Half Life 3 Sizce Nasıl Olmalı?
hebelehoohebelehoo
Üye
Gman diye birşey olmasa, olay tipik uzaylı istilasından hallice olsa bir oyunla bitirilebilir. Ama ortada açıklanmayan, anlamadığımız o kadar çok şey var ki, bir oyun yetmez.

Spoiler:
2. oyunun, o episode'ların sonunu geçtim, Half-Life 1'in bile sonu anlaşılmaz durumda. Hatta keşke şöyle olsa: Bir tane oyun yapsalar, onun sonu da havada olsa, sonra bunların hepsini gerçekten sağlam bir filmle tamamlasalar. Hem belki bu oyunların tekrar filmini yapma saçmalığı da biter, aradaki o duvar kalkar. Hem de ortaya orijinal birşey çıkmış olur.
AK_LampardAK_Lampard
Üye
Esrarların yarısı açıklanırsa öpüp başımıza koyalım bence.
aztek
Üye
yeni gizemler türeyecek, niye çünkü aperture science gemisinde bulacağımız şey zaten oyunun gidişatını çok büyük ölçüde etkileyecek, bazı şeyler açığa kavuşurken, çoğu yeni şey açığa çıkacak. bitmez öyle hemen bir oyunla ama konu valve olunca çokta kesin konuşmak istemiyorum . bu tarz bir baskı altında bulunmaktan artık sıkılmış olabilir adamlar. takıyor gibi görünmeseler de.
BonecrusherBonecrusher
Üye

Bu alemin en büyük troll cemiyeti ilan edildi valve.
İnsanları bekletmek bir stratejidir evet ama, kastedilen şey marketing'de bu değildir.
Buna sıvamak diyoruz. EA'dan sonraki en itici firma durumunda valve benim için sırf şu tutumlarından dolayı

adamlar yeni oyun motoru yapmakla, aynı anda birden çok oyunu geliştirmekle ve bunları ps4/xbone gibi yeni jenerasyona aktarmakla meşgul yav.
insanlar niye hemen valve'ı "en büyük troll" gibi yaftalarla aşağılamaya çalışıyor ben onu çözemedim.

valve, hl3 için çok büyük özen gösteriyor, her şeyi geliştirmeye çalışıyor. insanlar çıkıp "KAHROLASI VALVE BENİM İÇİN BİTMİŞTİR!!!" diyor.

dice, 2 sene içerisinde yeni battlefield çıkartıyor, bu sefer de insanlar "BF3'ÜN BİREBİR AYNISI OLMUŞ APTAL EA NAPIYORSUN!!!" diyor.

yaranılmıyor oyuncuyu tayfasına azizim...
CombiningPersonCombiningPerson
Üye
ortası yok mu bunun kardeş?
yapan nası yapıyor?
hebelehoohebelehoo
Üye

Bu alemin en büyük troll cemiyeti ilan edildi valve.
İnsanları bekletmek bir stratejidir evet ama, kastedilen şey marketing'de bu değildir.
Buna sıvamak diyoruz. EA'dan sonraki en itici firma durumunda valve benim için sırf şu tutumlarından dolayı

adamlar yeni oyun motoru yapmakla, aynı anda birden çok oyunu geliştirmekle ve bunları ps4/xbone gibi yeni jenerasyona aktarmakla meşgul yav.
insanlar niye hemen valve'ı "en büyük troll" gibi yaftalarla aşağılamaya çalışıyor ben onu çözemedim.

valve, hl3 için çok büyük özen gösteriyor, her şeyi geliştirmeye çalışıyor. insanlar çıkıp "KAHROLASI VALVE BENİM İÇİN BİTMİŞTİR!!!" diyor.

dice, 2 sene içerisinde yeni battlefield çıkartıyor, bu sefer de insanlar "BF3'ÜN BİREBİR AYNISI OLMUŞ APTAL EA NAPIYORSUN!!!" diyor.

yaranılmıyor oyuncuyu tayfasına azizim...

