Half Life 3 Sizce Nasıl Olmalı?
hebelehoohebelehoo
Üye
BEN VARIM.

Beğenenler: Radyoaktif, Piranha

Gabriel Angelos
Üye
RadyoaktifRadyoaktif
Üye
Half-Life 2 ile 1 arasında dağlar kadar fark vardı. Half-Life 1'de yalnızca Black Mesa'nın içindeydik (sonlara doğru Xen de vardı gerçi...). Ama Half-Life 2'de oyun alanı çok büyüktü. City 17'den sonra o kadar uzun yollar vardı ki...

*****************************************SPOİLER*******************************************
Hele kanalda helikopterlerden botla kaçarkenki bölümler çok uzun geliyordu bana. Bir de düşmanlarımız çok farklıydı. İlk oyunda düşmanımız olan Vortigaunt'lar ile dosttuk, öte yandan Black Mesa'nın yöneticisi Dr. Breen düşmanımız olmuştu.
**************************************SPOİLER SONU***************************************

Kısaca şunu demek istiyorum; Half-Life 1 ve 2 arasındaki hikayenin değişimi ve atmosferin güçlenmesi, 2 ve 3 arasında olabilecek mi? Karşımıza Half-Life 2 gibi büyük değişim geçirmiş bir oyun gelecek mi?

Valve belki hikayeyi ve atmosferi güçlendiremeyeceği için bekletiyordur, bilemeyiz. Ama böyle uzunca bekletip de önümüze zayıf hikayesi ve sıradan atmosferi ile bir Half-Life 3 çıkarsa... Olacakları siz düşünün (Gabe, kolla kendini!) :D
aztek
Üye
Mekan da zaman da değişecek tabii ki. Bir kere ana mekan karlı, buzlu araziler olacak artı Aperture Science, Borelias içerisinde kocaman bir portal cihazı - yani sadece şuradan buraya delik açan cihazdan daha işlevsel bir alet - dışında ne saklayabilir ki? Nükleer bomba saklayacak halleri yok, aşikara yakın bence. Yani o portalı kullanıp gideceğiz zamanda bir yerlere.
erozbeyerozbey
Üye
Half-Life 3'te Borealis, Portal falan bunlar kullanılmaz. Bunların hepsi 2. oyunun bir parçasıydı. Üçüncü oyunda yeni bir hikaye, yeni düşmanlar ve dostlar olacak.

Beğenenler: PiccolaKid, starbarier

SamsonSamson
Üye
Half life 3 bence güzel bi oyun olacak.

Beğenenler: Baueltz

aztek
Üye
erozbey dedi:

Half-Life 3'te Borealis, Portal falan bunlar kullanılmaz. Bunların hepsi 2. oyunun bir parçasıydı. Üçüncü oyunda yeni bir hikaye, yeni düşmanlar ve dostlar olacak.

wat? ne alaka yahu
Zodiac
Üye
erozbey diyorsa dogrudur.
BonecrusherBonecrusher
Üye
birinci oyunla ikinci oyun arasında öyle olmuştu çünkü, hatta iki farklı karakteri oynuyorduk.
aztek
Üye
Ne diyorsunuz yahu, birinci oyundaki hikaye ikinci oyunda devam etti. İkinci oyun da gidip Black Mesa'da geçemezdi tabii ki. Patladı gitti orası. Şimdi bizim elemanlar Borealisin peşine düşecekler. Ne yeni hikayesinden bahsediyorsunuz. bir mantık göremedim bu iddiada

discussioncontroller