The Wolf Among Us
XardasXardas
Üye
Az önce bitirdim. Gerçekten güzel bir hikayeydi hoşuma gitmedi değil. Gerisi spoiler olacak

Spoiler:
Son sahnelerde Snow ve Bigby arasında bir yakınlaşma beklerdim. Eğer bir romance seçeneği varsa onu görmek adına oyun boyunca kararlarımı çoğunlukla Snow'dan yana kullandım. Gerek destek oldum, gerek duygusal vıdı vıdılar yaptım. 2. ve 3. bölümlerde ikili arasında duygusal bir yakınlaşma olduğu aşikardı, fakat her ne hikmetse 4. bölümde ikili arasındaki duygusal bağlar çoğunlukla kesildi ve 5. bölümde tamamen kopmuş olarak karşımıza çıktı. Bunun sebebini de hiç anlamadım ve bu konuda kesinlikle senaryoda bir kopukluk olduğu kanaatindeyim.

Snow'un "bossy" tavırlarını da sebep olarak gösteremiyorum zira o tavırlarda da Bigby'ye karşı herhangi "lets keep this professional" tavrı olmadı. Duygusal bağı her nedense bir anda kesmişler. 3. bölümden sonra satış rakamlarından memnun kalıp 2. bir sezona malzeme mi bırakmaya çalıştılar anlamadım.

Diğer bir konu da Bluebeard oldu. Crane'in evindeki malzemeleri niye yaktığını açıklamadı herif. Sanırım o konuyu açacak cevap seçeneğini seçmediğim için oldu. Ama yine de bu da bir eksik, ne olursa olsun Bluebeard'dan bunun gerekçesini duymalıydım.

Sondaki Narissa olayı güzeldi, ona lafım yok.

Crane'in durumu da muallakta kalanlar arasında. En son Bloody Mary ile konuşurken gördük, sonra ses seda çıkmadı. Yoksa bahsettiler de ben mi atladım?

Oyundaki kararlar da gidişatı doğru dürüst etkilemiyor ne yazık ki. WD'de kararlarımızla hayat kurtarma şansımız bile oluyordu, burda sadece asabi bir tavır takındığımız zaman Bigby'yi fırçalıyorlar. Tüm kararlar da aynı kapıya çıkıyor, olmamış.
LancasterLancaster
Üye
Xardas dedi:

Az önce bitirdim. Gerçekten güzel bir hikayeydi hoşuma gitmedi değil. Gerisi spoiler olacak

Spoiler:
Son sahnelerde Snow ve Bigby arasında bir yakınlaşma beklerdim. Eğer bir romance seçeneği varsa onu görmek adına oyun boyunca kararlarımı çoğunlukla Snow'dan yana kullandım. Gerek destek oldum, gerek duygusal vıdı vıdılar yaptım. 2. ve 3. bölümlerde ikili arasında duygusal bir yakınlaşma olduğu aşikardı, fakat her ne hikmetse 4. bölümde ikili arasındaki duygusal bağlar çoğunlukla kesildi ve 5. bölümde tamamen kopmuş olarak karşımıza çıktı. Bunun sebebini de hiç anlamadım ve bu konuda kesinlikle senaryoda bir kopukluk olduğu kanaatindeyim.

Snow'un "bossy" tavırlarını da sebep olarak gösteremiyorum zira o tavırlarda da Bigby'ye karşı herhangi "lets keep this professional" tavrı olmadı. Duygusal bağı her nedense bir anda kesmişler. 3. bölümden sonra satış rakamlarından memnun kalıp 2. bir sezona malzeme mi bırakmaya çalıştılar anlamadım.

Crane'in durumu da muallakta kalanlar arasında. En son Bloody Mary ile konuşurken gördük, sonra ses seda çıkmadı. Yoksa bahsettiler de ben mi atladım?

Oyun canon Fables çizgi roman evreninde geçiyor ve TWAU çizgi roman serisine bir prequel. Bu söylediklerinin hepsi çizgi romanlarda geçtiği/açıklandığı için oyun içerisinde böyle olmaları şart.