Elmayla armutu karıştırmışsın, pek olmamış. Dice ya da Ea, sırf piyasayı Cod'a kaptırmamak için yeni oyun yapıyor, bunu herkes de biliyor. Normalde Bf serisinin oyunları arasında en az üç dört sene oluyordu.

Valve'a gelince: Steam'i hepimiz kullanıyoruz, etinden sütünden faydalanıyoruz. Ama adamlar şu steamos teranesine kadar bir tane bile açıklama yapmadılar, "Oyun motoru yapıyoruz, o zaman da Half-Life'ı devam ettireceğiz" gibi birşey demediler daha. Bu biz garibanların umudu, başka birşey değil. Half-Life konusunda faka bastılar yani, kim takar yeni motoru. Portal 2 ayarında bir devam oyunu gelse (grafik ve hikaye anlamında da) kim ne itiraz edebilirdi? Portal 2 yapılabiliyorsa Episode 3 de gayet rahat yapılırdı, yapmadılar. Yapmaları lazımdı, yapmadılar. Bu kadar basit.
BonecrusherBonecrusher
Üye
haters gonna hate durumu var burda.

adamlar açıklama yapmıştı "half-life episode 3'ün günümüzün gerisinde kaldığını düşünerek iptal ediyoruz, daha büyük çapta bir proje yapmak istiyoruz" diye.

ısrarla anlamadığınız şey şu. evet valve'ın episodic content girişimi başarısızlıkla sonuçlandı,
ama sıfırdan source motoru yapıp, onun üstüne birden çok oyun geliştirmek ve bunu tam da yeni konsol neslinin arifesinde gerçekleştirmek kolay iş değil.

size çok kolaymış gibi geliyor bu işler, bu yüzden "valve bize inat olsun diye hl3 çıkarmıyor" diye laflar sarfediyorsunuz.

steam'i bahane ediyorsunuz, "bu kadar bu kadar para kazanıyor, hepimiz yararlanıyoruz, o zaman niye hl3 çıkarmıyor"
valve'ın steam'den ne kadar kazandığıyla, hl3 ve source 2 motorunun gelişmesinin bir alakası yok.
steam popüler oldu diye hl3'e 20 kat fazla adam aktarmalarını mı bekliyorsunuz?

ayrıca dediğim gibi source 2, yeni konsol platformlarına hitap edecek biçimde hazırlanıyor. oyunun bu kadar gecikmeli çıkmasının nedeni bu. ps4 ve xbone çıkmadan source 2'nin tamamlanması mümkün değil.

valve'a bu kadar laf edenlere sormak istiyorum,
unreal engine 4 çıktı mı?

Beğenenler: aztek

BonecrusherBonecrusher
Üye
yani diyorum ki az sabredin, yeni konsollar çıksın, elbet valve da hl3'ü açıklar.

Beğenenler: aztek

hebelehoohebelehoo
Üye
E Portal 2 de mi zamanın gerisindeydi? Aynı motor, aynı mantık, muhteşem bir oyundu. Episodic zımbırtı da başarısız falan olmadı, Episode 2 muhteşem ötesi birşeydi. Ha o ayarda, bu Half-Life 2 evrenini bir şekilde nihayete erdiren, gene kısa minik bir Dlc'den hallice birşeye razıydı insanlar ya. O mazeretler hikaye geliyor bana çünkü ortada Portal 2 diye birşey var.

Bir de şu var, aynı motorla 2013'ü geçtim 2020'de çıksın bu oyun, gene ortalığı sallar. Benim için sallar en azından, motormuş grafikmiş falanmış Half-Life olunca ıvır zıvır oluyor benim gözümde.

Beğenenler: __skytalker__, aztek

EnewwssEnewwss
Üye
Ya motor motor diyoruz da COD serisi hala Quake tabanını kullanıyor. Her oyunun açılışında id software cart curt yazıyor. Oyun tecrübesi biraz da o motoru kullananların elinde. Pek çok kişiye göre Crysis 3dense COD serisi daha zevkli.
discussioncontroller