Yurtdışında İşletme Yüksek Lisans
BonecrusherBonecrusher
Üye
çalışma izni var. öğrenci vizesi alınca çalışma izni de vermiş oluyorlar. ben öyle biliyorum en azından, hiç işe girmedim.
TyraelTyrael
Üye
Konaklama, yaşam masrafları vs. ne civarda oluyor?
BonecrusherBonecrusher
Üye
konaklama eve göre değişiyor.
tek kişilik evler 2500kr - 4000kr arasında değişebiliyor aylık kira. kiraya bazen su/elektrik dahil oluyor bazen olmuyor.

kivi ve avokadonun tanesi 5kr, pırasanın kilosu 10kr, elmanın kilosu 15kr, soslu tavuk kanadın kilosu 40kr, goudanın kilosu 50kr, kutu meyve suyu 13kr, palmolive duş jeli 15kr, parça etin kilosu 70kr. bunlar bir marketten baktığım rasgele ürünler.

tam kur çevrimi için xe.com üstünden bakabilirsin. kr fiyatını 3.5'a bölüp hesaplıyorum kafada.
çok da pahalı gelmiyordu bana isveç.
ThyestesThyestes
Üye
Kanada MBA için mi yüksek ortala istiyor? Çünkü 2.5 ortalama ve iyi bir portfolyo ile Computer Science ve ya Game Development tarzı master programlarına kabul edilebiliyorsun diye biliyorum. Hatta ortalam 2.5 değilsede önce sana pre-master dersler verip ortalamanı yükseltmeni sağlıyorlarmış. Bu sene başvuran bir arkadaşım anlatmıştı.
BonecrusherBonecrusher
Üye
kanadada notlar genelde yüksek oluyor. 3-3.5 gibi. 2.5 ortalamayla kabul eden bir üniversite bulabilirsen git tabii.
ama benim baktığım computer science / game programming bölümlerinin çoğu epey yüksek not istiyordu, yoksa ben başvururdum :P
1-2 tane 2-2.5 ortalama isteyen gördüm ama onlar da işime yaramıyan bölümlerdi, 1 yıllık master felan gibi şeyler. vazgeçmiştim sonra.

bir arkadaş var kanadada okuyan. işletme olarak gitmişti sanırım, onun okuduğu mba da gene yüksek not istiyordu.

kanada genel olarak yüksek notlar isteyen bir ülke. ama tabii karşılığını da veriyor.
TyraelTyrael
Üye
Peki Almanya ve Rusya'yla ilgili tecrübesi olan bir arkadaş var mı?
FadeToBlackFadeToBlack
Üye
Ben avusturya'ya gelirken eşzamanlı olarak almanya'yı da araştırmıştım. İşte 2-3 yıl önce adamlarda almanca bilme zorunluluğu vardı. Yani almanca bilmeden ne öğrenci vizesi alabiliyordun ne de okula kaydını yaptırabiliyordun. Şimdi durum değişti mi bilmem. Onu bir araştırmanı öneririm.

Bunun yanı sıra üniversitedeki dersleri "düzgün" anlayabilmen için en az c1 almancası gerekiyor. İngilizce master degree her üniversitede yok maalesef.
serkomen
Üye
Yurtdışı eğitim hakkında bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim
LordAliBerkLordAliBerk
Üye
İsviçre güzel bir yer sana orayı öneririm.
funky_boyfunky_boy
Üye
Çalışmak için nereyi önerirsiniz. İşletme diplomam var. But, I have very particular set of skills. Başlıcaları After Effects, Solidworks, Photoshop, Arduino ve pek çok elektronik. 2017'nin ortasından önce dışarıda iş bulmak istiyorum. İzlanda güzel ülke oraya gitmek hoş olurdu. Hollada üzerine çalışmalar yapıyorum. Sizin öneriniz ne olurdu. Yaklaşık 1.5 senem var.
discussioncontroller