yüksek ortalama istiyor, yapamazsın orda.

yıllık 30.000 dolarlık sınırla iskandinav ülkelerde idare edebilirsin, ama ben avusturalya derim sana. özellikle işletme düşünüyorsan.

Avustralya'da masraflarım ne civarda olur peki usta? Çalışma izni var mı öğrenci için? Tavsiye edeceğin okul olur mu bir de.

BonecrusherBonecrusher
Üye
avusturalya'yı çok bilmiyorum, isveç'te kalmıştım ben. ama avusturalya'da iş bulmak daha kolaymış ondan dedim onu.
TyraelTyrael
Üye
Peki İsveç için neler dersin usta? Oraya da bakındım biraz ama net bir bilgim yok henüz.
FadeToBlackFadeToBlack
Üye

avusturalya'yı çok bilmiyorum, isveç'te kalmıştım ben. ama avusturalya'da iş bulmak daha kolaymış ondan dedim onu.

Kardeş avusturya'dan mı bahsediyon yoksa avustralya'dan mı?

Avusturya için diyorsan iş imkanları öyle mükemmel değil diyeyim şimdiden. Türkiye'den buraya gelip master yapıp da iş bulanını daha görmedim. Gerçi master'ını bitiren adam bile az burda ama olsun.
BonecrusherBonecrusher
Üye
isveç güzel, zevkli, ama işletme konusunda çok iyi gelmedi bana sanki. iş bulman zor olabilir. yazılım sektörü biraz daha gelişmiş.
BonecrusherBonecrusher
Üye
@fadetoblack: kanguru memleketi diyeyim.
TyraelTyrael
Üye
Peki masraflar ne civarlarda İsveç'te? Çalışma izni var mı öğrencilere?
discussioncontroller