Beğenenler: ryuuk, Baysungur

ryuukryuuk
Üye
çizgi romanı bitirmedim, o yüzden söyleyeceklerim çizgi romana bir spoiler olur mu bilmiyorum:
Spoiler:
anladığım kadarıyla çizgi romanda snow ile bigby'nin ilişkisi hep böyle geçiyor, bi yakınlaşma bi uzaklaşma. bana biraz fox mulder-dana scully ilişkisini andırdı hatta bu haliyle. o yüzden oyunda da bu konuda net bir yargı oluşturulması beklenemezdi.

Beğenenler: ShadowBane

dodgerdodger
Üye
sonundaki twist mgs'nin 2 tık altıydı adeta. böyle geleceğini düşünmemiştim hiç. gerçi sağdan soldan okuyunca oyun içi detaylarda yedirilmiş. demek o kadar dikkatli bakmamışım etrafa.

ButeoButeo
Üye
Telltale maratonuma kaldığım yerden devam ediyorum, bu oyunu da iki günde bitirdim.

Wolf Among Us > Walking Dead

Bu çok net.
Spoiler:

Evren müthiş, masalları severim. Geçim sıkıntısı çeken Beauty, Sekreter Pamuk Prenses, illegal şekilde New Yorkta yaşayan domuzcuk gibi karakterler müthiş yedirilmiş. Bilmediğim masal karakterlerini de tanıtması epey hoşuma gitti.

Ana karakterin Snowla ilişkisi güzel yedirilmiş. Hep bir ikilemde kalıyorum, yavşamak uğruna içimden gelmeyen kararları Snowun hatrına uygulayıp diğer oyunlardakinin aksine doğrudan sonuç alamamak hoş bir sürpriz olmuş ama ikilinin arasındaki çekim hiç kaybolmuyor. Bunlar haricinde seçim yapma hissi Walking Dead'e kıyasla çok daha güçlü.

Umarım ikinci sezon çok gecikmeden çıkar.
AnalogAnalog
Üye
Zamanında ps3'te ilk bölümünü oynayıp bırakmıştım, şimdi xbox'da beleş olunca tekrar deneyeyim dedim, beğendim bu sefer. art arda oynayınca daha zevkli geliyor. seçeneklerin bir şeyi etkilemediğinden bahsedilmiş aslında bazı seçenekler etkiliyor gibi geldi bana ama zaten telltale games oyunlarında nereye vardığın önemli değil o yere nasıl vardığın önemli. önceki sayfalarda da denildiği gibi iyi polis kötü polis olayı vardı bu oyunda. ama bazı diyaloglar özellikle sonda "daha demin böyle demiyordun" dedirtmedi değil.

Spoiler:
bigby'le snow'un ilişki güzel işlenmiş hakkaten, ilk bölümde vedalaşırken öpüşsenize dedim. genel olarak snow'un emirlerini uyguladım, sadece dee'yi öldürdüm o kadar. ha bir de georgie'yi öldürdüm ama zaten ölecekti ve snow onun hakkında bir şey söylememişti. D: çoğu kişi gibi sondaki kızın ben de faith olduğunu düşünüyorum. fakat nerissa neden faith olmak için glamuor kullansın o kısım aklıma yatmadı.

edit: favori sahnem bigby'nin dev bir kurda dönüşmesiydi.
RidygoRidygo
Üye
Tell Tale yüz animasyonlarına önem vermediği sürece çok iyi olamayacak. Oyunlar zaten karakterler ve hikaye üzerine. Çok kütük gibi karakterler. Kaşları çattırabiliyorlar allahtan.
AnalogAnalog
Üye
bigby'nin ciddi ciddi konuşurken gülümsemesi sırıtıyor biraz onun dışında ben beğeniyorum tarzlarını. D:
GuivanaGuivana
Üye
En iyi Telltale serisi olmasına rağmen hala yeni sezondan haber yok.

Beğenenler: Elagord, Baysungur

MosquéteroMosquétero
Üye
Bitmiş şeyin nesine 2. sezon yapacaklar?
discussioncontroller