Yurtdışında İşletme Yüksek Lisans
stabilostabilo
Üye
Fazla partiküler olmuş skillerin. O kadar alakasız şeyleri bir araya toplayıp cv'ne yazarsan gülerler. Hiçbirine tam olarak hakim olduğunu da sanmıyorum.
AlphariusAlpharius
Üye
niye öyle diyorsun hajum

gıda ve turizm sektörlerinde bile arduino bilen eleman açığı üst seviyede

Beğenenler: Zodiac

funky_boyfunky_boy
Üye
After effects ve solid works bayağı iyi, photoshop keza fena sayılmaz. Olay, yeteneklerimin diplomamla alakası olmaması. Bakalım.
sitharisithari
Üye
önemli olan cv de bunların yazmasından çok portfolyonda bu programları ne kadar iyi kullandığını gösteren işler olmaı
funky_boyfunky_boy
Üye
O zaman bana güzel bir wordpress template'i önersenize.
H.B.A.H.B.A.
Üye
fankiabi bence senin sorunun NE yapmak istediğini tam olarak kendin de bilmiyorsun, hani jack of all trades adamısın (ben de öyleyim, kendimden biliyorum) ama şöyle bir sıkıntı var ki günümüzde her işten az buçuk anlayan adamlar yerine sadece tek bir alanda uzmanlaşmış olanlara ihtiyaç var.
bence 3-5 farklı yere -hatta blizzard, cdprojektred gibi yerlere bile at, ne olacağı hiç belli olmaz- cv'ni "fırsat verildiği takdirde kendimi istediğiniz alanda geliştirebilirim" temalı bir metinle at, bak bakalım sonuç ne olacak (yerli şirketleri de pas geçme bu arada, "geek" ve "gamer" kültürü türkiyede yavaş yavaş yayılıyor)
ikinci bir seçenek olarak da kendini belli bir alanda geliştirip sadece o işe yönelirsin
bir de üçüncü seçenek olarak kendi garaj şirketini kurarak işe başlarsın bir de bakmışsın ki geleceğin google'ı:PP
funky_boyfunky_boy
Üye
Bakalım bir kaç yerden haber bekliyorum. Onlardan haber gelmez ise bayağı bir zorlayacağım. Amacım Türkiye'de kalmamak. Türkiye olsa zaten şu an yoksulluk sınırının biraz altına iş bulmuştum bile. Olay birazcık çalışmayla herhangi bir alanda bir şeyler üretmeye başlayabiliyorum. Geek, gamer kültürü hiç aramadım açıkçası. İkinci seçenek olarak, ilk seçenekte belirttiğin gibi ne yapmak istediğime henüz karar vermedim/bilmiyorum. Üçüncü seçenek konusunda çok fazla projem var. Ancak sermaye yok maalesef.
Zodiac
Üye
"firsat verildigi takdirde kendimi gelistirebilirim" tarzi bi sey yazilmasi cvyi direkt cop yapar. kimse kendini gelistirme ortami olarak gormez. muhendis degilsen solid pek bi sey katmaz. after effectsi photoshopu yurtdisinda herkes biliyor sektorde fark yaratacak derecede hakim olunmazsa bunlar skill olarak bile gorulmuyor. arduino da hobi araci oldugundan pek bi faydasi olmaz. diploman uzerinden yuruyebilirsin yuksek/master yaparak disarda tabi cebindeki para ve ingilizce duzeyin yuksek olmali. ha bi de bolumunle ilgili sap spss gibi erp tarzi programlar cok talep goruyor iki tarafta da.
funky_boyfunky_boy
Üye
mba yapmayacağım. ingilizce var ama param yok. Diploma üzerinde yürüyeceğim gibi görünüyor.
stabilostabilo
Üye
CV'de şekle önem verenler için: https://www.overleaf.com/

Beğenenler: funky_boy

discussioncontroller