Rome total war 2 Sistem yardım
matthdogmatthdog
Üye
Sistemin geri kalanına bağlı, sağlam performans alman mümkün değil; ama muhtemelen idare edersin.
goo_khangoo_khan
Üye
Geçen yıldan beri 9800GT ile oynuyorum ben. Arada bir gelen güncellemeler oyunu komple bozmazsa yeterli performans veriyor. Hatta Shogun 2'den daha iyi çalışıyor.

İlk aldığım zamanlarda şöyle bir video çekmiştim hatta; 1600x900, ayarlar low/med, aa açık;

Bundan sonra bir ton yama geldi tabi, şimdi biraz daha iyi çalışıyor, özellikle kalabalık savaşlarda.
DemoNolojisTDemoNolojisT
Üye
AMD kullanıcıları için hala adam akıllı bir güncelleme yapamadılar. Shogun II yi aradan 1.5 sene geçtikten sonra tam kalitede oynayabildik. AMD total war serisi için bir atılım yapamıyor malesef. Oyunun şu an ki son durumu idare edebilir ama yüzde yüz kalite için biraz daha beklemek zorunda kalmamız çok sinir bozucu.
gorgos96
Üye
GTX 465 AMD phenom II x4 970 4GB ram benchmarkda ortalama 90 fps veriyo kalabalık savaşlarda zoom yapınca 30a kadar düşüyor kamerayı oynatırken kasmaya başlıyor bu nasıl çözülür birde specler iyimi sizce?
Glorfindel822Glorfindel822
Üye
Baya sıkıntılı gibi optimizasyonda.Bende de fx 8320 ve r9 270 var ancak bayağı kasma mevcut, oynanmıyor resmen.
DemoNolojisTDemoNolojisT
Üye
Emperor Edition ile birlikte istediğimiz performans geldi beyler. AMD kullanıcıları ideal CCC ayarlarını yaparlarsa özlediğiniz grafik kalitesi ve performansı elde edebilirsiniz. Ama malesef söz konusu iyileşme sadece DLC'lerin campaing leri için geçerli.

Ana oyunu oynarken bu iyileşmeyi göremedim fakar Ceaser in Gaul, Hannibal ve Emperor da artık hiç optimizasyon sorunu ile karşılaşmıyoruz. Geçte olsa mutluyum!
matthdogmatthdog
Üye
Emperor Edition campaign sırasında ben de sorun yaşamadım henüz. Main campaign map açtığında ağlıyor hala makine.
gorgos96
Üye
Valla benim oyun daha kötü oldu EE den sonra. Artık savaşlara zoom yapınca fps 19a falan düşüyor çatışma başlamışsa. Eğer adamlar savaşmıyorsa en az 60da duruyor. Bir de slayt şov olayı yeniden başladı. Şu CCC ayarları dediğin nedir DemoNolojist? Artık oynamak istiyorum şu lanet oyunu yav :D GTX 465 AMD phenom II x4 970 4GB ram
gorgos96
Üye
Oyunun resmi forumlarında işlemciyi değiştir diyorlar sizce de öylemi arkadaşlar bir de GPU da %98lere çıkmak normalmi yoksa çokmu zorlanıyor?
DemoNolojisTDemoNolojisT
Üye
Sene olmuş 2018 hala AA sorunu var oyunda. Texture lar düzelmiş ama kenarlar gene tırtık tırtık. 4GB Strix 960 ile 60fps alıyorum 1900 çözünürlükte, bütün diğer özellikler sonuna kadar açık ama dediğim gibi AA rezalet.

Her çıkan total war serisinde aynı sorunlar yaşanıyor farkında mısınız? Nvidia nın kendi ayarlarında bile düzelmiyor. Serinin hayranları buna tepki vermiyor mu acaba?
discussioncontroller